Kategorie: reprezentace

Češi v semifinále proti Holandsku

Po prohře ve čtvrtfinálové skupině s Belgií 15:35 jsou hráči České republiky nasazeni do semifinále proti týmu velkých favoritů turnaje z Holandska.

Utkání proti Belgii se už od začátku nevyvíjelo moc optimisticky. Po 20 minutách bylo skóre 3:15 a o výsledku bylo téměř rozhodnuto. Poločasová úprava stavu na 6:17 nedávala moc dobré vyhlídky na druhou část hry. Druhý poločas pokračoval v podobném tempu jako ten první a soupeř s klidem navyšoval skóre na konečných 15:35. Český výběr dával koše hlavně z penalt, když proměnil 8 košů ze svých 15. Za zmínku stojí především střelecký výkon hráče Belgie Barta Claymana, který zaznamenal úctyhodných 13 košů!

Za český výběr nastoupily od začátku i brněnské hráčky Petra Škrobová, která odehrála 26minut a nevstřelila žádný koš. A dále Marie Coufalová, která odehrála celé utkání a podařilo se jí skórovat jednou ze střední vzdálenosti a snížit na 5:17.

Semifinále : ČR - Holandsko   pátek 29.10.2010   20.30  (pro zájemce Eurosport 2)

Z první výhry se naopak dnes radují hráči Slovenska, kteří porazili Srbsko 15:13 a uhráli první vítězství na ME. Petr Bušík odehrál celý zápas a vstřelil 1koš.

Slovensko nastoupí hned zítra (ve čtvrtek) od 14.30 pravděpodobně proti týmu Skotska. Výsledek tohoto zápasu je posune do utkání o celkové 13. nebo 15. místo.

Autor: jakma
Vydáno: 27.10. 2010 20:25