Dorostenci o semifinálovou naději

V sobotu 13. 2. 2010 nastoupili brněnští dorostenci ve Znojmě proti domácímu Znojmu a Českým Budějovicím. Každý bod před koncem základní části je velmi důležitý v boji o postup do semifinále. Jak to dopadlo?

V prvním zápase dne se brněnští dorostenci utkali s týmem Znojma, který s pouhou jednou porážkou vévodí dorostenecké nejvyšší soutěži. Po minulém vzájemném zápase z počátku sezóny, které skončilo 7:44!, jsme čekali velmi těžký zápas. První minuty patřily jasně domácím a během 3 minut už vedli o 3 koše. To naznačovalo, že možnost opakování minulého zápasu. Brněntí se hledali v útočné kombinaci a dělali školácké chyby při výjezdech, které je stály zbytečné koše. Po time-outu a následném zlepšení útočné i obranné činnosti bylo skóre na přijatelném odstupu. Poločasový výsledek 6:12 z brněnského pohledu byl odpovídající předváděné hře.

Druhý poločas pokračoval v útoku velkým množstvím nepřesností s rychlou ztrátou míče, proto jsme nedokázali nadále držet se
znojemskými krok. Obrana ve druhém poločase dělala, co mohla. Pouhých 7 obdržených košů za poločas od takového soupeře je dobrý výsledek, ale vstřelený pouhý jeden koš už je strašné! Přesto konečný výsledek 7:19 je o 25košů lepší než na začátku sezóny!

Brno - Znojmo  7 : 19   (6:12)

Honza Šedý 3, Mirek Drábek, Dana Brychtová, Hana Bečvárovská - Jarda Drábek 1, Filip Zábojník, Adéla Dvořáková 1, Barbora Malcová 2

Do druhého utkání brněnští nastoupili ve stejné sestavě a i Budějicím měli co vracet. V říjnu loňského roku mu podlehli 9:28. Jihočeši nám to trošku ulehčili, protože dorazili pouze v 7 hráčích, ale kolikrát ani tato "výhoda" nemusí vždy znamenat vítězství. Začátek utkání byl velice vyrovnaný až do stavu 4:4, kdy se podařilo sérií přesných zásahů  brněnským odskočit na poločasový rozdíl 10:5, když si svůj
premiérový dorostenecký koš připsal Filip Zábojník.

Druhý poločas už byl opět velmi vyrovnaný. Na každý vstřelený koš dokázal soupeř ihned odpovědět. Konečný výsledek 15:11 znamenal důležité 3 body, které jsme možná ani nečekali, ale mohou nám pomoci v závěrečném účtování.

Brno - Č. Budějovice  15 : 11   (10:5)

Honza Šedý 6, Mirek Drábek, Dana Brychtová, Hana Bečvárovská - Jarda Drábek 4, Filip Zábojník 1, Adéla Dvořáková, Barbora Malcová 4

Závěrečná kola čekají brněnské hráče na domácí půdě, když 7. 3. přivítají týmy Prostějova a Děčína a 11.4. týmy Kolína a Havířova.

Vydáno: 15.2. 2010 09:00