Kategorie: reprezentace

Dva brněnští hráči na KWC kategorie do 16let

O víkendu se koná neoficiální Mistrovství světa hráčů do 16let, které se uskuteční v holandském Schijndelu. Brněnský klub budou reprezentovat Vendy Jemelíková a Filip Kovář. Jak probíhala příprava? Jaký je čeká program? Co pro ně znamená reprezentovat Českou republiku?

Pár otázek pro Vendy Jemelíkovou:

O víkendu jsi absolvovala poslední soustředění. Jak probíhala celá příprava?

Připravná soustředění byla dost intenzivní, protože jsme se museli za krátkou dobu sehrát a takzvaně naladit se na stejnou vlnu.

V čem si myslíš, že jsi ty osobně udělala největší pokrok? Co bylo na soustředěních nejpřínosnější?
Přínosné bylo, že jsem měla tu možnost zahrát si s hráči z jiných klubů, vyzkoušet jiné taktiky a poslouchat rady Hennieho Baase, které čerpal ze svých vlastních zkušeností. Snažila jsem se zlepšovat techniku střelby a styl hry.

Kdy odjíždíte a jaký máte program? Jaký je systém turnaje a jaké soupeře máte ve skupině?
Plánovaný odjezd je ve středu ve 12:30 z hlavního nádraží v Praze.

Ve čtvrtek bude pravděpodobně trénink a přátelský zápas (ještě nevím s kým )

V pátek je na programu tzv. střelecká soutěž dvojic, ve které soutěžím společně s Filipem Kovářem.
Turnaje se účastní týmy z Holandska, Běloruska, Taiwanu, Katalánska, Německa, Anglie a druhý výběr Holandska.

V sobotu nás čekají zápasy ve skupinách postupně s Holandskem, Anglií a Katalánskem. Večer se dále dojednává možnost navštívit zápas nejvyšší korfbalové ligy v Papendrechtu - PKC : TOP (aktuálně 2. a 1. v tabulce)

V neděli bude semifinále a finále.

Odjezd ze Schijndelu 16.3. bude nejpozději v 18.30 hodin

Plánovaný příjezd do Prahy: mezi 3. a 4. hodinou ranní (v pondělí)

Ve výběru U16 jsi byla již v loňském roce. Jak jste se umístili? A kolik jsi toho odehrála?
Byl to výběr U16 tak jsem tam byla jedna z nejmladších a tudíž hráli spíše ti, kteří v tomhle ročníku hráli naposledy. Ale i tak jsem si zahrála poměrně dost. Minulý rok jsme se umístili na pěkné čtvrté příčce.

Jaké máte letos cíle? Jaký máš ty svůj osobní cíl?
Jako vždy uhrát co nejlepší výsledky, získat nové zkušenosti a přenést je do svých klubů, nezranit se. Já osobně chci ukázat to nejlepší, porovnat svou kvalitu s ostatními a přiučit se novým věcem a uplatnit téměř celoroční tvrdou práci. A také přispět nějakým tím košíkem :)

Co pro tebe znamená reprezentovat Českou republiku na tomto turnaji?
Určitě si toho vážím že mám tu čest být reprezentantem a budu se snažit nechat na hřišti všechno. Češi do toho! :)

Pár otázek pro Filipa Kováře:

O víkendu jsi neabsolvoval poslední soustředění. Z jakého důvodu? Ohrozí to nějak tvou účast na turnaji?
Týden před soustředěním jsem měl zranění na zápase a ještě k tomu jsem onemocněl, ale už jsem na tom dobře takže účast to rozhodně neohrozí.

Jak probíhala celá příprava? Jaký z toho máš pocit?

Měli se uskutečnit 4 soustředění, ale bohužel kvůli malému počtu hráčů se jedno z nich muselo zrušit. Příprava na soustředěních byla náročná. Absolvovali jsme za jedno soustředění 6 tréninků, které byly zaměřeny především na pohyb, hru, taktiku a střelbu.

V čem si myslíš, že jsi ty osobně udělal největší pokrok? Co bylo na soustředěních nejpřínosnější?

Myslím, že největší pokrok jsem udělal v přesnosti střelby a naučil jsem se lépe pohybovat po hřišti.

V loňském roce jsi byl také v širším výběru, ale nakonec jsi na turnaj neodcestoval. Proč?

Ano, měl jsem zdravotní problémy a na turnaj jsem se necítil.

Jaké máte letos cíle? Jaký máš ty svůj osobní cíl?

Tak cíl je vždy dostat se v turnaji co nejdál a já se pro to pokusím udělat vše, co je v mých silách.

Co pro tebe znamená reprezentovat Českou republiku na tomto turnaji?

Je to to nejvyšší čeho můžu v korfbalu dosáhnout, alespoň prozatím. Znamená to pro mě hodně a budu se snažit ze sebe vymačkat všechno, abych dokázal, že tam opravdu patřím.

Oficiální stránky turnaje: http://www.u16talentworldcup.nl

Vydáno: 11.3. 2014 19:53