Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Do Třeboně - hurá na ně!!!

Na neděli 30. března jsme měli(my dorostenci) naplánovaný výlet do jihočeského města Třeboně, kde jsme měli odehrát poslední turnaj 1. ČDKL a střetnout se se všemi soupeři z 1.ligy.

Již před odjezdem bylo jasné, že ať uhrajeme jakýkoli výsledek, v tabulce nám to nepomůže a stejně skončíme na 4. místě. Takže jsme vyrazili s naprosto klidnou tváří, že si jedeme zahrát pro radost. Měli jsme v Třeboni přichystané spaní ze soboty na neděli v Domě dětí a mládeže, které jsme rádi využili. Večer jsme šli brzo spát, abychom ráno byli čerství a plni energie, kterou jsme hodlali vybít na naše soupeře. Byli jimi Třeboň, Znojmo B, Kolín B a Bělá pod Bezdězem.   FOTKY
   
Brno - Třeboň 6 : 4

Do prvního zápasu jsme nastupovali s tím, že se chceme rozstřílet na další silnější soupeře a že si lehce zahrajeme. Začátek vypadal nadějně, když jsme měli dlouhé útoky, hodně střel, doskočených míčů, hezkých uvolnění a získaných míčů v obraně. Jenomže míč ne a ne propadnout zakletou obroučkou. Bylo to jak v nejhorším snu, míč letí lehce na čekající obroučku, na které udělá krásné dvě otočky a vyletí ven. Tato smůla potkala jenom jednu z našich útočných čtveřic a tak někteří spoluhráči bohužel skoro celý první poločas jenom bránili. V poločasové přestávce si trenér Kuba poklepal na hlavu, vystřídal hráče a doufal, že se situace zlepší. Naštěstí se tak stalo. Příchozí přidali nějaký ten košík a po posledním hvizdu jsme odešli ze zápasu s první nedělní výhrou. Abych řekl upřímně, jsem rád, že jsme začali den zápasem s Třeboní, protože při naší střelecké smůle si nedokážu představit utkání proti Znojmu nebo Kolínu.
Sestava : Pazourek 2, Kříž, Havlíčková 1, Malcová - Pernica (21. Šedý 3), Šilhan (21. Štemberk), Dvořáková A., Žáková
   
Brno - Znojmo B 11 : 9

Znojmo B, podle mě nejsilnější tým 1. ligy, bylo teď plně připraveno nám opět nasázet hromadu košů a předvést, kdo je tady pánem. Ovšem narazili na tvrdou zeď, na nás Brňáky, kteří jsme neměli co ztratit a byli jsme vyhecovaní Kubovými radami a pokyny. Zněly takto: hned na ně tvrdě vlítněte, ať na nás nezapomenou a odejdou se sklopenou hlavou. A jako kdyby to pomohlo, naše útoky měly jak hlavu, tak patu a v obraně jsme se snažili a nedovolovali naši soupeřům vyniknout. Po našem tvrdém boji jsme mohli oslavovat, poprvé za celou sezónu jsme porazili nadupané Znojmo.
Sestava : Pazourek 1, Šedý 5, Dvořáková A., Žáková - Pernica 2, Šilhan, Havlíčková 1, Malcová 1
   
Brno - Kolín B 7 : 6

Na tento zápas jsme se těšili snad nejvíce a měli jsem největší chuť a předsevzetí ho vyhrát. Opět jsme zkusili na naše soupeře od začátku vlítnout a nic jim nedarovat. Částečně se to povedlo, ale začaly se objevovat chybičky, které držely stav stále vyrovnaný. Postupně začalo být vidět, že naše čtveřice si rozumí čím dál víc. Zápas se začal schylovat ke konci a my stále bojovali o cenný skalp. Když asi 2 minuty před koncem kolínští snížili na rozdíl jediného koše (7:6), vzali si timeout a domlouvali se, jak ještě na to Brno vyzrát. Velký dík patří čtyřce Honza, Lukáš, Aduš, Maruš, která zodpovědně držela celou poslední minutu míč v útoku a tím znemožnila Kolínu jakýkoli obrat. Zápas tedy skončil 7:6 a pro nás to znamenalo nejenom 3 body, ale hlavně radost, že jsme porazili Kolín B.
Sestava : Pazourek, Šedý 2, Dvořáková A., Žáková 1 - Pernica 1, Šilhan (25. Štemberk), Havlíčková 2, Malcová 1
   
Brno - Bělá 7 : 0 kontumačně

Tým Bělé pod Bezdězem opět přijel s velmi malým počtem hráčů. Tentokrát jich bylo 6 a dokázali se postavit na hřiště do dvou zápasů bez propůjčení kolínských hráčů, jak tomu bylo na minulém turnaji. Jenomže tento počet je osudný, jakmile se jednomu hráči něco stane. Jejich smůlou bylo, že k tomu opravdu došlo. Kuba chvíli vyjednával s týmem Bělé p. B., odmítl propůjčení jiných hráčů a jim nezbylo nic jiného, než uznat kontumační prohru. Trochu nás to mrzí, protože jsme chtěli poslední zápas základní části soutěže vyhrát také a perfektně tím uzavřít nedělní turnaj.
  
Shrnutí:
Visí nad námi jedna velká otázka. Jak to, že jsme po celé sezoně prohraných zápasů (až na výjimky) najednou vyhráli všechno? Bylo to tím, že nám o nic nešlo a hráli jsme jen pro zábavu? Nebo jsme se začali konečně sehrávat?
Asi je to jedno, ale určitě jsme předvedli dobrý výkon ve všech třech zápasech a získané body jsme si zasloužili. Před možnou baráží je taky dobře, že jsme se začali sehrávat a přišli na to, jak se dají porazit i silní soupeři.
Díky všem hráčům za perfektní bojovné výkony. A také bych chtěl jménem celého týmu poděkovat trenérům Kubovi a Markovi, že se obětovali a vyjeli s námi na celý víkend do Čech. Díky moc. 

Autor: pernja
Vydáno: 1.4. 2008 21:32
Přečteno: 1666x
Hodnocení: 2.8 (celkem 483 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Lukas, Blýskání na lepší časy (1.4. 2008 22:41)

Za sebe musím říct, že tohle byl jeden z nejlepších korfbalových výjezdů, kterých jsem se kdy účastnil. Od super cesty, přes skvělý lidi a super zápasy. Snad to byla předzvěst našeho úspěchu v baráži. Držte nám palce!


c jakma, hodnocení (1.4. 2008 22:21)

Děkuji dorostencům za tenhle turnaj a za opravdu příjemně strávený víkend. Děkuji všem hráčům, že do zápasů dali všechno a ukázali co v nich je. Hned se mi na to líp dívalo z lavičky.
Ted už jen naši formu trošku dopilovat na baráž a cíl sezony by mohl být splněn.