Dorostenci poraženi

V neděli 20.11 jsme se vydali na zápasy do Prostějova. Po předchozí domluvě jsme se dohodli, že pojedeme vlakem. To byla velká chyba, protože soupeři z Náchoda měli 1,5h zpoždění. Díky tomu jsme nestihli vlak, který jsme plánovali a domů přijeli až v 19 hodin.

Brno - Náchod 14:17 (5:9)

Před prvním zápasem jsme měli hru obou týmů pečlivě nastudovanou. Dostali jsme jasné taktické pokyny. Nepouštět soupeře na asistenta a bránit blízko. To se nám bohužel dařilo jen prvních deset minut. Pak jsme přestali hrát, nechali se ukonejšit Náchodským tempem. Oproti tomu Náchod přidal do tempa, začal se trefovat a díky tomu první poločas vyhrál 9:5

O přestávce jsme dostali vyhubováno, že se nedržíme plánu a možná si někteří šáhli do svědomí. Hra se zlepšila, ale střelecky se nedařilo. Po pěti minutách druhého poločasu jsme už prohrávali 12:5. Po dalších dvou minutách se zranila Dana a Brněnské družstvo jako by se chtělo za Danu pomstít. Zlepšilo pohyb po hřišti, doskoky i střelbu. Ve 47 minutě byl rozdíl ve skóre pouhé dva koše. Ze ztraceného zápasu se opět stalo drama. Bohužel né na dlouho protože Náchod během chvilky opět odskočil na rozdíl 4 košu. Ke konci zápasu ještě Brno upravilo výsledek na konečných 17:14.

Sestava a koše : Marcel Pokorný 1, Honza Šedý 6, Dana Brychtová (37.Marie Žáková), Adéla Dvořáková - Jarda Drábek 2, David Polák 3, Barbora Malcová, Kristýna Pospíšilová 2

Prostějov - Brno 23:10 (9:5)

Vzhledem k tomu, že Prostějov porazil Náchod poměrně výrazným rozdílem 13:6, nečekali jsme, že bychom mohli zvítězit. Šli jsme do zápasu s tím, že můžeme jedině překvapit. To se začalo pomalu plnit, když David otevřel skóre zápasu střelou z krátké vzdálenosti. Pak přišlo přetahování o každý koš. Jednou Prostějov, jednou Brno. Takhle to pokračovalo až do 24. Minuty kdy Prostějov vedl o jediný koš 6:5. Pak brněnským došli síly, ztratili koncentraci a nechali si od Prostějovských vstřelit tři koše.

Stejně jako posledních 6 minut prvního poločasu pokračoval i celý druhý. Zatím co Prostějov střílel jeden koš za druhým, my jsme pouze přihlíželi se sklopenými hlavami. Díky tomu jsme prohráli poločas 14:5, celkově 23:10. Pak už jen poděkování soupeřům, podpis zápisu a hurá na dlouhou cestu vlakem domů.

Sestava a koše : Marcel Pokorný, Honza Šedý 6, Marie Žáková, Adéla Dvořáková 1 - Jarda Drábek 1, David Polák 1, Barbora Malcová 1, Kristýna Pospíšilová

Autor článku : Honza Šedý

Autor: Admin