Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Europa Shield I. - Vítězná evropská premiéra

Byl to boj, ale první vítězství je tu! Premiéra brněnského týmu na turnaji Europa Shield byla napínavá do posledního momentu a nakonec byla vítězná.

 

 

Brňáci nastoupili do svého prvního utkání na evropské scéně proti současnému 3. týmu anglické ligy - Nomads. Sestava brněnského týmu, který se musel obejít bez opory Elišky Jonákové, se na hřiště rozmístila v následujícím složení: útok - Ivan Várva, Ondra Fridrich, Mirka Koláčná a Petra Škrobová; obrana - Tomáš Cholava, Peter Bušík, Maruška Coufalová a Eva Kejdušová.
První útok patřil brněnským, ale první velká šance zůstala nevyužita. Soupeř naopak střelou z dálky skóroval. Z protiútoku ale zaúřadovala zpoza koše Mirka Koláčná a bylo vyrovnáno. A podobně se vyvíjel celý první poločas, soupeř spoléhal zejména na střeleckou formu mužské části, když Angličané trefovali zejména z velkých vzdáleností, volných hodů a penalt, které jim Brněnští nabízeli zbytečnými fauly. Brno si vytvářelo velké množství šancí v blízkosti koše, ale úspěšnost zakončení byla velmi nízká, takže celý poločas většinou jen dotahovali. Skóre ale nikdy nenarostlo na větší rozdíl než jeden bod. Brno doplácelo na velkou nervozitu, když v útoku střílelo v nevhodnou chvíli a brzy ztrácelo míče a v obraně se z přemíry snahy hodně faulovalo.
Krátce před poločasem sice Brno vedlo, ale soupeř dokázal otočit na 7:6 a s tímto skóre nakonec poločas skončil.

 

Brněnští se v poločase hlavně snažili zklidnit a dohoda zněla, méně faulovat v obraně a více využívat hru za košem v útoku. A zvolená taktika začala vycházet. Nejdříve se od postranní čáry trefil krásně Ivan Vávra, načež z donášky skórovala Maruška Coufalová a po faulu na Tomáše Cholavu proměnil penaltu Peter Bušík. Soupeř sice dokázal korigovat, ale srovnat nedokázal, a to ani když brněnští nevyužili nabídnutou penaltu. V té chvíli naštěstí výborně fungovala brněnská obrana, která podpořila marnou útočnou snahu velkým počtem získaných míčů. V útoku se ale nedařilo proměňovat ani největší šance, až konečně úplně volná Mirka Koláčná opět zvedla brněnským hráčům sebevědomí a také rozdíl ve skóre na 2 koše. Oba soupeři se tahali o každý míč, bojovalo se o každý metr hřiště. 5 minut před koncem soupeř stáhl na rozdíl jediného koše, brněnským ale vzápětí vyšla akce a zpoza koše opět zvýšil Ivan Vávra. Poslední minuty byly ve znamení velkého tlaku ostrovanů, po podkošové situaci 30 vteřin před koncem dokonce Angličané snížili na rozdíl jediného koše. Infarktový závěr si Brno způsobilo samo, když místo klidného útoku ztratilo hned první náhru a soupeř tak dostal ještě jednu šanci na zakončení. Tu však utla bráněná střela a Brno se tak mohlo radovat z premiérového vítězství v evropských pohárech, když porazilo londýnské Nomads 12:11.

 

Koše Brna: Vávra, Bušík 3, Coufalová, Koláčná 2, Škrobová, Kejdušová 1.

 

Zítra brněnský celek čeká nejdříve maďarský vicemistr Obudai a následně večer španělské Vallparadis. Statistiky všech zápasů můžete sledovat na www.Worldkorfball.org.

 

Autor: Ondra
Vydáno: 28.1. 2011 20:55
Přečteno: 1074x
Hodnocení: 2.7 (celkem 399 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.