Extraliga i v novém roce patří Brnu

Druhý víkend v novém roce znamenal start druhé části sezóny. První polovina byla pro Brno velice úspěšná. Hráči vyhráli všechny extraligové zápasy i zápasy Ligy rezerv, a tak se předpokládalo, že ani sobotní zápas proti Znojmu nebude výjimkou, navíc měl sloužit jako příprava a ověření výkonosti před Europa Schieldem.

6. kolo ČKE

KK Brno vs. TJ Znojmo MS YMCA 19:13 (8:4
)

Sestava: E. Fridrichová, E. Jonáková, P. Bušík, T. Cholava (50. J. Máša)
              Š. Jonáková, M. Mášová, J. Šedý, I. Vávra

Stejně jako ve všech předchozích zápasech všichni s napětím očekávali, který z týmů jako první skóruje. Téměř již tradičně se v druhé minutě prosadila mužská část - Jan Šedý, načež vzápětí odpověděla i dámská část - Marie Mášová a navýšila na 2:0. Hosté odpověděli až ve 4. minutě, ale poté následovala pětiminutová střelecká pauza, při které se divákům tajil dech, když se míče točily na obroučce a ne a ne spadnout dovnitř. Střeleckou smůlu jako první prolomili hosté, ale pak přišla dlouho očekávaná kanonáda domácích, která jim zajistila stav 7:3 a donutila znojemského trenéra vzít si time. Posledních deset minut prvního poločasu již bylo košově velmi chudých, hráči obou týmů ztráceli míče po špatných nahrávkách a nepřesných střelách a útoky byly téměř zběsilé. Domácí si ale pohlídali svůj čtyřbodový náskok a do druhé poloviny utkání mohli vstoupit zvesela.
Druhá půle už byla na koše bohatší a herně zajímavější. Brněnští se lépe koncentrovali na hru, zpřesnili přihrávky, uklidnili hru a hlavně začali proměňovat střely. Koše padaly téměř každou minutu, ale domácí si stále drželi a postupně zvyšovali svůj náskok. Hosté se však nehodlali s porážkou smířit a vyvíjeli na domácí tlak, který někdy vedl až k hrozivým srážkám. Nic však nezabránilo rozjeté výherní mašině KK Brno A, aby si vystřílela již 6. vítězství v řadě.

Střelci: M. Mášová 4, E. Fridrichová 3. E. Jonáková 3, I. Vávra 3, Š. Jonáková 2, T. Cholava 2, P. Bušík 1. J. Šedý 1

6. kolo Ligy rezerv

KK Brno x TJ Znojmo MS YMCA 12:13 (4:2)

Sestava: A. Dvořáková, B. Malcová (56. E. Jonáková), J. Máša, P. Bušík (31. T. Cholava)
              M. Mášová (31. Š. Jonáková), M. Weissová, I. Vávra (31. J. Šedý), J. Ziegler

Druhý zápas dne nebyl již tak divácky zajímavý jako ten předchozí. Téměř všichni diváci odešli do tepla svých domovů a domácí se tak museli utkat nejen se soupeřem, ale i sami se sebou. Jako přes kopírák zahájili Brněnští druhý zápas, když ve 2. minutě skórovala M. Mášová. Další koš pak padl až ve 12. minutě, a to navíc na straně Znojma. Celkově se první část nesla v pomalém tempu, nepřesných nahrávkách a zbrklých zakončeních. Hráče jako kdyby opustila motivace vyhrát a do šaten odcházeli za stavu 4:2 pro Brno, kdy poslední koš padl v 18. minutě.
Od druhé poloviny si brněnský trenér sliboval celkové zlepšení hry a větší nadšení, což se ze začátku i dařilo, ale pak Znojmo zesílilo svůj tlak, srovnalo skóre a zahájilo přetahovanou o vítězství. Od 43. minuty tedy trestal jeden tým druhý za každý koš a vůbec nebylo jasné, kdo si poveze domů 3 body. V poslední minutě střelou z dálky rozhodl zápas znojemský hráč I. Žák a ukončil tak neporaženost Brňanů v Lize rezerv.

Střelci: Š. Jonáková 2, M. Mášová 2, J. Máša 2, J. Ziegler 2, A. Dvořáková 1, E. Jonáková 1, B. Malcová 1, M. Weissová 1

Autorka článku: Martina Weissová

Autor: Admin