Dorostenci šplhaní tabulkou

V neděli čekala brněnské dorostence nejdelší možná cesta. Čekaly je dva zápasy v Děčíně proti domácím Tukanům.

TKC Děčín - KK Brno   9:11   (3:3)

David Polák 2 (52.Martin Ševčík), Jan Šedý 4, Dana Brychtová, Adéla Dvořáková - Jarda Drábek 2 (45.Pavel Polák 1), Mirek Drábek 1, Hana Bečvárovská, Barbora Malcová 1

První utkání bylo od začátku velmi nervózní. Oba týmy měly problémy v souhře. Proto i poločasový výsledek 3:3 tomu odpovídal. Do druhé části vstoupili lépe hosté, kteří odskočili na rozdíl 2-3 košů. Domácí Tukani však dokázali stáhnout na rozdíl jednoho koše. Brněnští už si však výsledek nenechali vzít a dotáhli ho do vítězného konce.

TKC Děčín - KK Brno   12:14   (6:5)

David Polák 2, Jan Šedý 4, Dana Brychtová, Adéla Dvořáková 1 - Jarda Drábek 1, Mirek Drábek 3, Hana Bečvárovská, Barbora Malcová 3

Druhý zápas začal lépe pro hosty, kteří brzy vedli 1:5, ale v tom momentě přišla střelecká nemohoucnost a soupeř dokázal stav otočit na poločasových 6:5. Tento vývoj pokračoval i dále. Děčínští zvýšili náskok až na 3koše a 8minut před koncem vedli 10:12. Během dvou minut však proměnil střelu Honza a další střelou ze 7metrů vyrovnala Aduš. Brněnští však chtěli dokonat obrat. K volnému hodu se postavila Barča a proměnila. V poslední minutě ještě přidal donáškou pojistku Mirek. Skutečně vydřené 3body!

Tyto dvě výhry srovnaly poměr porážek a výher na 4:4. Brněnští se posunuli na průběžně 4.místo. Po vánocích je čekají ještě souboje v Havířově a doma s Prostějovem. Doufejme, že se jim zadaří a vybudují si lepší pozici pro nadstavbovou část.

Vydáno: 16.12. 2010 20:50