Kategorie: reprezentace

Český výběr postupuje do semifinále ME

Ikdyž zbývá odehrát ve čtvrtfinálové skupině ještě jedno utkání s Belgií, tak už je jasné, že česká reprezentace postupuje do semifinále. Rozhodl o tom dnešní velice dramatický souboj s Katalánskem 18:17 v prodloužení.

Česká republika - Katalánsko 18:17 po prodloužení (8:10)

Také tento zápas se nevyvíjel příznivě od samého začátku. Čeští hráči museli pořád dotahovat narůstající skóre soupeře. Poprvé do vedení šli naši hráči až v 53.minutě na 15:14 a 16:14. Soupeř však nerezignoval a opět otočil ve svůj prospěch na 16:17. Díky rychlé odpovědi bylo vyrovnáno na 17:17 a soupeři už nechtěli udělat chybu, aby zápas neztratili. Proto šlo utkání do prodloužení a v jeho 6.minutě rozhodl o výhře Vlastimil Krejčí.

Utkání odehrála z brněnského výběru pouze Eliška Jonáková, která nevstřelila žádný koš, ale nedovolila vstřelit koš ani své protihráčce.

Tento výsledek, před posledním dvojutkáním (ČR-Belgie a Portugalsko-Katalánsko), zaručuje českým hráčům postup do semifinále. Z jaké pozici určí až právě zápas s Belgií, který bude klíčový pro konečné postavení v tabulce, aby se ČR vyhnula v semifinále velkému favoritovi z Holandska.

Zápas   ČR - Belgie  středa 27.10.2010   18:30

Další brněnský zástupce Peter Bušík ve slovenské reprezentaci zažil další zklamání, když jeho tým podlehl Maďarsku 8:17. Peter nastoupil na hřiště od začátku a vydržel do 36.minuty.

Ve středu čeká Slovensko poslední zápas skupiny se Srbskem od 15:30.

Autor: jakma
Vydáno: 26.10. 2010 19:15