Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Dorostenci slaví první výhru

Po nevydařeném kole s velmi silným Prostějovem čekal hned na začátku ledna brněnské dorostence výjezd do Kolína, který měl být jedním z nejrovnocennějších soupeřů v soutěži. Bohužel opět tým necestoval kompletní, 2 kluci museli se školou nebo rodiči odcestovat na hory, Denisu Pléhovou pro změnu nepustila do hry nemoc. I přesto nakonec po 1. nevyvedeném utkání, ve kterém Kolín jasně zvítězil, brněnští dorostenci vezou z Kolína 2 body za výhru po zlepšeném výkonu ve druhém utkání.

 

 

1. zápas
VKC Kolín x KK Brno 22:12 (8:4)

Do prvního duelu vstoupili mnohem lépe domácí, jejichž pánská část nad tou naší, oslabenou, jasně dominovala. Soupeř měl nejen výškovou převahu, ale byl na tom i lépe technicky. Brzy jsme prohrávali 3:0 a stále jsme nemohli najít cestu, jak prohodit míč obroučkou. Neměli jsme špatné šance, ale v koncovce stále kousek chyběl. Navíc jsme šancí měli jen pár, zatímco soupeř nejenže měl herní převahu, ale navíc trefoval s velmi vysokou úspěšností. Nám bohužel v útoku chyběl pohyb, hráči se nemohli najít, a když už jsme vystřelili, prakticky nikdy jsme nedokázali doskočit. Soupeř vedl už 7:1, nakonec jsme ale těsně před poločasem zkorigovali na přijatelných 8:4.

 

Do druhé půle Káju nahradila Aneta, a i když dokázala útoky lépe rozhýbat, chyběly nám zase Kájiny doskoky a důraz. Soupeř i nadále herně dominoval a my jsme se svěšenými hlavami nedokázali najít recept, jak kritický průběh utkání zastavit. Hře dominovali zejména kolínští kluci, kteří v utkání vstřelili celkem 15 košů, za nás dokázala držet krok jedině Dominika Drábková. K tomu se přidaly 2 neproměněné penalty. Navíc se nedařilo tradiční střelkyni Vendy Jemelíkové, která i přes mnoho pokusů dokázala trefit do černého až v samotném závěru utkání. Ale důvodem konečné vysoké prohry 22:12 nebyla střelecká úspěšnost, ale především nedobrá hra v útoku a špatná obrana kluků.

 

Střelci Kolín: Rampír - 5; Markytán - 4; Dvořák, Motáková A., Tlučhoř - 3; Holubová, Motáková L. - 2

 

Střelci Brno: Drábková - 4; Kovář - 3; Cupáková, Dlapa, Jemelíková, Pokorný - 1

 


2. zápas
VKC Kolín x KK Brno 12:14 (6:9)

Klíčová změna pro druhý zápas se udála hned na jeho začátku, když jsme změnili rozestavení, a Filip si vyměnil spoluhráče ve čtverce s Marcelem. A tahle malá změna přinesla neuvěřitelnou změnu herního projevu. Určitě pomohlo také to, že vstřelili první koš. A od té chvíle už jsme otěže utkání nepustili ani chvíli z ruky. Soupeř jakoby byl náhle vyveden z konceptu, nedokázal najít cestu přes naši soustředěnou obranu. Nám v útoku také vyšly konečně šance, které v prvním utkání nepadaly. Důležité rozdílové koše dala třeba Kája, která v prvním zápase nemohla najít svoji roli ve hře. I díky jejím košům jsme vedli v poločase 9:6.

 

Úvod druhé půle se nám sice nepovedl a soupeř snížil na rozdíl jediného koše, ale se štěstím jsme dokázali vždy v klíčový moment přidat rozdílový koš a soupeř nikdy nedostal přičichnout k vedení. V útoku se začalo také dařit Vendy, která stejně jako Domča zaznamenala v zápase 4 koše a s Kájinou podporou vytvářely na své soupeřky velký tlak. Ve Filipově čtverce hráči začali sázet na jistotu - pracovitá a důrazná Markéta Cupáková stavěla doskoky, z nich vybíhala podporovat Domču a Filipa, kteří se tlačili do šancí. Hra nebyla příliš úhledná a strukturovaná, ale byla funkční. K úspěšným útokům se navíc přidávala úspěšná obrana, která mnohem lépe sbírala míče, nutila kolínské hráče k chybám a několikrát jim znemožnila trefit koš v limitu. Nervózní soupeř v útoku mnohokrát chyboval a ztrácel míče. V nouzi nejvyšší nám několikrát také pomohly penaltové výroky rozhodčího. 1,5 minuty před koncem jsme vedli o 2 koše a stačilo v klidu dohrát s míčem v útoku. Jenže nezkušenost a nervozita vedla ke třem opakovaným rychlým ztrátám, po nichž dostal šanci na korekci soupeř. Ten ale s nimi naložil prachbídně, když většinou po několika vteřinách naši obránci dokázali míč vypíchnout a získat. Naštěstí jsme tedy vedení uhájili a zvítězili po velmi bojovném výkonu 14:12.

 

Střelci Kolín: Rampír - 4; Markytán - 3; Motáková A., Motáková L. - 2, Dvořák - 1

 

Střelci Brno: Drábková, Jemelíková - 4; Hejčová - 3; Cupáková, Kovář, Pokorný - 1

 

 

Slovo trenéra: 

První zápas byl velmi nepovedený, nefungovalo skoro nic. Byl vidět velký fyzický i technický rozdíl ve hře soupeře. Bohužel nás nedržela ani obrana, kde kluci nedokázali bojovat s fyzicky vyspělejšími soupeři. Byl to zápas, který navázal na vystoupení s Prostějovem. Naopak za druhý zápas patří všem hráčům absolutorium. Všichni bojovali, dobře bránili a měli jsme i potřebné štěstí v útoku. Klíčovou roli ale sehrála bojovnost a psychika daná vedením v zápase. Bohužel většina soupeřů v soutěži nás převyšuje technickými schopnosti - technika střelby, technika náhry, schopnost postavit doskok a asistenta a také tyto klíčové pozice bránit. Musíme na těchto činnostech dál pracovat nejen na trénincích dorostu. 

Autor: Ondra
Vydáno: 4.1. 2015 20:37
Přečteno: 837x
Hodnocení: 2.6 (celkem 323 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.