Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Dorost doma opět zvítězil

Další kolo dorostenecké extraligy sebou přineslo veledůležitý duel mezi Brnem a týmem Sokolů z Českých Budějovic, kteří by v případě dvou vítězství zle šlapali na postupové šance domácího celku. Nutno hned na začátek přiznat, že soupeř z jihu Čech nám tažení za vítězstvím velmi usnadnil tím, že přijel pouze se 7 hráči, což se v letošním ročníku dorostenecké soutěže stává téměř rituálem. A přestože náš poslední souboj proti týmu se 7 hráči, Znojmem, nedopadl zrovna slavně, tak trochu jsme tušili, že budějovičtí by mohli být přece jen snadnějším protivníkem. 

 
1. zápas
 
KK Brno x KCC Sokol Č. Budějovice 24:13 (12:3)
 
Bohužel ani na osmý pokus jsme neměli k dispozici kompletní sestavu, když pro nemoc chyběl tentokrát Marcel. Ale jinak byla připravena silná sestava vedená kapitánkou Kájou Hejčovou, doplněnou ve čtverce Vendy, Filipem a Markem Dlapou, kterým na druhé straně sekundovali Mačí s Domčou, Markem Pospíšilem a Michalem. Na lavičku pak usedli Martin Pelíšek, Denisa a Aneta. Zápas začal poměrně opatrně, na obou stranách byly k vidění spíše nepřesnosti, naše útočná čtveřice ale předváděla pestřejší a atraktivnější hru než na druhé straně oslabená útočná trojice soupeře. Přesto i v početním oslabení Jihočeši dobře kombinovali a díky poměrně dobrému pohybu a naší nesprávné obraně několikrát nebezpečně ohrozili náš koš. Zatímco na druhé straně naše čtveřice útočící proti početně rovnocennému soupeři v útoku jasně dominovala, čtveřice hrající proti oslabené obraně stále nemohla najít správný rytmus a využít přečíslení. Ale naše útočné řady se postupně srovnaly, velmi dobře jsme si začali připravovat dobré šance a také je začali velmi přesně zakončovat, což nám brzy dalo výraznější vedení. Zcela po zásluze jsme tak v poločase vedli komfortním rozdílem 12:3.

Druhá půle začala podobně, jako ta první, ale díky vysokému vedení jsme postupně vystřídali několik hráčů v poli a v naší hře se začal opět objevovat nesoulad v podobě nepřesných náher, zbytečných ztrát a nedoskočených střel. Stejně tak do té doby velmi pevná obrana začala zbytečně chybovat a šikovný soupeř přece jen začal přidávat koše. Ale ani my jsme nezaháleli a díky prakticky jistotě vítězství jsme si mohli zkoušet různé herní prvky a kombinace nacvičované na tréninku. Koš si tak kromě 2 hráčů, z nichž 1 byl celý zápas nestřílející, připsali úplně všichni hráči, což je velmi pozitivní. Za povšimnutí rozhodně stojí fakt, že 19 z 24 košů vstřelily dívky, což je specifikem hry Brna snad ve všech věkových kategoriích. Konečně brněnské vítězství 24:13 celkem jasně vypovídalo o průběhu i rozložení sil v utkání a po zásluze sklidilo velké ovace celý zápas fantasticky povzbuzujících fanoušků.
 

Střelci Brno: Drábková D. - 6, Jemelíková V. - 5, Hejčová K. - 3, Cupáková M. - 3, Kovář - 2, Pospíšil - 2, Pelíšek - 1, Drábková A. - 1, Pléhová D. - 1


Střelci Č. B.: Paďouk - 3, Jiřička - 3, Veselý - 2, Mensová A - 2, Mensová M. - 2, Součková - 1, Dudáková - 1.

 

 

2. zápas
KK Brno x KCC Sokol Č. Budějovice 17:10 (7:3)

Zatímco v úvodním utkání bylo o průběhu utkání jasno po prvním poločase, druhý duel přinesl poměrně odlišný obrázek. Soupeř začal lépe bránit, dobře četl styl naší hry a hlavně, nám přestaly padat koše. Situace, které jsme v prvním zápase s přehledem proměňovali, najednou končily úplně mimo obroučku. A tyto malé neúspěchy nás zatím bohužel příliš psychicky sráží. S nimi totiž potom přicházejí zbytečné ztráty, chybné nahrávky, zahozené šance a špatně postavené doskoky, které vedou k hloupým ztrátám. Budějovičtí se nadále i v oslabení prezentovali velmi pohyblivou hrou s dynamickým zakončením převážně z rukou kluků, ale ani oni se ne a ne trefit do koše. Postupně ale začala vítězit přece jen naše trpělivost a pracovitost v útočné fázi. V závěru poločasu jsme tak začali po několika pěkných akcích postupně lehce zvyšovat náskok až na rozdíl 4 košů - 7:3.

 

I ve druhé půli jsme museli hodně bojovat s houževnatým soupeřem. Nám pomohlo několik šťastných košů, z nichž 3 byly z rukou střídající Anety Drábkové, díky kterým jsme se přece jen soupeři utrhli na bezpečný rozdíl 6-7 košů. Oběma stranám už ale pomalu docházely síly a bylo jasné, že žádný zvrat už se v utkání asi neodehraje. Soupeř sice v závěru přidal ještě několik pěkných košů, ale nestačilo to už na víc než na korekci konečného stavu na 17:10. A pokud jsme v prvním duelu vyzdvihli střeleckou formu dívek, ve druhém zápase byla tato dominance ještě výraznější - pánové totiž vstřelili jediný koš, o všechny ostatní se podělila děvčata.

 

Dvě vítězství nám tak již nyní prakticky dávají jistotu postupu do semifinále. Ve snaze vyhnout se jasně favorizovanému Prostějovu bude ale nutné uhrát ještě nějaké vítězství v příštím kole doma s Kolínem. S tabulkou ale ještě může velmi výrazně zamíchat situace kolem neodehraných utkání některých týmů. Je tedy předčasné cokoliv předjímat, postup z 3. příčky si musíme vybojovat sami.

 


Střelci Brno: Drábková D. - 4, Jemelíková V. - 3, Hejčová K. - 3, Cupáková M. - 3, Drábková A. - 3, Pospíšil - 1, Kovář - 0, Dlapa - 0, Sázavský - 0. 

 

Střelci Č. B.: Jiřička - 1, Veselý - 2, Mensová A - 3, Mensová M. - 2, Součková - 1, Dudáková - 1, Paďouk - 0.

 


Hodnocení trenéra:

Duel proti dalšímu oslabenému soupeři přinesl několik příjemných pozitiv, ale i pár negativ. Začnu-li u výtek, musím jako první zmínit velmi slabé doskokové schopnosti většiny hráčů. Soupeř rozhodně tentokrát nebyl fyzicky lépe disponovaný, přesto mnohem lépe sbíral odražené míče. Nám bohužel na doskoku chybí především bojovnost a snaha, kterou v zápase ukázal snad jen Marek Pospíšil. Druhou výtku bych směřoval k obraně, kde se stále potýkáme s trochu hloupými návyky sledovat hráče kamkoliv se hne - neumíme předvídat jeho pohyb a blokovat prostor, kam nechceme, aby nabíhal. Bohužel je velmi viditelné tréninkové manko pánské části týmu, kde chybí fyzička (v obraně i útoku) a hlavně se to promítá na velmi špatné technice a přesnosti střelby. Je hrozně moc vidět, kteří hráči a hráčky si v tréninkových dávkách dobrovolně přidávají s týmem dospělých, zatímco jiní sotva chodí na 50 % vlastních dorosteneckých/žákovských tréninků. Ostudou také byly 3 volné hody, které jsme nemohli ani rozehrát kvůli špatnému postavení útočníků. To v kategorii dorostu považuji za obrovskou hloupost.


Naopak ale musím tentokrát vyzdvihnout několik velmi příjemných pozitiv. Předně všichni hráči dokázali do hry zapojit celou řadu prvků z tréninku, ať už se jedná o secvičované signály nebo prostě herní varianty pohybu celé čtverky a synchronizaci náher. Bylo opravdu skvělé sledovat, jak hráči perfektně provedou útočnou akci, kterou si zkoušeli třeba jen párkrát na tréninku, a co víc, z té akce padne krásný koš. Za tuto snahu i provedení zasloužíte velkou pochvalu. Byl jsem také velmi rád, že některé rady udílené ve hře, když je hráči zkusili provést, vedly k úspěšnému zakončení. Jen díky tomu se pak tyto správné návyky hráči učí a pak už je používají sami. Ačkoliv jsem v článku uváděl velkou střeleckou dominanci dívek, nutno přiznat, že na tomto principu chceme mít momentálně naši hru založenou a úkolem kluků je hlavně doskakovat a asistovat, takže svoji roli splnili. Jen je třeba ještě občas z nabídnutých šancí dokázat taky nějaký koš přidat.

 
A nesmím zapomenout na jednu strašně důležitou věc - naprosto skvělé fanoušky, kteří dokázali navodit v hale neuvěřitelnou perfektní atmosféru, nebojím se říct, že i lepší, než na ligových zápasech dospělých. Všem patří obrovský dík hráčů i trenéra a mám pochvalu vyřídit také od rozhodčího! 


Autor: Ondra
Vydáno: 24.3. 2015 22:39
Přečteno: 872x
Hodnocení: 2.6 (celkem 293 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.