Dalších 9 bodů, tentokrát dovezeny z Třeboně

Jak vypadal dlouhý výlet do Třeboně a jak hráli naši dorostenci?

V sobotu 6. prosince v 16 hodin 10 minut středoevropského času se sešla parta sportovních nadšenců hrajících za brněnský dorostenecký tým, společně se mnou (momentálně divákem), na autobusovém nádraží Zvonařka. Tady započala naše dlouhatánská cesta za úspěchem, cesta do Třeboně. Pokud by autobusy jezdili pořád tak prázdné jako v sobotu, tak bychom si určitě nestěžovali. Ale jak víme, tak na každé příjemnosti se najde nějaký háček. I když cesta trvá „pouhých" 3 a půl hodiny, tak dopravní podnik, který zprostředkovává tyto výlety, asi nemá důvod umístit do trasy aspoň 5 minutovou pauzu. Proto rada pro příště: V autobuse zásadně nepít!!! Ale dost už o cestě.

Po zkušenosti z minulého kola v Třeboni jsme věděli, že budeme umístěni v parádním prostředí, kde můžeme v klidu strávit důležitou noc a nabrat spoustu sil na zápasy. Tentokrát se pro nás našlo místo přímo v hale, ve dvou šatnách s měkkými žíněnkami. Po krátkém ubytování jsme vyrazili do města, hlad nás totiž tížil už velmi dlouho. Zamířili jsme směrem do centra, kde jsme měli po 200 metrech narazit na Plzeňskou restauraci. Povedlo se nám ji najít, akorát ne hned na první pokus. Tady nám připravili opravdu vynikající večeři za skvělou cenu. Naše žaludky si oddechly, naše plíce se nadechly a sportovci brzo ulehli.

Noc dlouhá, ranní vstávání pozdní a skvělá nálada posílily tým do 3 zápasů, které se už blížily. Nejsem trenér, proto se nebudu míchat do hodnocení utkání.

Na první klání se připravili domácí Třeboň a Brno. Brno : Třeboň 7 : 5 (6:3)
Zápas to byl kupodivu velmi vyrovnaný a ke konci i divácky zajímavý. Zjistili jsme, že domácí zapracovali na svojí taktice a korfbalové kvalitě, čímž nám znepříjemnili postavení papírově silnějšího celku. Po opravdu dramatickém druhém poločase a ještě dramatičtějším konci jsme se mohli radovat z dvoukošového vítězství.
Sestava: Lukáš Pazourek 2, Mirek Drábek ( 36. Jan Šedý ), Adéla Dvořáková, Barbora Malcová 1 - Martin Štemberk 1, Martin Ševčík, Katka Havlíčková 3, Dana Brychtová

Následovaly přípravy na druhý zápas s Prostějovem. Brno : Prostějov 12 : 6 (5:3)
Ten byl odehrán ve skvělé pohodě. Naši dorostenci si celý zápas drželi vedení a také se po posledním hvizdu mohli radovat s dalšího vítězství, tentokrát to bylo asi 12:6.
Sestava: Lukáš Pazourek 4, Martin Ševčík 1 ( 30. Mirek Drábek ), Katka Havlíčková 3, Dana Brychtová - Jan Šedý 4, Martin Štemberk, Adéla Dvořáková, Barbora Malcová

Ale teď to mělo teprve přijít, hlavním soupeřem dne byla totiž Kutná Hora, náš soupeř, proti kterému opravdu rádi hrajeme. Brno : Kutná Hora 10 : 9 (6:5)
Ve tvářích našich odhodlaných juniorů byla vidět chuť zvítězit a soupeře rozmést po hřišti. Škoda jen, že se tyto výrazy ve tvářích neprojevily ve hře. Škoda, že té bojovnosti přebývá v jednotlivcích, ale chybí v celém týmu. Ale abych jim nekřivdil, tak předvedli slušný výkon a zvítězili i v tomto zápase.
Sestava: Lukáš Pazourek 1, Mirek Drábek ( 33. Martin Ševčík ), Katka Havlíčková 3, Dana Brychtová 1 - Jan Šedý 3, Martin Štemberk 1, Adéla Dvořáková, Barbora Malcová 1

Co říct na konec?
Sice jsme všechny zápasy vyhráli, ale výkony v některých chvílích nebyly moc překvapivé a celkový dojem ze hry byl, hlavně v očích trenéra, špatný. Pro podporu týmu musím říct, že se budeme snažit, aby výhry byly vyšší a vyšší a výkony lepší a lepší.

Na závěr jedna povzbuzující věta: Extraligo třes se, zatím takřka neporažený tanker dorostu Brna se řítí a sílí.

Autor: pernja
Vydáno: 16.12. 2008 23:25