Europa Shield 2018

Budějovičtí starší žáci obrali Brno o první body

Konečně změna. Brněnský stroj na výhry se zastavil. Starší žáci Korfbal klubu v sobotu utrpěli první porážku v sezoně. Postaraly se o ni České Budějovice, které postupně nabírají na síle a v tabulce po sedmém kole poskočily z páté už na třetí pozici. Kuriózní je, že mladí Jihočeši o pár hodin později pomstili v jihomoravské metropoli své dospělé extraligové kolegy. Dopoledne totiž v nejvyšší seniorské soutěži Budějovice dvakrát nestačili na domácí Brno.

Českobudějovičtí vedle zápasu s Brnem lehce zvládli i další dva zápasy s Náchodem a Znojmem a stali se tak nejúspěšnějším týmem turnaje.

Brněnská nepohoda ze ztraceného utkání se následně projevila i v duelu s papírově slabším Znojmem, které Korfbal klub přehrál těsně 6:5. Znojemští se stali se třemi porážkami otloukáním kola.

Petr Pešák (trenér, České Budějovice): "Už minule jsem říkal, že na Brno máme taktiku, která může fungovat. To se nám nyní vyplatilo proti silnému soupeři, který nastoupil v nejsilnější sestavě. Nám se to tentokrát sešlo. V poslední minutě nedali Brňané penaltu, stálo při nás i štěstí, ale to k tomu patří. Padalo málo košů, obrany fungovaly na obou stranách a útoky z obou stran nebyly úplně ve formě. Posunuli jsme se na třetí místo a někam tam také podle mě patříme. V sobotu to byla docela honička, žáci i dospělí jeli do Brna společně. Ihned po extraligovém zápase jsem sundal dres, naložil dvě zbývající děti a spěchal do haly na Tauferových kolejích, kde jsem měl vést žáky. Přijeli jsme o trochu později, ale ještě to šlo."

Peter Bušík (trenér, Brno): „Děckám to nešlo. Vázl především pohyb. Ne, že bychom málo běhali, hráči se nalítali dost, jenže hrozně neefektivně. Obranu jsme ještě zvládli dobře, jenže útočný pohyb zapříčinil naši první prohru v sezoně. Je však dobré, že porážka přišla nyní. Hráči si aspoň nebudou myslet, že jsou mistři světa. Se Znojmem jsme nasadili slabší sestavu, ale i ta by si se soupeřem těchto kvalit měla poradit mnohem větším rozdílem. Já jsem naštěstí nemusel na zápasy starších žáků tolik pospíchat. V hale byl už předem kolega Martin Skála, který je zraněný a do extraligového zápasu s Budějovicemi nemohl dopoledne zasáhnout."

Brno, KK "A" U16 : SK Plhov Náchod U16 11:7

Poločas: 9:3. Nejlepší střelci: Lorenz Adam 6, Kohl Jiří 2, Literová Anna 2 - Nováková Klárka 2.

Brno, KK "A" U16 : České Budějovice, KCC Sokol U16  5:7

Poločas: 4:4. Nejlepší střelci: Literová Anna 2, Lorenz Adam 2 - Kortus Rostislav 2, Součková Lucie 2.

Modří Sloni YMCA Znojmo U16 : Brno, KK "A" U16  5:6

Poločas: 3:6. Nejlepší střelci: Toufar Tomáš 2 - Kohl Jiří 2, Němeček Martin 2, Čarvašová Veronika 2.

Tabulka po 7. kole:

1.     Brno, KK "A" U16                                15      14      0        1        196:111           28

2.     Prostějov, SK RG U16                          12      8        0        4         159:90            16

3.     České Budějovice, KCC Sokol U16         15      7        0        8        159:124           14

4.     SK Plhov Náchod U16                           15      4        3        8        127:173           11

5.     Modří Sloni YMCA Znojmo U16               15      4        1       10      120:200             9

6.     Kutná Hora, SK Respo U16                    12      2        2        8        92:155              6

Autor: Admin
Vydáno: 20.12. 2017 07:55