Dorostenci ukončili sezónu

V neděli 25.3. přivítali brněnští dorostenci soupeře z Českých Budějovic. První utkání prohráli v prodloužení a druhé vyhráli.

Až dvě hodiny před začátkem utkání přišla do Brna zpráva, že nedorazí žádný z rozhodčích. Co nezvládla komise rozhodčích museli jsme udělat sami. Pro utkání jsme získali přímo "mezinárodního rozhodčího" Petera Bušíka, který odložil psaní bakalářské práce a vydal se pískat.

KCC Sokol České Budějovice - KK Brno 15:14 GG  (9:5)

První poločas vyšel lépe hráčům z Budějovic, kteří dokázali trestat chyby brněnských a dokázali si vybudovat náskok až 4. košů. Po přestávce však nastoupilo Brno mnohem lépe. Zlepšili pohyb, a tím si vypracovali mnohem více střeleckých šancí, které se jim dařilo proměnit. Utkání bylo vyrovnanější a došlo až na prodloužení.
Na začátku měli šanci získat výhodu koše brněnští, ale nedokázali proměnit jasné příležitosti. Konec utkání přišel až v šestém útoku, kdy proměnil svou šanci Aldar Tsybyktarov.

Č.B.: Housková Michaela, Krausová Lucie, Mertlová Barbara 4, Ničová Anna, Tlamsa Dominik, Mikeš František, Veselý Karel 2, Tsybyktarov Aldar 9

Brno: Drábková Dominika, Pospíšilová Kristýna 3, Svobodová Natálie 1, Malcová Barbora 4, Brychtová Dana, Šedý Jan 6, Kovář Filip, Malinka Libor

KK Brno - KCC Sokol České Budějovice  22:16  (7:8)

Druhé utkání začal velmi podobně. Brněnští hráči tahali za kratší konec a dotahovali náskok soupeře. Poločasový stav 7:8 sliboval velké drama i do druhého části. To se nepotvrdilo a měli na tom největší zásluhu Barbora Malcová a Jan Šedý, kteří se přetahovali o pozici nejlepšího střelce utkání. Jejich souboj nakonec skončil vyrovnaně na devíti přesných zásazích. Celkově v posledním zápase sezóny pro tyto týmy vyhrálo Brno 22:16.

Brno: Drábková Dominika 2, Pospíšilová Kristýna, Svobodová Natálie, Malcová Barbora 9, Brychtová Dana, Šedý Jan 9, Kovář Filip 2, Malinka Libor

Č.B.: Housková Michaela, Krausová Lucie, Mertlová Barbara 4, Ničová Anna, Tlamsa Dominik, Mikeš František, Veselý Karel 5, Tsybyktarov Aldar 7

Po posledním zápase si dovolím menší shrnutí a hodnocení:

Do sezóny jsme vstoupili se sestavou několika zkušených hráčů, kteří měli být občas doplněni nováčky, aby získávali korfbalové zkušenosti. Tento plán však ukončil odchod tří hráčů a zranění dalších opor. To nastartovalo výraznější prosazování mladších hráčů. Určitě ukázali, že mají před sebou slibnou budoucnost.

Jako mínus celé sezóny vidím nemožnost, aby hráči trénovali společně. To potom bylo vidět v souhře, která se zlepšovala až v průběhu zápasů.

Dále bych chtěl poděkovat hráčům, kteří ukončili své působení v dorostenecké kategorii a budou doufám dále pokračovat ve vyšší kategorii - Dana Brychtová, Adéla Dvořáková, Barbora Malcová a Honza Šedý.

Odchod těchto hráčů bude pravděpodobně znamenat nepřihlášení dorosteneckého týmu v příštím roce. Uvidíme.

Vydáno: 26.3. 2012 18:12