Co přineslo čtvrté kolo brněnské ligy mladších žáků?

Kdo se po minižákovském turnaji zůstal dívat na zápasy mladších žáků, viděl zápasy plné skvělých zákroků, košů a herní taktiku skoro jako v extralize :-)

Brno B (Bystrc) - Brno A (Komín) 9:6 (5:3)

Čarvašová Veronika  4, Němeček Martin 2, Čarvaš Dominik 2, Ehrenbergerová Andrea 1 -, Vojnová Sofie 2, Holík Lukáš 1, Holík Vojtěch 1, Ježková Karolína 1, Kalášek Vojtěch 1

V minulém kole byl zápas těchto 2 týmů velice vyrovnaný a hezká podívaná se chystala i tentokrát. Vždyť kdyby se Komínu povedlo opět vyhrát, rozdíl bodů v tabulce by se zmenšil na minimum. Zápas se však rozjížděl pomaleji a na obou stranách převládala precizní obranou. Domácí střelecky držely tradiční opory Veronika Čarvašová a Martin Němeček, hosté zase naopak hráli dravě a týmově. Poločasové skóre 5:3 ještě o vítězi utkání nic nenaznačovalo, po přestávce se však přeci jen dařilo Bystrci. Komínský trenér ještě zkusil obměnit sestavu, avšak porážku odvrátit nedokázal.

Brno C (Starý Lískovec) - Brno B (Bystrc) 3:14 (1:7)

Kozumplík Matěj 2, Kozumplíková Eliška 1  - Němeček Martin 5, Malina Kryštof 3, Čarvaš Dominik  3, Kozel Ondřej 2, Svobodová Veronika 1

Také tento zápas sliboval zajímavý souboj, vždyť minule jsme byli svědky velkého dramatu s nerozhodným skóre. Na však chtěli hráči a hráčky Bystrce nejspíš zapomenout a už od začátku nastoupili k zápasu s jasným cílem vyhrát. Dařilo se jim střelecky i v obraně, nutno říci, že tým z Lískovce postrádal svůj tradiční bojový náboj. Poločasové skóre 1:7 mluvilo zcela jasně. Třebaže trenérka Lískovce nabádala k různým herním fintám i druhá patnáctiminutovka přála lépe bystrckým bojovníkům. Za Bystrc se 5 koši se blýskl Martin Neměček a stal se tak momentálním lídrem střelecké tabulky.

Brno A (Komín) - Brno C (Starý Lískovec) 7:4 (4:1)

Holík Vojtěch 2, Holík Lukáš 1, Ježková Karolína 1, Jokl Antonín 1, Kalášek Vojtěch 1, Vojnová Sofie 1 - Tothová Eliška 2, Drobníková Anna 1, Kozumplík Matěj 1

Tento zápas se od začátku nesl v poklidnějším duchu než ten předchozí, zkažené nahrávky a časté ztráty míče nebyl výjimkou, jako by se hráči na hřišti potkali poprvé. Trenér domácích pak udělil cenné rady a zápas se pro ně začal vyvíjet dobrým směrem. V druhé polovině zlepšili obranu i střelbu taktéž hráči a hráčky ze Starého Lískovce, avšak na obrat zápasu bylo již pozdě. Ve prospěch Komína mluví i to, že svých 7 košů rozdělili mezi 6 hráčů a právem si tak z tohoto zápasu odnesli 3 body do tabulky.

Čtvrté kolo vyhrál tým Bystrce (Brno B), před dětmi z Komína (Brno A) a Starým Lískovcem (Brno C).

Nejlepší střelci soutěže:

1. Němeček Martin 26