Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook
Kategorie: články

Expres Brno se rozjel naplno

Po minulém víkendu, kdy tým Béčka a tým starších žáků úspěšně zahájili sezónu, byla řada i na hlavním týmu Brna, aby přivezl domů všechny body z 1. kola. Jelikož se od loňska herní systém trošku pozměnil a hrají se v jednom dni 2 oddělené soutěže, vyrazilo Áčko do Znojma ve větším počtu hráčů. Jako první byl naplánován klasický zápas ČKE, a poté následoval zápas tzv. Ligy rezerv - novinky letošní sezóny.

   

      

1. kolo ČKE

  

TJ MS YMCA Znojmo A x KK Brno A 17:21 (8:10)

   

Sestava:  Mášová, Jonáková Š. (47. Škrobová), Šedý, Vávra
               Jonáková E., Fridrichová, Fridrich, Máša

  

Oba týmu nastoupily do svého premiérového zápasu v nejsilnějších sestavách. Jelikož se v základní skupině hraje pouze 10 zápasů, je velmi důležité neztratit žádný bod, nebo co nejméně. Mohlo by se zdát, že týmy začnou hru obezřetně a pomalu se budou vzájemně oťukávat, ale už od první minuty oba týmy nastolily rychlé a úderné hrací tempo. Jako první se podařilo skórovat hráčce Brna, a ujmout se tak vedení. Vzápětí však Znojmo srovnalo a došlo k otočení stran. Za chvíli obroučkou propadla další brněnská střela a následně další znojemská střela. Stav byl tedy od počátku hry velmi vyrovnaný. Po deseti minutách se Brnu, hlavně díky proměněným střelám dámské části, podařilo získat si trošku jistější vedení, a to o 2 koše. Na tempu hry a odhodlanosti všech hráčů na hřišti zvítězit, to však nemělo žádný vliv a hra dále pokračovala velmi svižně. Jak se první polovina utkání blížila ke konci, bodový náskok pro Brno se polehoučku navyšoval až na 4 koše. Těsně před koncem poločasu, ale Znojmo stáhlo brněnský náskok na 2 koše, tedy na stav 10:8 pro Brno.

  
Během pauzy trenér rozdal několik taktických pokynů a hráči vrazili zpět na bojiště. Na soupeřích ze Znojma bylo jasně vidět, že si svůj první extraligový a zároveň první domácí zápas nechtějí nechat proklouznout mezi prsty, ale Brňáci se rvali o každý balón a vytvářeli si krásné střelecké pozice, což vedlo v jednu chvíli k 5 košovému náskoku. Teď už zbývalo jediné - udržet náskok a neusnout na vavřínech. Zbývalo 15 minut dokonce a znojemští hráči bombardovali brněnský koš zprava, zleva, zepředu, zezadu, což jim vyneslo stažení rozdílu ve skóre na pouhý 1 koš. Brno však zachovalo čistou hlavu, uklidnilo hru a začalo opět navyšovat náskok až do závěrečného stavu 21:17, kdy poslední kosmetickou úpravu učinila Eliška Jonáková v poslední vteřině hrací doby.
   
Střelci: Eliška Jonáková 6, Štěpánka Jonáková 4, Jan Šedý 4, Marie Mášová 2, Jakub Máša 2, Eva Fridrichová 1, Ondřej Fridrich 1, Ivan Vávra 1

  

  

   
1. kolo Ligy rezerv

      

TJ MS YMCA Znojmo x KK Brno 9:22 (3:10)

    

Sestava:  Mášová (31. Š. Jonáková), Weissová, Vávra (31. Fridrich), Šedý
               E. Jonáková, Škrobová, Skála, Cholava

  

Po delší pauze, kterou vyplnil západ ČDKE mezi Znojmem a Havířovem, nastoupilo Brno do svého dalšího premiérového utkání, tentokrát do Ligy rezerv. Do tohoto zápasu vstoupili Brňáci v pozměněné sestavě, když na palubovce stanuli i hráči střídačky z prvního zápasu. Dalo by se tedy říci, že brněnský tým byl svěžejší než protihráči. Tentokrát se Brno ujalo jasného vedení již od začátku, kdy si vystříleli 4 bodové vedení. Hráči Znojma byli sice unavení, ale jejich chuť vyhrát zůstávala stále stejná. Pouhá chuť však nestačila k zastavení rozjetého brněnského expresu, který nadále navyšoval a navyšoval vedení až do poločasového stavu 10:3.

   
Po krátkém poločasovém odpočinku a vystřídání některých hráčů hra pokračovala. Jak Brno, tak Znojmo ostřelovalo soupeřův koš ze všech možných stran a úhlů, ale jako by oba koše měly nějaký dekl a nepropustily téměř žádnou střelu. Nahrávky často končily v rukou soupeřů a vymyšlené akce braly za své před uskutečněním. Jako první protrhlo pomyslný dekl Brno a postupně přidávalo další koše. Znojmu se občas také podařilo proniknout brněnskou obranou a vpašovat míč do koše, ale nic nenaznačovalo překvapivému obratu zápasu. Konečný výsledek 22:9 pro Brno znamenal další výhru nedělního dne a první body do tabulky.

   

Střelci: Tomáš Cholava 5, Eliška Jonáková 3, Ondřej Fridrich 3, Marie Mášová 2, Petra Škrobová 2, Štěpánka Jonáková 2, Jan Šedý 2, Ivan Vávra 2, Martina Weissová 1

    

Autor článku : Martina Weissová

Autor: Admin
Vydáno: 7.10. 2012 19:49
Přečteno: 1082x
Hodnocení: 2.7 (celkem 449 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Lukas, . (8.10. 2012 13:24)

gratuluju k výsledkům, parádní start sezony. A když tak koukám na sestavu prvního zápasu, dočkáme se někdy úderné čtveřice Máša, Mášová, Fridrich Fridrichová? :-D