Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Dorostenci stále bez porážky

Ke druhému kolu vyrazili brněnští hráči do Šenova, kde je kromě domácích čekal tým Znojma. Kvůli několika absencím odjelo Brno pouze v 8 hráčích.

 

Modří Sloni Znojmo vs. KC Šenov  8:18 (3:11)

 
V prvním zápase se utkal domácí Šenov s hosty ze Znojma. Znojmu chyběla jedna hráčka, takže nastoupili do zápasu v 7 a podle toho se odvíjel průběh zápasu. První poločas skončil 11:3 pro Šenov, ve druhém se Znojemští zlepšili, proměnili víc šancí, ale domácí si i přesto došli pro pohodlné vítězství 18:8.

 

 
KK Brno vs. Modří Sloni Znojmo    12:6 (8:4)


Sestava:
útok: Jirka Kohl, Filip Kovář, Sára Sahatciu, Barča Rutarová
obrana: Marek Dlapa, Marek Pospíšil, Vendy Jemelíková, Domča Drábková

 
Znojmo vstoupilo do dalšího utkání opět oslabené o jednu hráčku, jako nestřílející byla určena Barča. Oba týmy začaly na pohled nervózně, hráči se v útoku spíš hledali a první čtvrtina skončila remízou 3:3. Do druhé čtvrtiny vstoupili Brňáci aktivněji, střelecky se více dařilo Vendy, poločasové skore skončilo vedením Brna 8:4.
Ve druhém poločase se brněnští hráči více soustředili na obranu, modrým slonům nedovolili v útoku téměř nic, o čemž svědčí výsledek 9:4 před poslední periodou. Vývoj závěrečné čtvrtiny pokračoval podobně jako předchozí, závěr pouze zkorigovali znojemští hráči střelami z dálky na 12:6 pro Brno.

 

  
KK Brno vs. KC Šenov   10:10 (3:5)

  
Sestava:
útok: Jirka Kohl, Filip Kovář, Sára Sahatciu, Domča Drábková
obrana: Marek Dlapa, Marek Pospíšil, Vendy Jemelíková, Barča Rutarová

  
Poslední dnešní utkání slibovalo vyrovnaný boj, domácí Šenov měl hostům po minulém týdnu co vracet, doma totiž Brňáci zvítězili těsně 12:11. Brno nastoupilo v pozměněné sestavě, začátek zápasu ovšem vyšel lépe domácím, kteří hráli s velkou energií a ujali se vedení. Brnu se brzo podařilo kontrovat, na obou stranách šly vidět pěkné, především obranné souboje a konec čtvrtiny byl vyrovnaný - 3:3. Vstup do druhé části opět vyšel lépe Šenovu a po několika brněnských nepozornostech v obraně se dostali do vedení o 2 koše. Brnu se vůbec nedařilo skórovat a poločasový výsledek z pohledu domácích byl 5:3.

 
Ve druhé půlce se ráz hry změnil, svěřenci kouče Šedého výborně bránili, téměř nedovolili Šenovu víc než jednu nepřesnou střelu za útok a na vlastní útočné polovině pěkně pohybovali míčem, vytvářeli si střelecké šance a dařilo se je i proměňovat. Šenovští se neúnavně tlačili do koše, ale i přes jejich snahu tuto čtvrtinu Brňáci ovládli a před posledním kvartálem drželi těsné vedení 8:7. V poslední čtvrtině byl na hřišti k vidění boj o každý balón, hráči si nic nedali zadarmo a hra na obou stranách probíhala ve velkém tempu. Posledních pár minut zápasu byla na všech vidět nervozita a v útoku hostů to trochu "skřípalo", avšak Šenov šanci nevyužil a minutu před koncem svítilo na tabuli 9:9. Poté po pěkně zahraném útoku se střelou ze střední vzdálenosti prosadila Vendy a poslala Brno do vedení 10:9! Do konce zápasu zbývalo pouhých 20 vteřin a pro Brno vypadal stav příznivě. Domácí ale na nic nečekali, bleskově rozehráli útok a po brněnské chybě v obraně proměnil donášku šenovský hráč, srovnal tím skóre na 10:10. Následoval time-out, po něm poslední útok Brňáků, ve kterém měli asi 18 vteřin na změnu skore ve svůj prospěch. Čtyřka Filip-Jirka-Domča-Sára sehrála naplánovanou akci téměř perfektně, ale rozhodčí těsně před zakončením odpískal Domče kroky! Na další akci už nezbyl čas a zápas skončil remízou 10:10.

  
V zápase skórovala většina hráčů a za předvedený týmový výkon si zaslouží pochvalu.
Příští kolo se koná v 12.11. Brně, domácí budou hostit silný tým Kolína a také Náchod, který kvůli zdravotním problémům odehraje v letošní sezóně premiérové zápasy.

 
Díky za podporu a fanděte dál :)

 

Autor článku: Martin Skála

Autor: Admin
Vydáno: 17.10. 2016 08:32
Přečteno: 826x
Hodnocení: 2.1 (celkem 179 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.