Dorostenci získali první 3 body

Porážka od úřadujícího mistra z Kolína a těsná výhra se Znojmem B.

Brno vs. Kolín 17:27 (8:12)

Před zápasem s loňským mistrem jsme měli mírné obavy, protože jsme v týmu přivítali tři nové hráčky. Naštěstí se stalo něco, co nikdo nečekal. Jeden z hráčů Kolína zaspal. To pro nás znamenalo, že čtveřice Jarda, David, Barča a Denisa hráli proti třem hráčům.

Skóre sice otevřeli hosté z volného hodu, ale po prvních pár minutách to vypadalo, že Brno bude tahat za delší konec provazu. Trenér kolínských na to ihned zareagoval a vzal oddechový čas. Zřejmě týmu poradil, jak využít silnější a početnější dívčí část. To se kolínským povedlo a získali větší bodovou převahu. Na to odpověděl i trenér Brna. Po pár radách i hráči Brna zlepšili svou hru, ale na dorovnání skóre to nestačilo, a proto poločas skončil 8:12.

V druhém poločase zlepšili hráči Kolína obranný pohyb trojice hráčů a útočný pohyb čtveřice. Bohužel hráči Brna hráli stále hůř, než umí. To se projevilo i na skóre a Kolín zvítězil 17:27.

Po našem prvním zápase jsme mohli zhlédnout zápas Znojma B proti Kolínu. Znojmo vypadalo trošku strašidelně, protože tři kluci ze čtyř byli vyšší než náš nejvyšší hráč David. Znojemským hráčům nepomohla, proti Kolínským, ani výšková převaha. To nás povzbudilo a trošku nám zvedlo sebevědomí.

Před druhým zápasem ještě proběhlo pár rad, jak vyzrát na vysoké kluky a naopak přechytračit malé a méně zkušené holky.

Brno vs. Znojmo B 16:15 (8:9)

Ze začátku byla hra obou družstev velmi vyrovnaná. Tomu taky nasvědčuje to, že první koš padl až ve  čtvrté minutě. Bohužel ho dali znojemští hráči, ale Brňané se nenechali zahanbit a po patnácti minutách vedli 5:3. Bohužel znojemští využili výšky, rychlosti a přesnosti střelby. Díky tomu během pěti minut přetáhli skóre na svou stranu. Trenér Brna musel utnout šňůru tří košů a vzal oddechový čas. To se vyplatilo a Znojmo až do poločasu neodskočilo o více než koš.

Do druhého poločasu opět vstoupili lépe hosté. Po dvou rychlých koších odskočili na rozdíl tří bodů. To v této fázi zápasu mohlo být pro naši psychiku smrtelné (nebo trenérovu :-D), ale trojce nejzkušenějších brněnských hráčů vzala vše do svých rukou. Napřed Malcová, potom Šedý a na nakonec i Brychtová. Bylo opět vyrovnáno. Myslím, že všem v hale se takto vyrovnaný zápas líbil. Bohužel přišlo další zklamání, a to nejen pro hráče. Znojemští kluci znovu využili svých dovedností a tři koše nám znovu vrátili. To už brněnskému trenérovi nedalo a vzal opět oddechový čas. 15 minut do konce a prohrávali jsme o tři koše. Tento oddechový čas byl více než důležitý. Brněnská obrana byla najednou jako vyměněná. Znojemské dvoumetrové medvědy dokázali Jarda a David přeměnit v pěkné malé baculaté beránky. Dorostenecký útok tlačil směrem ke koši jako nikdy dřív, bohužel na úkor přesnosti střelby. V 55 minutě znojemský trenér musel utnout brněnské útoky na koš. Proběhli horlivé porady na obou stranách. A konečně je to tady. Ovoce vytěžené z velkého tlaku. Penalta pro Brno. Atmosféra v hale by se dala krájet. Před penaltou ještě proběhl nezbytný pohled na trenéra, úsměv a šup... vyrovnávací koš právě propadl obroučkou. Radost byla obrovská. (napětí viz. fotka a výsledek po kliknutí na fotku) Do konce zápasu zbývaly ještě čtyři minuty. V těchto čtyřech minutách to bylo už jen o jediném koši. Ten dal naštěstí Jarda, který na sobě měl dres Brna a nebyl to ani vlastní koš. Nezbytné poděkování divákům a tři body zůstaly doma.

Zápisy z utkání

Autor článku : Honza Šedý

Slovo trenéra závěrem - Jakub Máša :

Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným hráčům. Především trojici nováčků Denise Pléhové, Natálii Svobodové a Nikole Hastíkové, které více než dobře nahradily chybějící spoluhráčky a daly mi brouka do hlavy při skládání nominace na další zápas. První dvě dokonce vstřelily i své první dorostenecké koše. Velké poděkování určitě patří všem fanouškům i oddělení zápisu, kteří ve velmi vyrovnaném konci druhého zápasu dotlačili naše hráče k vítězství. Jen tak dále!

Autor: Admin
Vydáno: 17.10. 2011 18:50