Další skalp uloupen

Ani v druhém kole sezóny se hráči KK Brno nepředstavili před domácím publikem. Pro další body si museli dojet až za hranici do slovenského města Prievidza. Jihomoravanům na poslední chvíli odpadli 2 hráči základu - Š. Jonáková a T. Cholava, s čímž si musel hrající trenér Máša nějak poradit.

2. kolo ČKE
SKK Dolphins Prievidza x KK Brno 20:28 (7:14)

Sestava: E. Jonáková, Fridrichová (Weissová), Skála (Fridrich), Máša
Visser, Škrobová (Fridrichová), Šedý, Vávra

Oproti zvyklostem se zápas extraligových týmů odehrál až jako druhý v pořadí, tedy po zápase Ligy rezerv. Brněnští neměli příliš možností k obměně sestavy oproti domácím, kteří postavili téměř kompletně nový tým. Zápas výborně započal brněnský tým, který se dostal do vedení 4:0, ke kterému ještě E. Jonáková přidala „čepici". Slovenský tým se snažil držet s hosty tempo, ale ti byli od začátku střelecky úspěšnější a udržovali si čtyř až šestibodový náskok. Hra se nesla ve svižném tempu a obrany na obou stranách se dost zapotily, zvláště při bránění asistenta, bez kterého se neobešel snad jediný slovenský útok. Ještě před poločasem stihl brněnský hráč nasadit další „čepici", tentokrát při volném hodu.

Do druhé poloviny zápasu nastoupily oba týmy stejně nabuzení, což se projevilo hlavně na zvýšené střelecké úspěšnosti týmu z Prievidzi. Brněnští hráči se však nechtěli nechat zahanbit a svými akcemi si udržovali bezpečný náskok. Brněnský trenér se také poprvé vyzkoušel vratné střídaní, novinky letošního ročníku. Do konce zápasu se neudál žádný zásadní zvrat, Brňáci přidali pár dalších čepic a hráči z Prievidzi zas několik dlouhých střel z půlky.

Střelci: Vávra 5, E. Jonáková 4, Máša 4, Fridrichová 3, Škrobová 3, Skála 3, Šedý 3, Visser 2, Fridrich 1

2. kolo Ligy rezerv
SKK Dolphins Prievidza x KK Brno 9:30 (7:14)

Sestava: E. Jonáková (Fridrichová), Weissová, Fridrich (Máša), Skála
Mášová, Škrobová (Visser), Šedý, Vávra

Do prvního zápasu nasadili domácí méně zkušené hráče vedené několika velmi zkušenými proti hostujícímu týmu z jižní Moravy, který neměl příliš možností ke střídání. Tempo hry bylo od začátku velmi poklidné a hráči se příliš nenaběhali. Brněnští hráči si vytvářeli jednoduché střelecké pozice, ze kterých úspěšně zakončovali, a v obraně se jim také dařilo, protože sbírali míče domácích po první střele a někdy i dříve.

Ani v druhém poločase brněnská kanonáda neustávala, naopak slovenští hráči měli velké problémy zakončit. Hosté tak připravenými útoky a jednoduchou hrou dosáhli třicetibodové hranice a do „hlavního zápasu dne" odcházeli příjemně naladěni.

Střelci: Šedý 8, E. Jonáková 4, Weissová 4, Skála 4, Visser 3, Fridrich 3, Škrobová 2, Vávra 2

Autor: Martula
Vydáno: 21.10. 2013 10:58