Sezóna 2017/2018

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp

Další korfbalový seminář pro učitele na ZŠ Janouškova v Brně

Po ukázkách korfbalu na ZŠ Janouškova v Brně - Černých polích vznikl velký zájem o seminář korfbalu pro vyučující z této školy. Kromě nich byl seminář otevřen také pro zájemce z jiných škol, a proto se přihlásilo až 15 účastníků ze 7 škol.

Seminář se konal v úterý 31. října od 14 hodin a vedl ho člen trénersko-metodické komise ČKS a trenér reprezentace do 17 let, Jakub Máša. Program začal v školní tělocvičně, kde se odehrávala praktická část semináře. Účastníci se naučili techniku střelby na koš a také penalty či donášky. Po střelecké části následovala část herní. Samotní vyučující si postupně zahráli různé varianty hry, od 2 proti 2 na 1 koš až po Korfbal 4, tedy 4 proti 4 na 2 koše. Po praktické části se všichni účastníci přesunuli do učebny, kde je čekala teoretická část. Instruktor Jakub Máša postupně vysvětlil základní principy korfbalu, historii korfbalu, nemohly chybět ani korfbalová pravidla a taktéž různé varianty korfbalové hry a zápasů. V závěru semináře obdrželi všichni účastníci osvědčení MŠMT a stali se tak „cvičiteli korfbalu". Věříme, že získané poznatky a zkušenosti využijí absolventi ve výuce korfbalu na svých školách a se svými družstvy se zapojí i do školních korfbalových soutěží.

Autor: Peter
Vydáno: 10.11. 2017 15:46
Hodnocení: 2 (celkem 48 hlasů)