Brno půlmistrem extraligy a Ligy rezerv!

Posledním brněnským úlovkem první poloviny České korfbalové extraligy a Ligy rezerv se stalo utkání s nováčkem sezóny, slovenským týmem SKK Dolphins Prievidza. Zápasy byly naplánovány na odpolední hodiny, takže se hráči mohli v klidu prospat, než se vydali na cestu za hranice.

5. kolo Ligy rezerv

SKK Dolphins Prievidza x KK Brno 11:32 (6:20)

Sestava: A. Dvořáková, M. Mášová (45. P. Škrobová), J. Šedý (48. J. Máša), J. Ziegler
  E. Jonáková (45. E. Fridrichová), M. Weissová, O. Fridrich (31. T. Cholava), P. Bušík

Poprvé v sezóně se jako první odehrál souboj Ligy rezerv. Domácí nasadili na Brňany mladé hráče, možná aby je unavili před důležitějším utkáním. Brnu se tak naskytla příležitost pojmout zápas jako takovou rozcvičku a vyzkoušet různé herní situace a kombinace.

Jako první otevřeli skóre domácí, ale Brno okamžitě reagovalo a aby se neřeklo, přidalo dalších 5 košů, než se domácí opět prosadili. Zápas se nesl ve středně rychlém tempu a dobré náladě. Koše přibývaly na obou stranách, ale na jedné trochu rychleji. Poločasový výsledek 20:6 pro borce z Brna hovořil jasně.

Druhá polovina zápasu se vyznačovala poklesem střelecké úspěšnosti Brna, ale k žádnému výraznému zvratu naštěstí nedošlo. Brňané si hlídali minimálně desetibodový náskok a hru si užívali až do závěrečného hvizdu.

Střelci: J. Ziegler 6, P. Bušík 5, M. Mášová 4, E. Jonáková 4, J. Šedý 4, O. Fridrich 3, A. Dvořáková 2, M. Weissová 2, T. Cholava 1, J. Máša 1

5. kolo ČKE

SKK Dolphins Prievidza x KK Brno 17:24 (6:10)

Sestava: M. Mášová, P. Škrobová (46. M. Weissová), J. Šedý (60. J. Máša), I. Vávra
  E. Jonáková, E. Fridrichová, O. Fridrich, T. Cholava (49. J. Ziegler)

Do druhého zápasu postavil trenér domácích úplně odlišný tým tvořený hráči s dlouholetými zkušenostmi. Hosté věděli, že tento zápas nebude taková procházka růžovým sadem, jako ten předcházející, a tak nastupovali plně koncentrovaní a samozřejmě plni odhodlání vyhrát.

Již po prvních deseti minutách hry bylo jasné, že zápas bude ve znamení tvrdých loktů a bojů pod košem o každý míč, čemuž také odpovídaly 4 odpískané penalty. Hráči na obou stranách si nenechali nic líbit a nutili soupeře ke zbytečným chybám. Brno si postupně vypracovávalo 4 bodový náskok, který si udrželo až do poločasu.

O poločase předal trenér svým svěřencům několik taktických rad a zároveň se je snažil nabádat ke klidnější hře. Druhý poločas by se dal nazvat uklidněnějším, ale objevily se i dosti vyhrocené situace. Nic z toho však nemělo nejmenší vliv na brněnský postup k dosažení další výhry. V poslední čtvrthodině se podařilo prosadit se i hráčům, kterým se v první půli tolik nedařilo, a tým Brna tak jasně ukázal, kdo je pánem palubovky a první poloviny základní části.

Střelci: I. Vávra 9, O. Fridrich 6, T. Cholava 3, E. Jonáková 2, M. Mášová 2, J. Šedý 2

Autorka článku : Martina Weissová

Autor: Admin