Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Brno obhájilo 3. místo na Mayor Cupu

O víkendu 28. - 29. září se konal další ročník mezinárodního turnaje Mayor Cup, na kterém brněnský tým nemohl chybět. Letošní ročník byl přímo přeplněn týmy, celkem se turnaje zúčastnilo 14 seniorských týmů z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska a nechyběly zde ani reprezentační týmy do 21 let. Organizátoři rozdělili týmy do 4 skupin, 2 po 3 týmech a 2 po 4 týmech.

 

Tým z jihomoravské metropole byl přiřazen do trojčlenné skupiny společně s KK Nitrou a maďarským SZAC 1908.


Loni si po těsně prohraném semifinále odvezl krásné třetí místo a letos chtěl skončit minimálně tak dobře. Sebevědomí brněnských hráčů podporovala i výhra Elbe Cupu a nová holandská posila. Na druhou stranu se KK Brno muselo obejít bez dvou základních hráčů - Marie Mášové a Ivana Vávry.

 


KK Brno x KK Nitra
První zápas byl naplánován na dopoledne, a to s KK Nitra. Od začátku zápasu bylo jasné, že brněnský tým má navrch. Lépe si přihrával, přesněji zakončoval a v obraně dokázal soupeře potrápit a rychle obrat o míč. Po 30 minutách si tedy mohlo Brno připsat první body a jít si vychutnat oběd, jelikož další a zároveň poslední zápas byl naplánován na 17. hodinu.


KK Brno x SZAC 1908
Jestli se Brno chtělo utkat v bojích o medaile, muselo s Maďary minimálně remizovat, aby vyhrálo svou skupinu. Samozřejmě, že Brňáci nechtěli jen remizovat, ale ukázat všem, že jsou velmi silným týmem. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný. Oba týmy dělaly, co mohly, aby odskočily tomu druhému. Brnu se ze začátku dařilo lépe, ale touha SCAZU vyhrát zápas a zahrát si o medaile mu dodávala sebevědomí, což se projevilo i na zvýšené úspěšnosti střel, která bohužel Brnu klesala. V posledních minutách byl k vidění nelítostný boj o každý míč a o každou pozici. Naštěstí pro Jihomoravany skončil zápas remízou 11:11, která jim stačila na první místo v tabulce, kterým si zajistili semifinálový boj o medaile.

 


KK Brno x VKC Kolín
Asi by to nebyl žádný pořádný turnaj, kdyby na sebe tyto dva týmy nenarazily. Letos již potkaly ve finálovém zápase Elbe Cupu, který dopadl ve prospěch Brna, ale u těchto dvou týmů si nikdo nemůže být jist ani v poslední minutě, jak zápas dopadne.
Jelikož zápas trval 2x15 minut, nebyl zde žádný prostor na chyby, a tak oba týmy začaly velmi soustředěně. Koš na jedné straně následoval koš na straně druhé a precizní obrany obou týmů nedávaly soupeři příliš prostoru k zakončení. Jako první se vedení ujal kolínský tým, který odskočil na rozdíl dvou košů. Brňané se svými střelami snažili co nejrychleji vyrovnat, ale přeci jen to nějakou chvíli trvalo. V druhém poločase, po srovnání skóre, se tentokrát podařilo převzít vedení Brnu, které dělalo vše proto, aby si jej udrželo. Bohužel se Kolín dvěma velmi dlouhými střelami vrátil do hry a rozpoutal lítý boj o vítězství. V posledních minutách hry se projevila brněnská touha skórovat za každou cenu a co nejrychleji, která ale bohužel nevedla k vítězství, ale k těsné prohře 11:12 a boji o 3. místo.

 


KK Brno x reprezentace ČR U21
Posledním turnajovým soupeřem se pro hráče z jižní Moravy stali hráči české reprezentace do 21 let, kteří si po celou dobu turnaje vedli velmi dobře a po těsné semifinálové prohře se Znojmem si stále velmi věřili. Ze začátku byl zápas velmi vyrovnaný, ale postupně se začala projevovat herní vyspělost a hlavně léta zkušeností brněnských hráčů, kteří si vytvořili do poločasu náskok tří košů (6:3). Po minutové poločasové pauze nastoupily týmy zpět na hřiště, aby ze sebe vydaly poslední zbytky sil. V druhé půli padlo celkem jen 5 košů a oba týmy se potýkaly s častými ztrátami míče během útoku. Ani vyčerpání a ke konci i nízká střelecká úspěšnost však Brnu nezabránila dotáhnout zápas do vítězného konce a obhajoby loňského 3. místa.

Jediným stínem nad vítězstvím však byla dvě zranění brněnských hráčů z posledního zápasu, která se snad brzy uzdraví a oba hráči budou moci o víkendu nastoupit do 1. extraligového zápasu.

Autor: Martula
Vydáno: 30.9. 2013 13:49
Přečteno: 809x
Hodnocení: 2.5 (celkem 350 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.