Europa Shield II. - Maďarská "povinnost" splněna

V sobotu v pravé poledne brněnský tým na turnaji Europa Shield čekal nepříjemný outsider, maďarská Óbuda. Věděli jsme, že soupeř není na takové korfbalové úrovni, ale pokud by zvolil defenzivní antikorfbalovou taktiku, mohl by nám způsobit těžkosti.

Do zápasu tentokrát zasáhli všichni hráči, kteří nedostali možnost proti Nomads. Čtverky nastupovaly ve složení: Ivan Vávra, Honza Šedý, Petra Škrobová a Mirka koláčná v útoku a do obrany se postavili Kuba Máša, Peter Bušík, Barča Dvořáková a Maruška Coufalová.
Naštěstí pro nás maďarská obrana zvolila taktiku otevřené hry, což nám hrálo do karet a proti technicky i rychlostně slabšímu soupeři jsme měli od začátku navrch. 3 rychlé koše znamenaly vedení 3:0 a ani následná korekce ze strany Óbudy neznamenala komplikace. Brněnské útoky byly poměrně spolehlivé, hráči stříleli z dobrých pozic a tlakem v 1-1 nutili soupeře do penaltových faulů. Ty jsme tentokrát spolehlivě trestali a skóre na naší straně utěšeně narůstalo. V obraně jsme soupeři prakticky nic nedovolili, maďarské střely míjely obroučku v uctiv vzdálenosti a i když byly soupeřovy útoky někdy dlouhé, nebyly prakticky nijak zvlášť nebezpečné. Po dalších povedených souhrách vedl brněnský tým v poločase pohodlně 9:2.

Obrázek hry se nezměnil ani po změně stran. I když brněnském celku úvodní desetiminutovka nijak zvlášť nevyšla a míč propadl obroučkou jen 3x, soupeř se trefil jedinkrát a byl to také jeho jediný zásah ve druhé půli. Brno kontrolovalo hru až do konce utkání, když koše přidala z volného hodu a ze střely ze střední vzdálenosti Maruška Coufalová a jeden přidala i Mirka Koláčná. Soupeř prakticky nekladl odpor a Brno hladce zvítězilo v tréninkovém tempu 16:3. Zápas aspoň hráčům nesebral tolik sil, které budou důležité v podvečerním utkání o 1. místo ve skupině proti nadupanému katalánskému Vallparadis, který si v následujícím krásném zápase poradil s Nomads 20:18.

Střelci Brno: Škrobová 5, Coufalová 3, Bušík 3, Šedý 2, Koláčná, Vávra, Máša 1.

Autor: Ondra
Vydáno: 29.1. 2011 14:29