Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Brno v odloženém utkání bodovalo naplno

Plný bodový zisk si odvezlo brněnské A-čko z nedělního utkání v Českých Budějovicích. Zápas 6. kola byl po dohodě odložen na tento termín poté, co se brněnští nedokázali do Budějovic dopravit kvůli kalamitní situaci na silnicích na začátku ledna. Šlo o reprízu loňského finále a přímý souboj o 2.-4.příčku.

 

 

1. zápas

KCC SOkol Č. Budějovice - VSK VUT Brno 17:20 (8:11)

Obě utkání hraná ve velké a téměř prázdné sportovní hale LOKO měla velmi podobný průběh. Hra odpovídala pozdnímu nedělnímu odpoledni - oba týmy nepředvedly nijak dynamickou hru a působily spíše ospale, košů však přesto padalo hodně. Brno od začátku utkání udržovalo mírné vedení, když spoléhalo zejména na týmovou souhru a schopnost všech hráčů přispět nějakým košem do konečného skóre. Budějovickým evidentně chyběl Vlasta Krejčí a tak spoléhaly na víceméně jedinou souhru pod košem, která jim ale prakticky celý první zápas vycházela. Domácí navíc mohli litovat 3 neproměněných penalt, nebýt jich, mohl být vývoj utkání vyrovnanější.

Brňané v poločase vedli 11:8. Skvělé duely spolu sváděli domácí Kracík s hostujícím Ježkem, kteří se navzájem častovali koši z velkých vzdáleností a volných hodů - oba zaznamenali v utkání 7 zásahů do černého. Ve druhé půli brněnští svůj náskok sice navýšili, ale vzápětí o něj přišli a 10 minut před koncem šli o vedení poprvé Budějovičtí. Po krátké střelecké krizi ale opět skórovali brněnští a utkání dotáhli do vítězného konce v poměru 20:17, když v poslední vteřině ještě nařízenou penaltu neproměnil hostující Fridrich.

 

Sestavy a koše:

Č. Budějovice: Kracík -7; Bláha -1; Heniš -3; Pešák -0; Šimková -2; Dušáková -0; Jindrová -3; Bínová -1

 

Brno: Vávra-0 (40. Máša -0); Fridrich-2; Cholava-3; Ježek-7; Jonáková E.-3; Jonáková Š.-2; Coufalová-0; Škrobová-3

 

2. zápas

KCC Sokol Č. Budějovice - VSK VUT Brno 14:20 (9:12)

I druhý zápas měl podobný vývoj jako ten první. Tempo hry ještě více opadlo, ale o to taktičtější výkon byl na obou stranách vidět. Budějovice na jedné straně spoléhaly na neuvěřitelnou střeleckou potenci Kracíka, který si tentokrát připsal 8 košů, a ve druhé čtveřici na vysokou Bínovou, která snadno asistovala mužským spoluhráčům. Brněnští opět předvedli spolehlivý týmový výkon založený zejména na pohyblivosti a dobrém zakončení sesterské dvojice Jonákových a také vyrovnanosti celého kádru. Od počátku brněnští vedli a vedení neztratili po celé utkání. V poločase vedli 12:9 a v průběhu druhé půle už dokonce 16:10. Domácí dokázali průběh zápasu zdramatizovat a snížili na 16:14, ale Brno si nenechalo vítězství vzít a opět odskočilo na konečných 20:14.

 

Sestavy a koše:

Č. Budějovice: Kracík -8; Bláha -3; Heniš -1; Pešák -0; Šimková -0; Dušáková -0; Jindrová -0; Bínová -2

 

Brno: Máša -2; Fridrich-2; Cholava-2 (35. Vávra-1); Ježek-2; Jonáková E.-5; Jonáková Š.-1; Coufalová-2; Škrobová-3

 

Díky získaným šesti bodů se Brno vrátilo na druhou příčku extraligové tabulky a nestane-li se něco nepředvídaného, zajistilo si i  účast v letošním play-off.

Autor: Ondra
Vydáno: 12.2. 2008 20:06
Přečteno: 1126x
Hodnocení: 2.7 (celkem 381 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.