Brno se s nováčkem trápilo

Brněnští vysokoškoláci hostili v adamovském „vyhnanství“ poslední celek tabulky – Moravskou Třebovou. Papírový favorit byl sice oslaben o dva klíčové hráče – Ježka s Vávrou, kteří v Brně hostují právě z Třebové a proti tomuto celku nehrají, přesto se ale čekalo jasné vítězství.

1. zápas
VSK VUT Brno x KC Moravská Třebová 11:9 (6:3)
Brněnští začali s chutí, jejich útoky byly dlouhé, ale chyběla přesnost v zakončení. Střelecká nejistota se pomalu vkrádala do myslí hráčů a jejich snaha pak přecházela v křeč. Třebová spoléhala na střelce Jeřábka a Ševčíka, jejichž koše držely třebovský tým neustále v kontaktu. Hubený první poločas skončil 6:3 ve prospěch domácích.
Druhý poločas nepřinesl žádné výraznější zlepšení herního projevu domácích, jejichž útoky končily velmi záhy po nepřesných krátkých střelách. Přesto pevná brněnská obrana nedovolovala hostům snížit náskok. Brnu se sice podařilo vybudovat náskok pěti bodů, o ten ale téměř přišli 7 minut před koncem, když rozhodčí možná nepochopitelně daroval hostům několik košů a penalt. Jistotu brněnským vrátila dlouhá přesná střela z ruky Fridricha, koncovku si už Brno i přes problémy pohlídalo a zvítězilo v nepříliš pohledném utkání 11:9

Sestavy a střelci:

Brno: Šedý 1 (50. Polívka 0), Máša 2, Cholava 2, Fridrich 2, Coufalová 0,  Škrobová 0, Jonáková E. 1, Jonáková Š. 3

M. Třebová: Jeřábek 4, Ševčík 3, Sztwiertnia 0, Kunc 1, Mašínová 1, Nedvědová 0, Kulhavá 0 (40. Bártová), Tichá 0 (45. Kulhavá 0)

2. zápas
VSK VUT Brno x KC Moravská Třebová 17:13 (15:5)
Úvod druhého zápasu začal naproti jinak, v brněnském týmu nastoupil vysoký Polívka, který nastoupil v nejvyšší soutěži po více než osmi letech a předvedl skvělý výkon, když 4x skóroval během první půle. Když se k němu přidal celý brněnský tým, byl z toho excelentní výkon plný pohledných košů a poločasové vedení 15:5.
To co se ale událo ve druhé půli asi nemá příliš obdoby. Brněnský tým vystřídal do té doby nejlepší střelce Polívku a Škrobovou a zřejmě ukolébán vedením přestal aktivně hrát. Hlavní roli v zápase ale sehrál rozhodčí Novák, který k údivu všech v hale začal předvádět naprosto neuvěřitelné výroky, brněnským několikrát za poločas vzal míč za kroky, které viděl snad jen on, nechtěné útočné fauly Brna trestal volnými hody na protější straně a čisté obranné zákroky penaltami. Nebýt toho, že některé jeho výroky opravili sami hosté, kteří vrátili míč sportovně domácím, mohl být zápas ještě vyrovnanější. Domácí se totiž pod tíhou jeho rozhodnutí naprosto složili, kazili nahrávky, nebyli schopni pořádně zaútočit a za celou 2. půli skórovali jen 2x. Třebová se vrátila do ztraceného zápasu a bojovným výkonem začala náskok stahovat až na čtyřbodový rozdíl. Nakonec brněnští přece jen našli sílu a koncentraci a nedovolili soupeři utkání víc zdramatizovat a zvítězili 17:13, když druhý poločas prohráli 2:8.

Brno: Polívka 4 (30. Šedý 0), Máša 2, Cholava 1, Fridrich 1, Coufalová 1,  Škrobová 4 (30. Modlitbová 0), Jonáková E. 3, Jonáková Š.1

M. Třebová: Jeřábek 3, Ševčík 1, Sztwiertnia 2, Kunc 0, Mašínová 4, Nedvědová 2, Bártová (40. Kulhavá 0), Kulhavá 0 (45. Tichá 0)

Brno si díky dvěma vítězstvím pojistilo 2. příčku v tabulce a spolu se Znojmem má jistotu, že semifinále bude hrát na domácí půdě.

Autor: Ondra
Vydáno: 2.3. 2008 19:48