Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Dvě vítězství v moravském derby

V sobotu se v brněnské hale VUT setkaly dva celky, jejichž hráči spolu svádí vyrovnané souboje už více než 15 let. Prostějov byl pro Brno vždycky nepříjemným soupeřem, přesto se ale čekala dvě vítězství domácích.                   ! Přidány fotky !

 

1. zápas

VSK VUT Brno - SK RG Prostějov 12:8 (5:4)
Zápas dvou odvěkých moravských rivalů začal lépe pro domácí, kteří vedení drželi nakonec po celý zápas, ale celou dobu si nevytvořilo přesvědčivý náskok. Vicemistr z Brna dlouho nemohl najít recept na dobrou obranu hostí, kupil chyby v útoku a nedařilo se mu ani v zakončení. Jenže soupeř z Prostějova si nevedl o mnoho lépe. Prostějovské útoky byly sice dlouhé, ale brněnští hosty do vyložených šancí nepustili a střelba z dálky se nevedla ani jednomu celku. Brno krátce poločasem vedlo 5:2, ale dva koše hostů v posledních minutách znamenaly těsné poločasové skóre 5:4.

Hubený poločasový výsledek nesliboval mnoho herních zážitků ani pro druhou půli. V ní se zlepšila hra přece jen více na straně domácích, jejichž náskok začal pomalu narůstat. Přesto byl vidět na obou stranách především festival neproměněných šancí, provázených navíc mnoha nepřesnými rozhodnutími rozhodčího. Brněnské útoky přece jen nabyly na jistotě, domácí kontrolovali lépe hru, ačkoliv ani oni se nevyhnuli dalším nepřesnostem. I přes veškerou snahu Hanáků už domácí nepustili otěže utkání z rukou a zvítězili v nepříliš pohledném utkání 12:8.

 

Sestava a koše:

Brno: Fridrich, Jonáková E. - 4; Coufalová 2; Vávra, Škrobová - 1; Jonáková Š., Kejdušová, Máša, Cholava

Prostějov: Faltýnková 2, Konečný 2, Koldová 1, Láhner 1, Šnévajs 1, Uherka 1, Lešanská, Svobodová

 

2. zápas

VSK VUT Brno - SK RG Prostějov 21:11 (11:6)
Do druhého utkání Brno mírně zamíchalo se sestavou a změny týmu výrazně pomohly. Brno od prvních minut lépe kombinovalo v útoku a zejména zlepšilo zakončení. Domácí útočili trpělivě a čekali na chybu soupeře, kterou většinou dokázali potrestat. Hosté sice v útoku také předváděli, že nemají problém s kontrolou hry, ale zakončení se jim nevedlo. Poločasový rozdíl 5 košů 11:6 tak dával větší šance domácím.

Prostějov už také ve druhé půli prakticky na obrat v utkání rezignoval a dal prostor mladým hráčům z lavičky. Brno naopak nadále těžilo z rychlých souher a týmového pojetí hry. Střelecky se dařilo zejména sesterské dvojici Jonákových - Štěpánka zaznamenala 4 koše, Eliška 3. Na straně Prostějova se o koše starala zejména Lenka Faltýnková a Martin Uherka, jejich snaha ale na kolektivní výkon Brna nestačila a Prostějov tak podlehl Brnu vysoko 11:21.

 

Sestava a koše:

Brno: Fridrich, Cholava, Jonáková Š. - 4; Jonáková E. - 3; Vávra, Kejdušová - 2; Coufalová, Ježek - 1; Škrobová, Máša

Prostějov: Faltýnková 4, Uherka 3, Koldová 2, Láhner 1 (47. Mynařík), Šnévajs 1, Konečný (31. Tichý), Lešanská (31. Sequensová), Svobodová

Autor: Ondra
Vydáno: 16.12. 2007 21:15
Přečteno: 1154x
Hodnocení: 2.8 (celkem 376 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


c Ondra, OFF (16.12. 2007 21:23)

Jako obvykle díky za vybojovaná vítězství. Hlavně v tom prvním zápase jsme to spíš vydřeli, než vyhráli. Je fajn, že i když se nedaří, funguje tým.