Brno v Prostějově nezaváhalo

Další z moravských derby této sezóny přineslo zajímavý souboj týmů, které už měly svoji situaci v tabulce vyřešenou. Brno už nemohlo být na své druhé příčce ohroženo a ani prostějovští nemohli vylepšit ani ztratit svoji pátou příčku. Přesto se očekával zajímavý souboj, protože Prostějov vždy dokázal Brňany potrápit. Protože byla přislíbena i účast TV, doufali domácí pořadatelé v hojnou účast publika, to si ale až na cca 25 věrných v časném a slunečném sobotním dopoledni cestu do haly bohužel nenašlo.

SK RG Prostějov x VSK VUT Brno 11:16 (7:9)

Vstup do zápasu se lépe povedl hostům, kteří spolehlivě proměňovali své šance. Domácí se sice prezentovali delšími útoky, ale trápily je nepřesnosti v zakončení. To brněnským stačila většinou jedna nebo dvě střely na úspěšné zakončení útoků. Brno se ve své hře opíralo zejména o dobrou střelbu dívčí části týmu - dívky obstaraly celkem 12 z celkových 16 bodů. Hůře jim ovšem bylo, když se jim vinou několika dobrých obranných zákroků Prostějova nepodařilo několikrát skórovat a domácí začali náskok hostů snižovat. Z pohodlného pětibodového vedení tak zbyly v poločase jen dva body ve prospěch Brna - 7:9.

A o ty během prvních deseti minut druhé půle přišlo, když útočníci hostů zkazili několik útoků za sebou, aniž by si vypracovali šanci. Zato prostějovská trpělivost slavila úspěch a dvěma trefami bylo rázem na světě drama 9:9. Po sérii šancí na obou stranách to byli nakonec hosté, kteří se trefili do černého, a když to vzápětí i jejich druhá čtveřice zopakovala, bylo prakticky rozhodnuto. Konec poměrně pohledného utkání už se nesl v poklidném duchu s drobnými korekcemi skóre na obou stranách. Domácí Prostějov tak podlehl favoritovi z Brna 11:16.

Sestavy a střelci

Prostějov:Konečný 2, Šnévajs 2, Snášel 1, Uherka 0, Koldová 1, Lešanská 3, Schönfeldová 2, Šťastná 0

Brno: Fridrich 1, Cholava 0 (52. Šedý 0), Ježek 2, Vávra 1, Coufalová 2, Jonáková E. 4, Jonáková Š. 3, Škrobová 3 (45. Modlitbová 0)

SK RG Prostějov x VSK VUT Brno 8:20 (5:12)

Brno vstoupilo do druhého střetnutí podobně jako do toho prvního. Celkem snadno nacházelo volné střelecké pozice a nabídnuté šance hráči proměňovali. Hosté i přes veškerou snahu a bojovnost zaostávali a náskok hostů se zvyšoval. Zejména pohledné souhry brněnských zkušených reprezentantů Škrobové a Ježka, a také skvělá střelecká forma Coufalové s Eliškou Jonákovou, vyústily v poločasové skóre 5:12 ve prospěch Brna.

Prostějov už nevěřil ve zvrat v utkání, proto dostali ve druhé půli prostor také hráči z lavičky. Podobně se v průběhu poslední části zachovali i hosté. Zápas už se spíše dohrával, oba týmy hrály vzájemně sportovně, bez výraznějších konfliktních situací, které spolehlivě hlídal vynikající rozhodčí Filip. Prostějov ve druhém poločase skóroval jen třikrát, přesto stále zejména v obraně působil poměrně kompaktně a bojovně. Brno se nakonec asi nejvíc natrápilo na to, aby překonalo psychologickou hranici 20 košů v utkání. Nakonec se to asi po desetiminutovém snažení podařilo, a Brno si tak zaslouženě odvezlo z Prostějova i druhé vítězství 20:8.

Prostějov:Konečný 0 (31. Mynařík 1) , Šnévajs 0, Snášel 0 (31. Láhner 0), Uherka 1, Koldová 1, Lešanská 4, Schönfeldová 1, Šťastná 0 (40. Rozkošná 0)

Brno: Fridrich 2 (50. Máša 0), Cholava 2 ( Šedý 0), Ježek 3, Vávra 2, Coufalová 4, Jonáková E. 3, Jonáková Š. 1, Škrobová 3 (50. Modlitbová 0)

Autor: Ondra
Vydáno: 31.3. 2008 08:33