Brno si zahraje opět o zlato

Úřadující mistr roli obhájce zvládl. Sobotní druhé zápasy semifinálových bojů play off korfbalové extraligy přinesly rozhodnutí v souboji mezi Brnem a Prostějovem, kde slaví nakonec Jihomoravané, České Budějovice se Znojmem si to rozdali o postup do finále ještě v neděli. Tam byli úspěšnější hráči Českých Budějovic a vyzvou v Brno v boji o zlato.

Mladíci se jen tak nevzdali, nakonec však přeci jen rozhodla zkušenost. Brněnský Korfbal klub si s Prostějovem poradil i ve druhém semifinále, tentokrát na Hané zvítězil 24:16. Domácí korfbalisté se však jen tak nedali. V prvním poločase dokonce vedli a do šaten se šlo za nerozhodného stavu. „Pak jsme zlepšili obranu, soupeři jsme ve druhé půli dovolili jen čtyři koše, z toho padly tři v posledních třech minutách utkání. Opět jsme se trochu trápili s proměňováním šancí, i tak to na Prostějov stačilo," vykládal brněnský kouč Jakub Máša.

V druhém klání série nebyla nouze o emoce. Prostějovský trenér David Konečný dostal dokonce žlutou kartu. „Je pravda, že duel byl trochu vyhrocený. Mně i kouči Prostějova se nelíbily nějaké výroky rozhodčích, on to však dal víc najevo," podotkl Máša. „Úplně se mi nepozdával přístup některých kluků z Brna. Jejich chování a komentáře mi přišly občas zbytečné," povídal prostějovský Petr Galíček.

Jeho tým však v sérii s největším favoritem nezklamal. „Odvedli jsme perfektní práci v obraně. V některých fázích zápasu jsme Brno přehrávali a to se počítá. Šlo o naše první extraligové semifinále a s naším vystoupením jsme naprosto spokojení. Musím poděkovat našim fandům, kteří vytvořili bezvadnou atmosféru a hnali nás za úspěchem. Bohužel to nevyšlo, ale porveme se o bronz. Asi bychom se radši utkali se Znojmem, má přeci jen podobnou kategorii hráčů jako my," uvedl mládežnický reprezentant Galíček.

Prostějov - Brno 16:24 (12:12) (statistiky ze zápasu)

Konečný stav série: 0:2

Finále ČKE : KK Brno - KCC Sokol České Budějovice   17:30, hala RG Prostějov, ul. Studentská

autor článku: Jan Pařík