ELBE Cup 2010: cesta na vrchol

V pátek 4.6.2010 vyrazila skupinka brněnských hráčů na tradiční turnaj ELBE Cup do dalekého Děčína. Jak tahle výprava dopadla? Už i nadpis něco naznačuje :-)

V pátečním odpolední vyrazily dvě skupinky na dlouhou cestu do Děčína. První auto ve složení Zbyňa, Honza, Lukáš, Barča a Eliška vyráželo dříve, protože měli na programu výjížďku na koni, která probíhala na loukách v okolí Děčína. Po počátečních rozpacích se na hřbet vyškrábali všichni zmiňovaní a všchni také v celku a plánovaně slezli i dolů. Po tomto zážitku už vyrazili k ubytování a místu konání turnaje, kde je o chvíli později dojela i posádka druhého auta - Kuba, Peter, Mirka a Štěpánka. Po přivítání a nastínění organizačních věcí jsme šli brzo spát, protože brzy ráno nás čekal první soupeř.

V sobotu ráno nás čekal hned první zápas celého turnaje. Soupeřem nám byl tým domácích Tukanů - TKC Děčín. Po velice vyrovnaném průběhu, kdy se oba týmy střídaly ve vedení, dopadla koncovka lépe pro brněnské hráče, kteří vyhráli tuším o dva koše.

Další zápas nás čekal za dvě hodiny a v cestě nám stál tým složený z hráčů Č. Budějovic a Znojma. Toto utkání se pro nás od začátku nevyvíjelo moc dobře. V poločase už jsme prohrávali o 4 koše, ale ... Do druhého poločasu jsme nastoupili jako vyměnění a koš po koši snižovali náskok soupeře. To se nakonec v poslední minutě podařilo a utkání jsme dotáhli k (pro vývoj ve skupině) velice důležité remíze.

Po hodince nás čekal poslední zápas ve skupině. Proti nám se postavil s přehledem hrající STAP tým, tvořený bývalými reprezentanty. Začátek střetnutí jsme opět nezvládli, ale i přes zlepšenou hru v druhém poločase si zkušený soupeř výhru nenechal vzít.

O konečném pořadí ve skupině tedy musel rozhodnout až zápas Děčína s Budějovice/Znojmo týmem. Domácí svého soupeře přejeli, a brněnské tak posunuli do semifinále.

Semifinálové boje odstartoval zápas STAP týmu a Prostějova. STAP tým opět dominoval a udržel turnajovou neporazitelnost. Do druhédo semifinále jsme nastoupili proti týmu Prahy. Tento zápas byl opakem všech našich předcházejících, rychle jsme se dostali do vedení 3:0 a výsledek po celou dobu zápasu udržovali. Na konci zápasu propukla radost z postupu do finále a minimálně obhájení loňského druhého místa.

Ve finále na nás čekal stále neporažený STAP tým. Chtěli jsme být jejich katem a vybojovat 1. místo. Po taktické přípravě a nabuzení jsme šli na ně! Utkání bylo od začátku vyrovnané. Soupeři dokázali na každý vstřelený koš odpovědět. Ve druhém poločase odskočili brněnští na rozdíl dvou košů. Zkušení hráči soupeře však opět dokázali odpovědět. Tak se zrodila remíza a musel rozhodnout penaltový rozstřel. Ten rozhodla až 6.série, ale pro koho ... Ale postupně!

Z každého týmu šli v prvním kole 2hráči a 2hráčky. Penaltový rozstřel začínal soupeř a... proměnil - 0:1! Za Brno zahajovala Eliška a ... neproměnila - 0:1! STAP... proměnil - 0:2! Další šel Honza a... proměnil 1:2! I STAP si vybral slabší chvilku a... neproměnil 1:2! Uf! Jako třetí šla Mirka a... proměnila 2:2! Následně STAP opět... proměnil 3:2! První kolo uzavíral Peter a... balón poskakoval po
obroučce, ale... proměnil 3:3!

Rozstřel pokračoval náhlou smrtí ve stejném pořadí. STAP... proměnil 4:3! Eliška, která v první sérii zklamala, proměnila a bylo slyšet, jak jí spadl kámen ze srdce - 4:4! STAP opět s přehledem proměnil 5:4! Na brněnské straně si šel na svou penaltu Honza a... neproměnil 5:4! STAP tým začal oslavovat a brněnští obsadili stejně jako loni druhé místo. Tenhle vrchol odolal!

Po závěrečném ceremoniálu a předání cen se hodnotilo, hodnotilo a hodnotilo. Někteří své hodnocení končili skoro až při svítání :-)

V neděli ráno se brněnská výprava přesunula do blízké obce Rovné, kde nás čekal další pokus o vystoupání na vrchol! Tím měla být hora Říp. I přes únavu z předchozího turnaje a s kulhající Štěpánkou jsme tohoto vrcholu dosáhli!

Fotky snad budou brzy!

Poznámka autora: Děcka díky za parádní víkend!

Pokud jsem v článku něco zásadního vynechal, tak to rozepište do komentářů. :-)

O turnaji také na stránkách pořadatele : článek, fotky

Vydáno: 8.6. 2010 14:00