Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Brno v Třebové splnilo roli favorita

Střetnutí nováčka z Moravské Třebové s Brnem neslo pikantní příchuť z personálních důvodů, protože dva klíčoví hráči Brna hostují právě z Moravské Třebové. Ivan Vávra ani Jiří Ježek ale za Brno nastoupit nemohli, brání jim v tom dohoda mezi oběma kluby. Oslabené Brno přesto věřilo, že body neztratí. Velmi smutným prvkem duelu byl fakt, že se k utkání nedostavil ani jeden z delegovaných rozhodčích.

 

 

1. utkání  

KC Moravská Třebová x VSK VUT Brno 9:19 (2:12)
Hosté ihned v úvodu naznačili, že si nepřipouští žádné komplikace a přes úvodní kombinační problémy pomalu navyšovali náskok. Domácí sice hráli snaživě, ale zkušenější Brno předvádělo nápaditější kombinace a především přesnější koncovku. Poločasový výsledek 2:12 prakticky nedával Třebové naději na zvrat.

Ve druhé půli ale jakoby brněnští usnuli na vavřínech, hra na jejich straně ztratila tempo i bojovnost a soupeř dostal šanci alespoň držet krok, když neomylně trestal každou chybu v obraně hostí. Naopak Brno působilo v útoku bez koncepce a vytratila se i přesnost. Výsledkem bylo vyrovnané skóre druhého poločasu 7:7. Díky výraznému náskoku z poločasu prvního ale Brno přesto jasně zvítězilo 19:9.

 

Sestavy a koše:

MT: Jeřábek, Ševčík, Procházka - 2; Kelča, Bártová, Kulhavá -1; Schönbaum, Schwertna, Mašínová, Nedvědová, Tichá, Doleželová - 0

Brno: Fridrich - 4; Škrobová, Máša - 3, Coufalová, Jonáková E., Cholava - 2; Horák, Jonáková Š., Kejdušová - 1; Šedý - 0  

 

 

2. utkání
KC Moravská Třebová x VSK VUT Brno 10:16 (4:7)
Druhé utkání už rozhodně tak přesvědčivě pro hosty nevyznělo. Od úvodních minut domácí dokázali téměř držet krok se zkušenějším soupeřem a nedovolili odskočit na výraznější rozdíl. Brno se trápilo v koncovce, přesto ale stále mírně vedlo až do poločasu, který skončil v poměru 7:4 ve prospěch hostí.

Ve druhém poločase se obrázek hry příliš nezměnil. Brno lépe útočilo, ale v zakončení se mu nevedlo, na Třebové byla vidět absence zkušeností i herní klid. Když už se zdálo, že by se přece jen mohlo zrodit drama, dokázali brněnští dvěma povedenými jednoduchými akcemi znovu odskočit a náskok už si pohlídali. Po vítězství 16:10 si tak Brno z Moravské Třebové odvezlo všechny body.

 

Sestavy a koše:

MT: Jeřábek, Procházka - 2; Kelča, Ševčík, Schönbaum, Mašínová, Nedvědová, Tichá - 1; Kulhavá, Schwertna - 0

Brno: Máša, Jonáková E. - 3, Cholava, Fridrich, Škrobová - 2; Kejdušová, Coufalová, Horák, Šedý - 1

 

 

Komentář k utkání - Jirka Ježek:

Během prvního poločasu 1. zápasu, který jsme vyhráli 2:12, si myslím, že jsme výborně plnili předepsanou taktiku. Vytvářeli jsme si spoustu šancí z krátké a střední vzdálenosti. A koš po koši navyšovali náskok. Ve druhém poločase jsme se nechali strhnout hrou Třebové a úplně jsme zapomněli na základní taktické prvky v útoku. V obraně jsme soupeře nechali hrát a byli jsme velmi nedůrazní a nedůslední. Třebová si vytvářela šance pouze našimi chybami.

Do druhého zápasu jsme vstoupili relativně dobře, ale až přes příliš jsme se chtěli utrhnout a zapomněli jsme na základní taktické schéma, které jsme chtěli hrát. Bez bojovnosti se hrát nedalo, v tom měla Třebová navrch. Tvořili jsme si více šancí z lepších pozic než soupeř a taky díky tomu jsme vyhráli, i když nás to stálo asi až přes příliš sil.

Díky klukům(Zbyňa, Honza) za přístup k zápasům i za výkon. Oba velmi pomohli Brnu k vítězství.

Autor: Ondra
Vydáno: 2.12. 2007 21:34
Přečteno: 1100x
Hodnocení: 2.7 (celkem 374 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.