Brno si bez problému poradilo s Děčínem

V tabulce třetí Brno přivítalo v bohunické hale poslední celek tabulky z Děčína, který dosud nezískal ani bod. Nicméně poslední zápas obou celků dopadl jen těsným vítězstvím 14:13 ve prospěch Brna. Přesto favorit utkání byl jasný.

1. zápas
KK Brno x TKC Děčín 24:7 (13:4)

A Brno svoji roli favorita potvrzovalo hned od začátku. V úvodních 5 minuách předvedlo doslova smršť, když ze 7 útoků 6x skórovalo, když jen jediná střela neznamenala koš. Pak se ale na 7 minut stroj zadrhl a soupeř se měl šanci aspoň trochu chytit. Přesto ale jeho šance na vyrovnané utkání byly minimální. A Brno i přes občasné problémy s přesností zakončení dál svého soupeře drtilo. V obraně domácí chybovali minimálně a v útoku hosty ničili pestrostí zakončení. Nebýt několika zbrklých útoků, které místo šancí znamenaly ztrátu míče, byl by asi poločasový rozdíl ve skóre výraznější než 13:4.

Ve druhé půli už rozhodnutého utkání byl k vidění stále stejný obrázek - Brno dominovalo v útoku i v obraně a soupeř se snažil udržet aspoň částečně krok. Z brněnských rukou se sice ztratila střelecká jistota, ale obrana fungovala spolehlivě a dávala útočníkům dostatek příležitostí ke skórování. Zejména dívčí část brněnského celku prokazovala střelecký um, když se postarala celkově o 16 košů. Náskok domácích tak s občasnými přestávkami pomalu narůstal až na konečných 24:7.

Střelci Brno:
Jonáková 6, Škrobová 5, Coufalová 4, Fridrich 3, Vávra 3, Kejdušová 1 (40. Dvořáková 0), Máša 1, Bušík 1 (55. Horák 0)

Přestávku mezi 1. a 2. utkáním vyplnilo vzájemné přátelské utkání brněnských nadějí - týmůmladších žáků z Bystrce a Nového Lískovce. Před zraky fanoušků z řad rodičů měly děti možnost ukázat, co se už v korfbalovém kroužku naučily. Na nezvykle velkém hřišti se oba týmy přetahovaly o každý koš, všichni se snažili vypracovat si šance a i když přesnost zakončení ještě občas chybí, všichni ukázali, že je korfbal baví. Konečné skóre 3:3 bylo určitě spravedlivé.

2. zápas
KK Brno x TKC Děčín 28:10 (15:7)

Druhý zápas se nesl ve znamení převahy útoků nad obranami. Hosté tentokrát na začátku zabrali, využili nepřesností nově poskládaných brněnských útoků a chopili se dvoubodového vedení. Domácí ale nepanikařili a postupným sehrávaním skóre otočili. Prostředek první půle pak jasně opanovali brněnští útočníci, když své úniky proměňoval Máša a střelecky se ve druhé čtverce prosazoval Vávra. Jen o něco méně než v prvním střetnutí se dařilo dívkám, jejichž střely přece jen trochu častěji než bylo zdrávo nenacházely obroučku. Soupeř ale také nezahálel a zvýšeným tlakem v útoku přidal přece jen více bodů než v úvodním utkání. Poločasové skóre tak znělo 15:7 pro Brno.

Když Brno po vstupu do druhého poločasu vstřelilo 3 koše, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Na oba týmy postupně začala padat únava. Přicházela celá řada šancí vzniklých nepozorností a laxností obrany, ale oba celky často v dobrých pozicích chybovaly a neproměňovaly nabídnuté možnosti. Brněnský tým někdy zbytečně ve snaze rychle využít soupeřovi chyby v obraně přicházel o míče. Když domácí zaútočili koncepčně se střelbou ze střední vzdálenosti, většinou po jedné dvou střelách skórovali. Pět minut do konce to vypadalo, že by brněnský celek mohl dosáhnout i na 30 bodovou hranici, ale v závěrečných minutách neproměnil ani jasné šance a utkání tak skončilo výsledkem 28:10.

Střelci Brno: Vávra 7, Máša 6, Coufalová 4 (40. Dvořáková 0), Kejdušová 3, Jonáková 3, Škrobová 2, Fridrich 2, Bušík 1 (55. Horák 0)

Generálka před Europa Shieldem tedy brněnským vyšla. Mohou se tak v klidu připravovat na vrchol sezóny, který je čeká na konci ledna v polské Varšavě. Přesto ale utkání ukázala, že je ještě na čem pracovat, zejména by bylo třeba zlepšit přípravu zakončení a klid v útoku, obrana by se měla více věnovat správnému postavení a individuální kontrole protihráče.

Autor: Ondra
Vydáno: 8.1. 2011 17:21