Sezóna 2017/2018

Minižáci - 1.místo

Korfbalový kemp

Brno poprvé padlo

Výhry Brna se v dorostenecké extralize staly už koloritem. Uplynulá sobota však zažité věci nabourala. Brněnští hráči totiž ve svém letošním čtrnáctém utkání našli prvního přemožitele a v osmém kole utrpěli premiérovou porážku v sezoně. O jejich skalp se postaral Náchod, který tak k Jihomoravanům zvedl varovný prst.

Brněnská jízda se zasekla ve čtrnáctém měření sil. Korfbal klubu uštědřil první prohru v sezoně ten nejpovolanější soupeř, v tabulce druhý Náchod. Ten konečně nastoupil v nejsilnější možné sestavě a na jeho hře to bylo znát. Brňany zaskočil hned v úvodu a zápas dovedl k vítězství 21:15.

Znojemští korfbalisté nebyli ušetření proher ani při domácím miniturnaji. Mladý tým podle předpokladů na první dva týmy pořadí nestačil a s jednou výhrou a dvěma remízami je stále přikovaný na dně tabulky.

Denisa Kolářová (trenérka, Náchod): „Poprvé jsem měla k dispozici kompletní kádr. Po operaci je již zcela ve hře Pavlína Štěpánová, která vede dívky k dobrým výkonům. A to jak v obranné části hry, tak v útoku. Sama je střeleckou oporou. Když k výkonu dívek přidáme uzdraveného Jakuba Novotného, tak to je hned znát. Navíc zcela jasně je střelecky při chuti Filip Šmíd. Také ostatní nemocní hráči, kteří se nemohli účastnit minulého kola, byli ve hře znát. Cením si toho, že téměř všichni hráči dali koš. Svěřenci dokázali dodržet moje pokyny týkající se obrany soupeřových dobrých střelců, a tak mám jen slova chvály. Připomínky k výkonu si ponechám na trénink, kdy bude čas na hodnocení. Děkujeme také našemu klubu, který nám může v tomto roce na daleké cestování zajistit dopravu minibusem."

Jan Šedý (trenér, Brno): „Kompletní Náchod na nás vlétl a ujal se vedení 5:1, které si pak už držel. Nám stále chybí Vendy Jemelíková a tentokrát nemohli i další hráči. To však nic neubírá na náchodských kvalitách. Musíme se mít směrem k play off na pozoru. My jsme kvůli prázdninám a dalším věcem trénovali za poslední měsíc snad jednou a to je znát. Na druhou stranu jsem rád, že prohra přišla nyní a že jsme si mohli okouknout hru Náchoda v plné síle. Musíme poctivě potrénovat."

Modří Sloni YMCA Znojmo U19 : Brno, KK U19  11:21

Poločas: 5:6. Rozhodčí: Ivan Vávra, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Toufar Jan 6, Bartoník Vladimír 3 - Kovář Filip 8, Literová Anna 7, Lorenz Adam 4.

SK Plhov Náchod U19 : Brno, KK U19  21:15

Poločas: 11:7. Rozhodčí: Alexandr Vyroubal, Ivan Vávra. Nejlepší střelci: Novotný Jakub 6, Štěpánová Pavlína 5, Šmíd Filip 4 - Literová Anna 7, Sahatciu Sára 3.

Modří Sloni YMCA Znojmo U19 : SK Plhov Náchod U19  10:19

Poločas: 1:7. Rozhodčí: Ivan Vávra, Alexandr Vyroubal. Nejlepší střelci: Toufar Jan 4, Bartoník Vladimír 2, Chrástová Tereza 2 - Štěpánová Pavlína 5, Novotný Jakub 4, Šmíd Filip 4.

Tabulka:

1.      Brno, KK U19                            14       13      0       1        259:163        26

2.      SK Plhov Náchod U19                 14       10      2       2        256:196        22

3.      Šenov, KC - ZŠ U19                    16       7       1       8        259:239        15

4.      Prostějov, SK RG U19                 16        6       1       9       212:245         13

5.      Brno, KK Nový Lískovec U19        14        5       0       9       165:205         10

6.      Modří Sloni YMCA Znojmo U19      16       1       2       13      191:294         4

Autor: Admin
Vydáno: 20.2. 2018 07:36