Dorostenci prohráli a nezískali ani bod

V sobotu 24. září čekala brněnské dorostence cesta do Havířova na 1. kolo ČDKE, aby sehráli zápasy se Znojmem a domácím Havířovem.

Brno vs. Havířov  11:13   (4:6)

Do prvního zápasu jsme nastupovali v sestavě David, Jarda, Maruška, Bára a ve druhé čtyřce Honza, Marcel, Aďa, Kristýna. Celý zápas se brněnští hráči drželi skórem těsně za Havířovem, v jednu chvíli to byla i remíza. Bohužel domácí tým byl lépe připraven, hlavně v obraně a brněnští hráči se spíše trápili. Konec zápasu se vydařil domácím a Brno prohrálo 11:13.

Brno vs. Znojmo   10:19   (5:14)

Do druhého zápasu proti Znojmu jsme nastupovali ve stejné sestavě. Zazněl úvodní hvízd, neuběhlo ani pět vteřin a padá první donáška do brněnského koše a Znojmo vede 1:0. Rozehrává Brno, po pár nahrávkách ztrácí míč a Znojmo trestá střelou od půlky. Brněnští hráči se více zaměřili na obranu jeden na jednoho a to trochu znepříjemnilo hru hráčům ze Znojma. Tato svědomitá a pozorná obrana drasticky snížila úspěšnost a množství střel znojemských hráčů. Ve druhé polovině dokonce během asi dvanácti minut padlo šest košů, z toho pět pro brněnské hráče. Brno také těžilo z mnoha neproměněných střel znojemských hráčů. Ale i navzdory maximální snaze Brno prohrálo 10:19.

Zápisy ze zápasů

Autor článku : David Polák