Domácí zápasy s Kolínem z pohledu Brna A

O dvou sobotních zápasech odehraných s Kolínem vám poreferuje sama hráčka...

V sobotu v 9:40 jsme se sešli v dobré sestavě u tělocvičny na ZŠ Kamínky. Odebrali jsme se do šatny, převlekli jsme se do dresů a poté jsme odešli do tělocvičny, kde jsme se začali připravovat. Začalo to během, posilováním a nakonec protažením. Po menším tréninku jsme šli do tělocvičny, kde se ještě hrál zápas Brno B - Kolín. Po skončení jsme hned začali trénovat donášky, střely. Rozhodčí Bady pískl a my nastoupili do zápasu, který nebyl vůbec lehký.

Brno A - Kolín 6:6 (3:4)
Sestava a koše: Marcel, Tomáš, Dominika 4, Markéta - Marek 1, Libor 1, Adéla, Aneta

Ze začátku to vypadalo dobře hlavně v té první čtyřce. Hodně jsme se snažili, v obraně i v útoku nám to šlo. Téměř všechny koše v prvním zápase jsme dali z donášek. Hra byla rychlá, první čtyřce to vyhovovalo, Markéta stavěla asistenty a Dominika zdrhala do donášek. Tomášův úkol byl doskakovat balony, Marcelův snažit se taky utíkat. Jeden takový smutný moment byl, když si Tomáš doskočil pracně balón, spletl si koš a vystřelil na vlastní, bohužel to tam padlo. Ale tak nedá se nic dělat. Druhá čtyřka nebyla tolik košově aktivní, ale neztrácela snahu, což je dobře. V útoku oběma čtyřkám nešli výjezdy, nahrávky byli také špatné od všech. Tím jsme ztráceli hodně míčů, které nám pak chyběly k vítězství, ale i remíza proti silnému týmu byla dobrá. Myslím, že příště jim ukážeme, co v nás doopravdy je a nenecháme se porazit!

Brno - Kolín 6:8 (2:5)
Sestava a koše: Marcel 2, Tomáš, Dominika 2, Markéta (Maruška) - Marek 1, Libor, Adéla 1 (Katka), Aneta (Monika)

Po prvním zápase jsme si řekli, co bychom měli hrát, ale na hřišti to tak nevypadalo. Do druhého zápasu jsme nastoupili ve stejné sestavě. Doplnili tekutiny a s cílem vyhrát jsme se vrhli do zápasu. Kolín hrál už 4 zápas po sobě, tak jsme si mysleli, že ho porazíme, ale on se nedal a bojoval. Už ze začátku se nám nedařilo, soupeři hodně stříleli a padalo jim to tam. My jsme je nestíhali bránit. V útoku to docela šlo, ale zase nám dělaly problémy nahrávky a výjezdy jako v předchozím zápase. A tím Kolín získával hodně balonů. V druhé půlce už to bylo asi o 4 koše a moc jsem nevěřila, že vyhrajeme. Stále jsme kazili to stejné. V posledních 2 minutách se nám podařilo stáhnout skóre na dva koše, ale Kolín rychle odvrátil zase na rozdíl 3 košů. Probíhala poslední minuta zápasu a my jsme prohrávali o 2 koše, s tím už jsme ale nestihly nic udělat, takže jsme druhý zápas prohráli. Byla to škoda, měli jsme na ně! Snad příště...

Autorka článku: Dominika Drábková

Hodnocení trenéra:

V sobotu se mi zdálo, jako kdybych trénoval každý zápas někoho jiného. První souboj s Kolínem byl napínavý, bojovný, vyrovnaný a korfbalově velmi pěkný. Všichni dělali, co měli a hra perfektně fungovala. Vybojovali jsme v obraně tolik míčů, že útok nemohl odpočívat. Představoval bych si takovýto zápas jako ideální finálový, pro diváky zajímavý. Ale co se událo v té krátké pauze před druhým zápasem, mi stále zabírá myšlenkový prostor v hlavě. Co se stalo s bojovností? Proč jsme najednou nechtěli vyhrát? Na to mi asi nikdo neodpoví. Můžeme být rádi, že jsme nedostali v první půli 20 košů, zasloužili bychom si to. Jak psala Dominika, v posledních 2 minut... Na konci zápasu je pozdě se probrat a zjistit, že se to vlastně dá s klidem vyhrát. Docela mě mrzí, že prohráváme zápasy jenom tím, že nechceme!

Pevně doufám, že se to podaří prolomit a příští zápasy budeme hrát celé naplno. Ukázali jsme v prvním souboji Kolínu, že není blízko od první letošní porážky a že už se těšíme na další vzájemný souboj, který bude asi nejspíš jeden z nejdůležitějších v sezoně.