Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Dorostenci se nezúčastnili 1. kola

Problémy s žákovskými a juniorskými družstvy nějak neberou konce. Poté, co jsme už po loňské blamáži nepřihlásili družstvo žáků do soutěže, máme letos problémy už i v dorostenecké kategorii. Dorostenecký tým se totiž nedal dohromady na první kolo v Bělé pod Bezdězem.

 

Dovolím si tady trochu "vylít zlost", nevím, zda to něčemu pomůže.

 

Můžeme před tím zavírat oči, můžeme se tvářit, jako že se nic neděje, ale realita je jiná. Máme v současnosti takové problémy, že nejsme schopni postavit ani jediný tým v mládežnické kategorii, hrajeme jen jedinou soutěž a ani v ní nedokážeme odehrát všechna kola.

 

A důvod neúčasti v prvním kole? Jedna dívka nemocná, jedna na oslavě babiččiných narozenin, druhá na oslavě narozenin nevím koho. S rodiči jsme mluvili a ti bohužel odmítli své děti uvolnit s tím, že akci už nemohou odvolat. Zbyla jediná hráčka k dispozici a s tím se korfbal hrát nedá. Těžko vytýkat něco trenérům, pro přípravu družstva do Bělé udělali maximum, maraton organizačních telefonátů s Petrem Votočkem, svazem atd. vyústil ve vrcholnou trapnost, když jsme poté, co jsme čerstvě dohodli ubytování v Bělé, nakonec družstvo z turnaje odhlásili.

 

Příčiny se dají vydefinovat tři:

- Problém je v samotných hráčích a hráčkách, kteří nejsou ochotni se korfbalu věnovat, nečtou si termínovou listinu, nezajímají se o dění v oddíle, nedokáží zainteresovat rodiče do korfbalu, nedokáží je přesvědčit, že by chtěli v neděli hrát korfbal, proto je třeba rodinnou oslavu uspořádat v sobotu nebo příští týden. Otázka je, jestli to nedokáží, nebo nechtějí. Zatím mě přesvědčují o tom druhém.

 

- Problém je ve vedení oddílu, které nedokáže získat do korfbalu více hráčů pomocí náborů a proto se tým už několik leto potácí na hraně vyhynutí. Ačkoliv máme tucty ukázek na školách, nechodí nám z nich žádní žáci, nerostou z nich dorostenci.

 

- Problém je v organizaci družstva - hráči nevědí, že mají hrát a připraví si na víkend jiné aktivity. Tuto variantu nezavrhuji, ačkoliv se mi zdá nejméně pravděpodobná. Nicméně je nejsnadněji napravitelná. Počet tréninků je nedostatečný, hráči nemají poct života s korfbalem. Většina z nich korfbalově neroste, neučí se nic nového, jejich vrstevníci v jiných družstvech rostou korfbalově mmnohem rychleji.

 

Co teď ale s tím???

- Jednoznačně je třeba zapojit hráče žáků a dorostu do dění v oddíle. Myslím, že by měla být povinnost dorostenců účastnit se jako diváci domácích utkání A-čka. Mimochodem, kluci chodí, ale třeba holky jsem na zápase ještě neviděl.

- Ještě výraznější potřebu cítím u zapojení rodičů dětí do dění. Vždyť kolik rodičů chodí na dorostenecké a žákovské zápasy? Kolik jich nějak pomáhá oddílu (světlou vyjímkou je pan Pernica, kterému patří mnohé díky). Kuba přišel se spoustou nápadů a myslím, že ani já nejsem v tomto ohledu mimo mísu, ale potřebujeme trochu pomoc v jejich realizaci.

- je třeba zapojit více hráčů dospělých do dění v juniorských kategoriích. Přiznejte si sami, kdy jste byli naposledy se podívat na domácím zápase dorostu nebo žáků jnak než z povinnosti dělat zápis.  

 

Jen jako shrnutí celého článku píšu konečný dopad neúčasti družstva na 1. kole:

- pokuta za neúčast (úhrada vzniklé škody na zbytečném pronájmu - bude přičteno dorostu k příspěvkům),

- pravděpodobná kauce min. 6.000,- Kč na účast v dalším ročníku soutěže,

- velká soutěžní ztráta na účastníky kola-dost těžko můžeme chtít postoupit, když nejezdíme na zápasy a prohráváme kontumačně 

- hrozba vyloučení ze soutěže v případě další byť jediné kontumace

- ostuda v korfbalových kruzích - naše neúčast se probírala na několika úrovních...

- zvýšení nechuti něco dělat pro korfbal u několika členů vedení

 

Budu velmi rád, když se do komentářů k článku vyjádří hlavně dotyční dorostenci (teda pokud vůbec webové stránky svého oddílu čtou).

Na závěr děkuji moc Markovi a Kubovi za spolupráci při organizaci výjezdu, věřím, že se své nové trenérské role chopíte pořádně a situace se nebude opakovat.

Autor: Ondra
Vydáno: 23.9. 2007 23:53
Přečteno: 1714x
Hodnocení: 2.6 (celkem 485 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


c Honza, reakce (25.9. 2007 20:03)

Já můžu jenom souhlasit z pernjou a tomem. Nemám co dodat. :(


c Ondra, reakce (25.9. 2007 08:37)

No, fakt, že máme dost kluků je ožná jen trochu víc štěstí, i tak to v minulých sezónách nebyla žádná sláva.
Myslím, že rozmyslet si to nemají jen holky, myslím si, že byste si měli sednout celé družstvo a jeden po druhém říct, jestli chcete hrát, čeho chcete dosáhnout a co je pro to třeba udělat.


tom, reakce (24.9. 2007 22:01)

je to škoda, ale holkám se evidentně nechtělo, vynechat zápas kvůli oslavě je zbytečný, já vim, že bych neměl moc mluvit, když kvůli basketu vynechávám 80% zápasů, ale i tak si myslim, že je to lepší důvod než oslava, na tomhle trenéři nenesou ani kapku viny, dělali co mohli, holky by si měli rozmysle, jestli chcou hrát nebo oslavovat


c jakma, reakce (24.9. 2007 17:55)

Tak tedy taky přidávám svou reakci.

Jedna věc je, že bohužel tři hráčky měly na tento víkend jiný program (nechápu to, ale nic s tím neudělám). A další věcí je proč máme v dorostu jen a pouze čtyři hráčky? Kde je ta chyba, že je jich tak málo! Je to v nich samotných?

Sáhněte si každý do svědomí - kdo jste co dělal pro žákovské kategorie před 4-5 lety kdy tato generace vznikala?!

Kdo se věnoval dorosteneckému týmu před 4-5 lety kdy jsme potřebovali získat hráče, aby se korfbalová pyramida rozšířila?! Aby v současné době mohla být v pozicích trenérů žákovských družstev!

Nechci tímto omlouvat naši neúčast v Bělé tímto, ale nestal se problém již před léty a my ho teď budeme tlačit pořád s defektem před sebou?

Ted je to jen na té skupině 10 dorostenců jak se s tím poperou! Jestli chcou se jen sem tam proběhnout či chcou i něco dosáhnout!


pernja, pernja (24.9. 2007 17:18)

takže abych zareagoval... podle mého názoru se tento problém netýká ani trochu klučičí části týmu a už vůbec ne trenérské části, protože Kuba s Markem do dorostu vložili v poslední době takové úsilí, jaké jsem ještě nikdy od trenérů nezažil a řekl bych, že kdyby se výkon týmu odvíjel jenom od trenérů, tak bychom první kolo v Bělé vyhráli beze ztráty bodu. Tohle k trenérům. Kluci: Jak jsem už říkal, nás se tento problém netýká, protože uznejte sami, kolik kluků z dorostu bylo celou dobu na soustředění, kolik nás chodilo na začátku září na tréninky na VUT, kolik nás chodí na tréninky teď a kolik nás bylo připraveno odjet do Bělé?... On problém je v tom, že je půlce týmu jedno, jestli pojedeme někam hrát a jestli postoupíme dál. Od toho se odvíjí neůčast na zápasech z důvodu oslav všeho druhu a nechuť vnést korfbal více do svého života... Proč hrát korfbal, když v něm nechci ničeho dosáhnout? ani blbého postupu do baráže?... to je ode mně vše, snad nejsem jediný, kdo na tento článek bude reagovat, protože vím, že nejsem jediný, kdo ho přečetl z dorostenců... Jenom jako dodatek, vím jistě, že minimálně já a Honza jsme minulý rok na svoje vlastní narozeniny jeli hrát korfbal mimo Brno.... děkuji za pozornost :P