Drama v Brně vyznělo lépe pro Kolín

Do adamovského "vyhnanství" přicestoval v neděli 19.12. neoblíbený soupeř z Kolína. I přes absenci některých kolínských opor jsme věděli, že nás čeká velmi tvrdý a obtížný soupeř.

1. zápas
KK Brno x VKC Kolín 21:20 GG (10:12)
Do prvního utkání vstoupil brněnský tým lépe, když brzy vedl 3:1 a 5:2. Pak ale bohužel útočná aktivita ochabla a iniciativu převzali hosté. Brněnský tým si prošel největší krizí mezi 15. a 25. minutou, kdy Kolín přitvrdil obranu a nutil útočníky k chybám. Brňané si navíc začali vybírat velký kopec střelecké smůly a nemohoucnosti, takže více než 10 minut brněnské útoky míjely koš. Toho Kolín využil a pomalu získával náskok, který v poločase činil 2 koše - 10:12.

Ve druhé půli byla hra dlouho vyrovnaná, v kolínských řadách se rozstřílel Matěj Kubíček a především Radka Čermáková-Prokůpková. Brno kontrovalo přesnými zásahy Vávry a Škrobové. Díky zlepšenému útočnému tlaku Brno získalo několik penalt a krátce před koncem poprvé srovnalo na 18:18. Po přetahované o každý míč nakonec po závěrečném klaksonu svtilo na ukazateli skóre 20:20 a zápas musel být rozhodnut v prodloužení.

Domácí zahajovali v útoku a po sérii nepřesných střel v časové tísni trefil Vávra. Kolín měl šanci na odvetný útok, nicméně jeho útočníci skórovat nedokázali a domácím se povedlo po boji přece jen vyvézt míč a utkání proměnit ve vítězství 21:20.

2. zápas

KK Brno x VKC Kolín 19:20 (12:9)
Ve druhém utkání domácí porušili pravidlo, že vítězná sestava se nemění a zamíchali seskupením čtverek. Chvíli to vypadalo, že změna týmu prospěla. Tlak v útoku pramenil ve fauly soupeře a proměnné penalty. Kolín ale nesklonil hlavu a zarputile bojoval. Brno držela nad vodou hlavně Eliška Jonáková svými průniky pod koš a Jakub Máša, který jí zdatně asistoval a napodoboval. I díky jejich košům byl stav v poločase příznivější pro Brno 12:9.

Ve druhé půli Brno začalo náskok zvyšovat, až na rozdíl 5 bodů. Jenže 15 minut před koncem domácím úplně došly síly a koncentrace na zápas se ztratila v tahanicích s rozhodčím. Nejdříve musel pro zranění odstoupit Tomáš Cholava, následně rozhodčí upřel domácím regulérní koš a soupeř vzápětí snížil. Do rukou brněnských hráčů se vkradla nervozita a únava. Chyběl tlak na koš, střely míjely obroučku a útoky končily po jedné střele nebo klaksonem shot-clocku. Soupeř hrál agresivně v obraně i v útoku a 8 minut před koncem stáhl na rozdíl 2 bodů. V tu chvíli se Brnu zranila klíčová hráčka Eliška Jonáková a soupeřovi dívky využily své nátlakové hry a 3 koši otočily skóre ve prospěch Kolína. Brnu už zoufalý tlak v posledních vteřinách nebyl nic platný, místo vyrovnání domácí opakovaně ztratili v útoku míč a Kolín si už vedení uhlídal. Po velkém dramatu si tak hosté odvezli další 3 body za vítězství 20:19.

Autor: Ondra
Vydáno: 19.12. 2010 20:04