Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Brno přijelo z Havířova bez bodů

V neděli 16.1.2011 odehráli Brněnští dorostenci další zápas ČDKE, tentokrát  se soupeřem z Havířova, který podle dosavadních výsledků získal jen 3 body a tak se jevil jako papírově slabší soupeř.

Bohužel, těsně před odjezdem se původní sestava 5 kluků a 4 holek zmenšila o jednu hráčku, takže tým odjížděl do Havířova s vědomím, že oba zápasy musejí odehrát pouze ve třech hráčkách a tím se šance na výhru značně snižovaly.

 

Do prvního zápasu nastoupila sestava Mirek, Pavel, Dana a Aduš, a do trojice pak Honza, Jarek a Barča. Začátek zápasu vypadal poměrně vyrovnaně, koše padaly na obou stranách, s každou přibývající minutou však bylo zřejmé, že oslabení brněnského týmu na 7 hráčů bude pro výsledek utkání rozhodující. I přes to, že trojice hráčů Honza, Jarda a Barča si počínali velmi dobře a přes obranu havířovských hráčů se jim podařilo vstřelit několik košů, tak rozdíl ve skóre obou týmu se začal nebezpečně zvyšovat. Druhé „polovině" brněnského týmu se tolik nedařilo, nahrávky byly většinou nepřesné a zbrklé, špatný pohyb hráčů neumožňoval vytvořit si vhodné příležitosti pro zakončení. V poločase tak brněnský tým prohrával 7:4. Do druhé poloviny zápasu místo Pavla Poláka nastoupil Martin Ševčík a i když se hra trochu zlepšila, nestačilo to a brněnský tým prohrál první zápas 14:10.

 

Střelci: Honza 5, Mirek 2, Jarda 1, Martin 0, Pavel 0, Barča 1, Aduš 0, Dana 1

 

Do druhého zápasu nastoupilo Brno s touhou odvézt si z Havířova alespoň 3 body. Trenér dorostenců provedl v sestavě změny, kdy ke dvojici Barča a Honza se přidal Martin. Jarda tak nastoupil do čtveřice hráčů, společně s Mirkem, Aduš a Danou. Cílem změny bylo vyrovnat síly obou polovin týmu. Hned z úvodu zápasu bylo jasné, že očekávaný výsledek změna v sestavě nepřinese. Brněnští hráči unavení z předchozího náročného zápasu chybovali hned několikrát v obraně a během chvíle dostali hned několik košů. Poločas pak skončil ne moc nadějným výsledkem 10:2. Do druhého poločasu nastoupili hráči už méně nervózní s vědomím, že už nemají co ztratit a opět se opakovala situace z předchozího zápasu, hráči začali méně chybovat a hlavně začali střílet koše. Rozdíl z předchozí poloviny zápasu byl však příliš vysoký, a i přes to, že se brněnskému týmu podařilo v druhém poločasu vstřelit 7 košů oproti 6 košům soupeře, vyhrál nakonec Havířov 16:9.

 

Střelci: Honza 3, Mirek 1, Jarda 0, Martin 0, Barča 1, Aduš 2, Dana 1 (v zápisu bylo jen 8 košů)

 

Do dalších zápasů myslím, že je důležité zapracovat především na nahrávkách a pohybu všech hráčů, tak aby bylo možné  vytvořit si více času na střelbu a nesnažit se tak skórovat z těžkých pozic, do kterých se hráči dostanou díky nepřesným případně pomalým nahrávkám. Hlavní problém bych ale viděl v tom, že dorostenci nastoupili jen ve 3 holkách, pokud by byla sestava plná, asi by byl i výsledek obou zápasů jiný.

 

Autor článku : Petr Horák

 

Autor: Admin
Vydáno: 20.1. 2011 09:00
Přečteno: 1402x
Hodnocení: 2.7 (celkem 434 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tisk

Související články

Dorostenci zajíždí na první kolo do HavířovaPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.