Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Dorost v premiéře nebodoval

Po mnoha letech brněnský korfbal opět sestavil v juniorské kategorii tým, který je vyrovnaným mixem obou stávajících brněnských klubů. A hned v prvním kole Brňáky čekal soupeř z nejtěžších - loňský vicemistr ze Znojma. A zatímco velká konkurence v dívčí části týmu vedla k tomu, že jsme jeli se sedmi herně vyrovnanými dívkami, tým doplňovala pouze pětice kluků, z nichž dva nebyli v optimální zdravotní kondici a některým také chyběla také tréninková a herní příprava.

1. zápas
TJ MS Znojmo YMCA x KK Brno 19:6 (9:4)

A kdo čekal nějakou nakládačku, tak se možná v prvních minutách utkání dost divil. Znojmo s obrovskou výškovou převahou zejména v mužské části týmu sice rozhodně předvádělo dlouhé útoky s velkým tlakem, ale my jsme předváděli koncentrovanou obranu a se štěstím doskakovali odražené míče. Navíc hned z prvního útoku Dominika Drábková přesně splnila dohodnuté pokyny střílet i s horším doskokem a ze střední vzdálenosti neomylně trefila. Pak už ale začalo otěže přebírat Znojmo, které nejdřív potrestalo donáškami zaváhání dívek, a pak začali dominovat znojemští kluci, kteří trestali spoustu chyb našich kluků. Přesto jsme celou první půli hráli poměrně dobře, co jsme chtěli. Bylo jasné, že doskoků moc mít nebudeme, takže naše útoky jsme končily jedinou střelou, ale až do 15. minuty jsme díky kompaktní obraně drželi přijatelný rozdíl 3-4 košů. I poločasový výsledek byl nakonec celkem slibný, když my jsme dokázali vstřelit zejména díky povedeným střelám dívek 4 koše, Znojmo skórovalo 9x.

Do druhé půle jsme kompletně vystřídali, aby si všichni hráči zahráli stejně. Změny v sestavě trochu narušily přípravu útoků i pevnost obrany. Kromě toho, že jsme se z ojedinělých střel nedokázali trefit, začali jsme ztrácet víc balónů z nahrávek, špatně jsme se pohybovali a chybovali jsme častěji v obraně. Důsledkem toho bylo, že jsme za prvních 15 minut druhé půle skórovali jen jednou, zato soupeř to dokázal hned pětkrát. Další desetiminutovka už se nesla v trochu vyrovnanějším duchu, když jsme zpřesnili útoky, zatlačili obránce blíž ke koši a jen smůla nás několikrát dělila od platného koše. K tomu se přidalo zlepšení obrany. Nebýt úbytku sil v závěrečných minutách, v nichž jsme dostali 3 koše, mohl být konečný výsledek ještě sympatičtější, než porážka o 13 košů - 19:6.

 

Sestava a koše: Hejčová K. - 1 (Dostálová L. - 0), Jemelíková V. - 0 (Cupáková M.), Dlapa M. - 0 (Pelíšek M. - 0), Sázavský M. - 0; Pléhová D. - 1 (Drábková A. - 0), Drábková D. - 3, Pospíšil M. - 1, Šálek M. - 0

 

 

2. zápas
TJ MS Znojmo YMCA x KK Brno 23:8 (10:4)

Do druhého zápasu jsme šli s odhodláním uhrát lepší výsledek než v úvodním duelu. Chtěli jsme důsledněji bránit kluky a udržet precizní obranu u holek. Opět jsme trochu zamíchali sestavou, ale tentokrát se chemie týmu nesešla tak dobře a první minuty byly spíš tápáním. Chyby v obraně soupeř trestal, my jsme se prezentovali více nepřesnými náhrami než střelami. I zdánlivě jednoduché nahrávka končily v autu nebo v rukou soupeře, navíc spousta dobře rozehraných útoků byla narušená přihrávkou na kotníky, nad hlavu nebo prostě mimo spoluhráče. I kvůli tomu jsme po patnácti minutách prohrávali 6:1 a trápili se v útoku i v obraně. Zkusili jsme vystřídat a hned v nejbližších vteřinách jsme dvěma slepenými koši vrátili trochu života do skomírajícího ducha týmu. Poločasový klakson nás poslal do šaten za stavu 10:4 pro domácí celek.

Hned v úvodních minutách druhé půle jsme opět postupně vystřídali 4 hráče a na lavičku si šly odpočinout 3 z našich do té doby nejlepších hráček. To se na kvalitě našeho výkonu sice promítlo negativně, ale našim cílem je zejména v úvodu sezóny dát prostor všem a postupně hledat nejvhodnější kombinace sestavy. Navíc i výkony některých střídajících rozhodně nebyly špatné. Problémy jsme měli spíše v obraně, kde nám soupeř začal příliš snadno dávat koše. Ale i my jsme dokázali využít několika okének ve znojemské defenzivě a nebýt několika neproměněných stoprocentních šancí, mohli jsme přidat víc než 4 koše za celý poločas. Když nám v závěru opět začaly docházet síly, soupeř přidal několik slepených košů a přehoupl se přes dvacetibodovou hranici. Znojmo nakonec přesvědčivě a zaslouženě zvítězilo 23:8.

 

Sestava a koše: Hejčová K. - 0, Drábková D. - 1, Sázavský M. - 1, Dlapa M. - 0; Cupáková M. - 2, Jemelíková V. - 2, Šálek M. - 0, Pospíšil M. - 2; střídající: Dostálová L. -0, Pléhová D. - 0, Drábková A. - 0, Pelíšek M. - 0.

 

Hodnocení trenéra:
Náš výkon v prvním dvojutkání byl určitě příjemným nejen pro diváky, ale možná i pro nás samotné. Dokonce i náš soupeř určitě čekal, že bude s námi mít méně práce. Velkou pochvalu zaslouží zejména precizní obrana ze strany holek a bojovnost celého týmu, který ani při vysokém rozdílu skóre neskládal zbraně a všichni se dál snažili přidat nějaký koš. Rozhodně je toho ale hodně, na čem musíme dál pracovat, nejen na trénincích dorostu, ale i na trénincích žáků, kam většina týmu věkově ještě spadá. Všichni hráči by se měli co nejdříve naučit střelbu z pohybu, která nám brání některé situace řešit rychleji a lépe. Velké mezery máme v nahrávkách, v útoku se hodně trápíme kvůli špatně načasovanému a nesprávnému pohybu a velmi špatná je obrana většiny kluků. Nicméně s vidinou posílení pánské části týmu pro další zápasy si myslím, že určitě z dorosteneckých extraligových vod nějaké body letos vylovíme.

 

Autor: Ondra
Vydáno: 21.9. 2014 21:00
Přečteno: 825x
Hodnocení: 2.7 (celkem 308 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.