Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Dorostenci znovu doma zazářili a porazili Kolín

V předposledním kole dorostenecké extraligy nás čekal nepříjemný tým z Kolína, který nás na jejich půdě 1 porazil a ve druhém utkání jsme vydřeli těsnou výhru. Kolín je také horkým kandidátem na to, stát se naším soupeřem i v utkání o 3. místo. Rozhodně jsme ale nesměli nic podcenit, protože kvůli zamotané situaci s neodehranými utkáními Náchoda není v tabulce nic jisté, takže bylo nutné dnes nejen bodovat, ale také si sílu soupeře vyzkoušet před klíčovým medailovým utkáním. Rozhodně jsme chtěli v posledním utkání před opět fantastickým domácím publikem ukázat co nejlepší hru a urvat i dobrý výsledek. 

 
1. zápas
KK Brno x VKC Kolín 19:9 (10:6)
 
Až na absenci Denisy Pléhové jsme konečně poprvé v ročníku mohli počítat s kompletní sestavou, ze které nakonec vypadl ještě jeden důležitý člen - trenér, který plnil mezinárodní rozhodcovské povinnosti na Světovém univerzitním poháru v Anglii. Naštěstí ho více než zdatně zastoupil Honza Šedý, který se navíc ukázal jako „vítězný typ". K ulehčení naší situace prospělo určitě i to, že soupeř přijel oslaben o 3 zraněné hráče, kteří nás v kolínském duelu hodně trápili. Přesto na sebe narazily v obou sestavách mladé reprezentantky, takže se dalo tušit, že souboj bude především o jejich střelecké formě.
 

Do utkání vstupovala naše momentálně nejsilnější stabilní sestava: Domča, Mačí, Marek P., Michal; Vendy, Kája, Filip, Marcel. Vstup do utkání se povedl a družstvo solidně plnilo trenérské pokyny. Správně vedené útoky střídaly hru s asistentem s hrou kolem koše, což nedávalo soupeři mnoho vodítek pro obranu. Hru nám bohužel kazily hloupé chyby v obraně, jednak obvyklé chyby kluků pod košem, dále pak naprosto zbytečné a nebezpečné ztráty při vývozu míče z obrany. Naopak jsme ale dobře doskakovali, a to jak v útoku, tak v obraně. Střelecky se dařilo Dominice a Karolíně, ale ani kluci tentokrát nezůstali pozadu, navíc výborná práce na doskoku od Marcela a Marka přinášela další šance právě pro dívky. Kolín hrozil především z útoků 1:1, kde jsme nedokázali dobře bránit donášky. Nebýt našich neproměněných penalt a několika dalších velkých šancí, mohl být poločasový výsledek jistější, než jen čtyřbodové vedení 10:6.
 
 
Trenér do druhé půle dal jasné pokyny, jak se těmto chybám vyvarovat a úspěch se poměrně rychle dostavil. Hře pomohlo i střídání, kdy do hry přišel Marek Dlapa, který lépe bránil a dobře podporoval asistencemi v útoku. V útoku byla k vidění stále velmi pestrá hra se spoustou šancí z dobrých střeleckých pozic i donášek. Obrana minimalizovala chyby, lépe bránila pozici asistence a náskok ve skóre utěšeně narůstal. Prostor následně dostali i další hráči z lavičky, z nichž Aneta Drábková se krátce po svém příchodu blýskla dvěma koši. Přičteme-li k tomu 6 košů naší nejlepší střelkyně, Anetiny sestry Dominiky, 4 koše Filipa Kováře a další důležité bodíky většiny dalších hráčů na hřišti, vyšlo nám závěrečné skóre 19:9 pro Brno.
 
 

Střelci Brno: Drábková D. - 6; Kovář - 4; Hejčová K., Cupáková M., Drábková A., Pospíšil M.- 2; Jemelíková V. - 1; Sázavský, Pokorný, Dlapa, Pelíšek - 0

 

Střelci Kolín: Markytán - 3, Motáková A., Motáková L.- 2; Dvořák, Kubínová - 1; Diensbier, Jírovský, Holubová, Šmikmátorová - 0

 

 

2. zápas
KK Brno x VKC Kolín 19:5 (10:2)

Do druhého duelu jsme opět vstoupili ve stejné sestavě, jen Michala nahradil od začátku Marek Dlapa. Hned od úvodních minut jsme soupeře zatlačili, naše dobrá obrana nepouštěla soupeře prakticky ani do náznaku šancí a útočníci vytrvale bombardovali soupeřův koš. A úspěšnost vůbec nebyla špatná, zvlášť když se rozstřílela druhá skvělá střelkyně - Vendy. A když to nešlo ze střely, utekli jsme do donášky. V obraně jsme soupeři velmi dobře zamezili stavět asistenty a navíc jsme velmi dobře získávali míče, takže kolínští měli jen velmi málo šancí. Bohužel pro kolínské se v průběhu utkání zranily obě opory tohoto týmu - sestry Motákovy, takže zejména v dívčí části jsme měli velkou převahu. Poločasový výsledek 10:2 nám mohl dávat hodně optimismu. 

 

Začátek druhé půle už bohužel zdaleka tak optimální nebyl. V útoku už docházely síly, chyběl pohyb a celou hru jsme tlačili do velmi malého prostoru. Navíc jsme se zbytečně nechali rozhodit pár nepřesnými zakončeními. I proto se nějakou dobu hrálo na obou stranách skoro bez košů. Až ve chvíli, kdy jsme si opět hru otevřeli pohybem za záda a zakončením po rozpohybování obránce, začalo to tam zase padat. Střídání tentokrát nemělo tak oživující charakter, hráči se na hřišti více hledali a mnohem častěji se vůbec nenašli. Obrana až na pár skulinek ale zůstávala pevná a spolehlivě sbírala míče pro další útočné aktivity. Po povedené střední části druhé půle jsme už v klidu dotáhli utkání do vítězného konce 19:5 a zaslouženě jsme si mohli vychutnat ovace opět skvělého publika, které po celé dva zápasy fantasticky hráče podporovalo. Před takovou kulisou musí být radost hrát pro každého.

 

Střelci Brno: Drábková D. - 6; Jemelíková V. - 5; Kovář - 2; Cupáková M., Drábková A., Pospíšil, Pokorný, Dlapa, Sázavský - 1; Hejčová, Pelíšek - 0.

 

Střelci Kolín: Diensbier -1, Markytán - 2, Jírovský - 1, Dvořák - 1, Kubínová, Holubová, Motáková A., Motáková L., Dušková, Šmikmátorová - 0

 

Hodnocení trenéra:
Dnes by měl hodnocení napsat spíše Honza, já jsem viděl jen 1 a kousek z obou zápasů. Nicméně předváděná hra mě potěšila. Solidní obrana se pomaličku během utkání zlepšovala, ale v bránění prostoru pro náběh soupeře na asistenta máme pořád mezery. Stejně tak ještě děláme dost chyb na doskoku, což dnes díky lepší doskokové síle kluků tolik nevadilo. V útoku se mi velmi líbila pestrost a stále větší schopnost zapojit do hry hráče v pohybu za záda a za košem. Je fajn vidět, jak skvěle střílíme, když nám to jde a naši střelci si věří. Ale mrzí mě, že nás každá malá hloupost nebo neproměněná šance psychicky rozhodí a následně zahodíme další a další šance. Je fajn vidět, jak do útoku víc a víc zapojujeme herní prvky z tréninku, ale u některých hráčů chybí schopnost nebo zvyk je zakončit střelou z pohybu. Střelba z místa už v dorostenecké kategorii nemá moc prostoru.


Opět vás vyzývám k možnosti zapojit se do tréninku dospělých, od tohoto týdne vždy v pondělí a v pátek v Bohunicích od 19:00h. Hodně by to všem pomohlo, trénovat s hráči fyzicky, technicky i takticky vyspělejšími, než jsme sami.


Autor: Ondra
Vydáno: 19.4. 2015 22:13
Přečteno: 813x
Hodnocení: 2.6 (celkem 358 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.