Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Dohrávka 9. kola ČKE skončila nerozhodně

Dohrávka devátého kola České korfbalové extraligy byla velmi napínavá. Nejen, že Českým Budějovicím šlo o udržení se na první příčce extraligové tabulky, ale i domácí se snažili získat co nejvíce taktických bodů do play-off.

  

KK Brno - KCC Sokol České Budějovice 24:20 (9:11), 22:25 (10:15)

  

V prvním utkání se často měnilo tempo hry. Nejdříve oba týmy začali rychle a často stříleli, vše však probíhalo na úkor načasování a přípravě útoku. V úvodu se v útoku více dařilo hostům, když v 9. minutě vedli o dva koše, ale hráči z jižní Moravy během několika chvil vyrovnali. Od poloviny prvního poločasu se skóre přelévalo ze strany na stranu a i přes víceméně statickou hru hostů poločas skončil jejich dvoubodovým vedením 11:9

 

Po deseti minutách oddechu se zejména Brňané začali chovat dle dohody. Hráli jednoduše, dařilo se jim na doskoku, využívali chyb v českobudějovické obraně a najednou to byli oni, kdo vedli s dvoubodovým náskokem. Tento rozdíl se jim dařilo neustále držet a když poslední tři minuty utkání obránci Českých Budějovic nechávali domácí střílet bez jakékoli obrany a pouze pod košem doufali v nepřesnost střely a tak snadného získání míče, potvrdili svou formu dalšími třemi koši. První zápas skončil výhrou KK Brno 24:20.

 

České Budějovice se po prohře z prvního zápasu rozjely, během několika minut už dokázaly vést 6:1 a svůj náskok neustále zvyšovaly až na 12:5. Pak ale přišel zlomový okamžik, kdy hráči KK Brno vstřelili několik košů a získali ztracenou sebedůvěru. Domácí se neustále snažili několikabodový rozdíl stáhnout, ale do poločasu se nedokázali přiblížit na více než 5 košů. Poločas skončil 15:10 pro hostující tým.

 

Do druhé půlky Brňané nastoupili s rozhodnutím obrátit ještě celé utkání na svojí stranu. Během prvních útoků dokázali dát dva koše z dálky, bez jakékoli připravené akce, a tím rozhodit obranu Jihočechů. Hráčům Českých Budějovic se tolik nedařilo a mnohdy hektické útoky následně končily v rukou obránců. I tak si neustále udržovali minimálně tříbodový náskok. V posledních deseti minutách utkání se domácí zvedli a Českobudějovický náskok se rozhodli pokořit. Velmi nešťastná událost se stala na straně domácích, když si ve 46. minutě jedna z nejlepších extraligových hráček E. Jonáková poranila pravé rameno a musela vystřídat. Ovšem ani to Jihomoravany herně nezaskočilo a asi tak v 57. minutě utkání měli nerozhodný stav na dostřel - 22:23. Zbývajících pár minut do konce zápasu však měli v rukou svěřenci českobudějovického trenéra I. Kracíka, kdy domácímu útoku i díky štěstí nedovolili vstřelit žádný další koš, zatímco oni potvrdili svou převahu na hřišti dalšími dvěma koši. Utkání po neklidném konci skončilo 25:22 pro KCC Sokol České Budějovice.

 

Nejlepší střelci: 15 košů Bláha J. (KCC Sokol České Budějovice), 12 košů Bušík P. (KK Brno), 9 košů Pešák P. (KCC Sokol České Budějovice), 8 košů Vávra I., Škrobová P. (KK Brno)

 

Zdroj : Extrakorfbal.cz

  

Autor: Admin
Vydáno: 20.3. 2011 17:12
Přečteno: 1236x
Hodnocení: 2.8 (celkem 426 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.