Brno před Europa Cupem zválcovalo i Prostějov

Start druhé poloviny nejvyšší soutěže potvrdil trend z posledních kol. Brno se dostalo do formy, České Budějovice drží svůj standard a Prostějov se Znojmem trochu odpadají. V sedmém kole totiž v sobotu Brno smetlo 27:14 Prostějov a České Budějovice vyhrály 20:15 ve Znojmě.

Když zapnou v tréninku a plně se koncentrují na korfbal, těžko je někdo v extralize předčí. Brněnští korfbalisté potvrdili, že na Europa Cup, který startuje už ve čtvrtek, ladili pilně formu. S Prostějovem neměli větší problém a Hanákům hned od začátku ukázali, kdo je na palubovce pánem. „Každý se teď snaží o něco víc. Máme velmi vyrovnaný tým a trenér má z čeho vybírat. Snažíme se teď ukázat a dostat se třeba do základní sestavy pro jeden z vrcholů roku. Přes svátky jsme sice společně netrénovali, protože se každý rozjel domů, ale hned po Novém roce jsme do toho vlétli naplno. Proti Prostějovu jsme hráli až do konce na plný plyn, nic jsme nevypustili," popsala brněnská stálice Jiří Ziegler.

Na obranu Prostějova lze říct, že mu v sestavě kvůli nemoci chyběly dvě opory Petr Galíček a Petr Šnajdr. „Po nemoci byly i nějaké holky. Na Brnu však příprava na Europa Cup byla znát. Snažili jsme se na soupeře připravit, ale dělala nám problém jeho předobrana a navíc se mu na rozdíl od nás začalo po chvíli dařit i střelecky," přiblížil prostějovský Martin Lužný, který se se šesti zásahy stal nejlepším střelcem svého týmu.

Brno, KK : Prostějov, SK RG 27:14

Poločas: 13:4. Rozhodčí: Tomáš Voda, Zuzana Maňáková.

Nejlepší střelci: Faltýnková Lenka 7, Rot Marinus Cornelius 4, Škrobová Petra 4 - Lužný Martin 6, Tichý Jan 3, Zelinková Kateřina 2.

Sestavy a kompletní střelci z utkání: http://korfbal.cz/match/1305

Tabulka: