Devítibodová sobota

První listopadový den se v Brně konalo 2. kolo české dorostenecké korfbalové ligy. Den plný korfbalu absolvovalo Brno, Znojmo, Třeboň, Kutná Hora a Prostějov. Jelikož na nás čekalo velké množství zápasů, využilo se obou hřišť v hale VUT.

Zde se sluší poděkovat Ondrovi Fridrichovi a Petrovi Báderovi zato, že všechny tyto zápasy odpískali. Také se sluší popřát brzké uzdravení Jakubovi Pernicovi, který nemohl ze zdravotních důvodů vubec nastoupit. Ale teď už k samotným výkonům brněnského celku.

Brno - Prostějov  8:7  ( 4:3 )

Tento zápas se nesl ve vyrovnaném duchu, Na koše na jedné straně ihned odpověděl srovnávacím košem soupeř. Svědčí o tom i poločasový výsledek 4:3 ve prospěch domácích. Do druhého poločasu vstoupil lépe brněnský celek, který se utrhl do vedení o 3 koše. Bohužel nedokázal podržet míč a zkomplikoval si tak poslední minuty utkání, kdy hájil jednobodové vedení. To už ale Brno udrželo a nakonec tedy zvítězilo 8:7. Za zmínku k tomuto zápase stojí, že se zde poprvé v dorosteneckém dresu představily nové tváře Bečvárovská, Linhartová, Drábek a Ševčík.
Sestava: Šedý 3, Šilhan 3, Štemberk 1, Drábek M. 1 (Ševčík 0); Malcová 0, Brychtová 0, Bečvárovská 0, Linhartová 0

Brno - Třeboň  7:1  ( 6:1 )

Do druhého zápasu se vstupovalo s vědomím, že Třeboň, ač podle loňské tabulky horší tým, nedá jistě nic zadarmo. A to v druhém poločase potvrdila. Brňáci byli 19 minut střelecky impotentní a to dokázala prolomit až v poslední minutě Brychtová.
Sestava: Šedý 4, Šilhan 2, Štemberk 0 (Pazourek 0), Drábek M. 0 (Ševčík 0); Brychtová 1, Malcová 0, Bečvárovská 0, Linhartová 0

Brno - Kutná Hora  16:11  ( 8:6 )

Kutná Hora loni skončila v tabulce lépe než brněnský celek, ovšem v sobotu si vybrala jeden ze svých černých dnů. Brno posílilo do tohoto zápasu přijdivší Kateřinou Havlíčkovou a do zápasu vstoupilo s plným nasazením. Po 40 minutách svítilo na světelné tabuli skóre 16:11 a Brňané se mohli radovat. V tomto zápase podpořily svůj tým devíti vstřelenými koši na jedné straně Šedý a na druhé straně Havlíčková.
Sestava: Šedý 5 (Ševčík 0), Šilhan 3, Pazourek 2, Štemberk 1; Havlíčková 4, Malcová 1, Brychtová 0 (Bečvárovská 0), Linhartová 0

Brno - Znojmo "B"  6:8  ( 2:4 )

Troufám si tvrdit, že do zápasu se Znojmem nastupovalo Brno s respektem vůči soupeři, jaképak ovšem bylo překvapení, když s ním dokázali hráči domácího celku hrát celkem vyrovnanou partii. A to i přes skutečnost, že nenastoupil Šedý, který skončil v předchozí zápase s křečemi. I přes velkou snahu a vytrvalost domácích nedokázali předčit obdržené koše koši vstřelenými a ze hřiště odcházeli poraženi. Co dokázalo trochu utěšit byla uznalá slova trenérky soupeře na naši stranu. Velké minus tohoto zápasu je číslo nula u kolonky hoši - vstřelené koše.
Sestava: Šilhan 0, Pazourek 0, Štemberk 0, Drábek M. 0 (Šedý 0); Havlíčková 3, Malcová 2, Brychtová 1, Linhartová 0

Autor: Lukáš Pazourek

Autor: Admin