Brno si s Budějovicemi podělilo body

Náš tým chtěl navázat na minulé extraligové kolo v Kolíně, které jim mimořádně vyšlo a dokázalo odvést z horké půdy soupeře plný bodový zisk. Začátek utkání v Budějovicích napovídal, že i tentokrát si můžeme dělat ambice na vítězství. Nepodařilo se ale udržet koncentraci. Druhý zápas byl koncertem brněnských neproměněných šancí, a tak se Brnu podařilo zvítězit pouze jedenkrát a po dlouhé době si z Budějovic odvést alespoň nějaké body.

KCC Sokol České Budějovice - KK Brno 16:21  (6:11)

Do utkání Brno nastoupilo v pozměněné sestavě, kdy z důvodu nemoci chyběla nová brněnská opora Roman Věžník, jeho místo zaujal Martin Skála. Úvod utkání byl velmi vyrovnaný. Oba týmy se organizovanou hrou snažily vypracovat co nejvíce kvalitních šancí a z nich skórovat. Ale hra hostů vždy nepůsobila přesvědčivě. Nově vzniklá čtveřice byla od začátku velmi nervózní, proto se brněnský trenér rozhodl již po 12. minutách vystřídat. Namísto Martina Skály nastoupil zkušený Ondřej Fridrich. Díky této změně, se projev Brna velmi uklidnil, což se projevilo i na střelecké úspěšnosti. Brno si díky kvalitnímu výkonu vydobylo poločasový náskok 5ti bodů.

Jak už to bývá pro náš tým zvykem, vstup do druhého poločasu nám opět nevyšel. Domácím se podařilo skórovat 3x v řadě, a zdramatizovat tak průběh zápasu. Brněnští na to však tentokrát zvládli ihned zareagovat a dále si udržovali náskok 3-4 košů. V závěru utkání již oba trenéři dali prostor hráčům z lavičky, ale na předvedenou hru a výsledek to nemělo žádný vliv. Brno si udrželo náskok a dovedlo zápas do vítězného konce.

KCC Sokol České Budějovice - KK Brno  15:12  (8:7)

Oba týmy nastoupily v téměř totožných sestavách jak do zápasu prvního. Začátek kopíroval úvod předchozího utkání, a byl velmi vyrovnaný. Brněnským ale postupně začaly docházet síly a reagovaly velmi rozhořčeně na sporné výroky rozhodčího, což brněnskou hru rozhodilo. Naši hráči se přestali soustředit a dovolili soupeři poločasový náskok jednoho koše.

Ve druhém poločasu k nesoustředěnému útoku Brno přidalo i chyby v obraně. Soupeř tak začal získávat mírný náskok. Hosté si sice vytvářeli bezpočet šancí, ty ale bohužel nedokázali proměnit. Trenér Brna sáhl ke střídání, snažil se vyladit herní čtveřice a vyměnit kombinace hráčů. Využil všech vratných střídání, ale ani to bohužel nezabralo. Brňanům se nedařilo protlačit míč obroučkou téměř z žádné střelecké pozice, a proto zápas prohrálo 15:12.

Brno bude mít poprvé v historii, možnost zahrát si pohár mistrů Evropských zemí, tzv. Europa Cup. České Budějovice z důvodu nedostatku hráčů účast odmítlo. Náš tým se tak pokusí budějovický tým na turnaji, který se koná v polovině ledna 2015 v Belgii, nahradit. Předchozí odehrané kolo české extraligy dalo najevo, že Brno by to mohlo dokázat a statečně bojovat o co nejlepší umístění.

Autor: Marie
Vydáno: 26.11. 2014 17:40