Další skalp uloupen

V neděli 25. 11. se ve sportovní hale v Bohunicích odehrálo 4. kolo ČKE a Ligy rezerv, ve kterém se utkali Jihomoravané a Jihočeši. Poslední zápasy mezi oběma týmy dopadly většinou ve prospěch Jihočechů, ale letošní ročník mělo zatím pod taktovkou Brno, když v předchozích 3 kolech neprohrálo ani jeden ze zápasů. Nedělní zápas tedy mohl zamíchat s pořadím v tabulce, a tak bylo jisté, že se bude na co dívat.

4. kolo ČKE

KK Brno  x KCC Sokol České Budějovice     19:16  (11:7)

Sestava: A. Dvořáková (31. P. Škrobová), Š. Jonáková, J. Šedý, I. Vávra
             E. Fridrichová, E. Jonáková, P. Bušík (58. M. Skála), T. Cholava (43. O. Fridrich)

První minuty zápasu byly lehce nervózní. Hráči obou týmů prvních 5 minut testovali své soupeře a zjišťovali, co všechno jim povolí nebo ne. Jako první otevřel skóre, téměř již tradičně, I. Vávra střelou z dlouhé vzdálenosti. Na to odpověděla hráčka Budějovice a přetahovaná mohla začít. Domácí však nehodlali zachovat známý vzorec „my vám, vy nám", a tak začali bombardovat hosty jednou střelou za druhou až do stavu 5:1. Na to budějovický trenér reagoval time-outem, ale ani to Jihočechům nebylo nic platné, protože Brňáci za hlasitého povzbuzování diváků a lavičky přidali další dva koše a odskočili na 6 bodový rozdíl 7:1. Teprve tehdy se soupeřům podařilo skórovat a koše přibývaly na obou stranách. V 15. minutě jako by přišlo období temna pro brněnské hráče, kterého využil budějovický tým a postupně začal dotahovat až na rozdíl 3 košů (9:6). Naštěstí se v 27. minutě rozednilo a Brno konečně protlačilo míč soupeřovou obroučkou.  Do konce poločasu oba týmy ještě jednou skórovaly a na tabuli svítil stav 11:7 pro domácí.

Do druhé půle zápasu domácí trenér vystřídal, a doufal, že nově příchozí hráči změní dosavadní styl a tempo hry a přispějí tak k navýšení vedení. První 4 minuty skórovali střídavě oba týmy, ale pak se najednou „uzavřely" obě obroučky a ani jeden z týmů nebyl schopen skórovat. Teprve ve 12. minutě se podařilo brněnskému J. Šedému vstřelit koš. Pak ale přidali soupeři dva rychlé koše a snížili na 15:11. Poslední čtvrthodina přála střelecky oběma celkům, ale domácí si stále udržovali vedení o 4 až 6 košů. Dvě minuty před koncem se zranila staronová brněnská posila ze Slovenska, ale naštěstí pro domácí nemohli soupeři výsledek zápasu už nijak ovlivnit, jen korigovat konečný výsledek na 19:16.

Střelci: J. Šedý 5, P. Bušík 3. T. Cholava 3, E. Fridrichová 2, E. Jonáková 2, I. Vávra 2, Š. Jonáková 1, P. Škrobová 1

4. kolo Ligy rezerv

KK. Brno x KCC Sokol České Budějovice   19:14  (7:8)

Sestava: E. Jonáková (37. E. Fridrichová), I. Vávra (31. J. Šedý), J. Ziegler
             A. Dvořáková, Š. Jonáková (31. P. Škrobová), O. Fridrich, M. Skála

I v tomto zápase šlo o to, který z týmů se stane lídrem tabulky, a hráči Budějovice navíc chtěli urvat alespoň jednu výhru. Začátek zápasu byl opět takový „průzkumný" až téměř identický, jelikož první koše propadl obroučkou ve 4. minutě. Tentokrát však neskórovali domácí, ale hosté, a ujali se vedení 2:0. Brněnští se začali okamžitě dotahovat a ve 13. minutě se dostali do tříbodového vedení. To si bohužel nechali sebrat, kdy v 18. minutě dorovnali hosté na 5:5 a následně se utrhli na 8:5. Do konce prvního poločasu domácí přidali ještě 2 koše a snížili na rozdíl pouhého jednoho koše.

Do druhého poločasu oba týmy vystřídaly. Úspěšnější vstup měli hosté, kteří dvakrát skórovali. Pak ale došlo k dalšímu nešťastnému zranění v řadě domácích, tentokrát kapitánky E. Jonákové. Aby hráči svou kapitánku „pomstili", pustili se do svých soupeřů a získali vedení zpět na svou stranu. V 52. minutě již domácí vedli o 3 koše a ani time-out hostí neovlivnil konečný výsledek, který ještě v poslední vteřině upravil O. Fridrich na 19:14.

Střelci: O. Fridrich 4, J. Šedý 4, M. Skála 3, M. Weissová 2, I. Vávra 2, E. Fridrichová 1, E. Jonáková 1, P. Škrobová 1, J. Ziegler 1

Autorka článku : Martina Weissová

Autor: Admin