Finále jak na horské dráze

Tuto neděli se v Kolíně konal finálový turnaj kategorie minižáků, kterého se zúčastnili i mladé naděje Korfbal klubu Brno. A velmi úspěšně!

Brněnský výběr vstoupil do turnaje velmi úspěšně. Nejdříve si v základní skupině poradil se začínajícími hráči z Děčína 18:0 a následně i s městským rivalem z Brna - Nového Lískovce 5:2. Těmito krásnými výsledky si hráči zajistili první místo ve skupině, a tím i postup do boje o zlato proti domácímu Kolínu.

Samotné finále se neslo ve znamení velkých zvratů. Jako první skórovali hráči Kolína, kteří udeřili nacvičenou akcí přímo z rozehrávky v prvních vteřinách utkání. Tím se ovšem Brňané nenechali zaskočit a usilovným výkonem otočili vývoj zápasu na zdánlivě pohodlný poločasový výsledek 5:2.

Druhý poločas se ovšem proměnil v hitchcockovské drama. Brněnským hráčům se přestalo dařit v zakončení, což vedlo až k tomu, že necelé dvě minuty před koncem řádné hrací doby vedl Kolín o jeden koš a ještě k tomu měl k dobru právě odpískanou penaltu. Tu ovšem domácí střelec nevyužil a dal tak Brnu poslední šanci na návrat do zápasu. Tu si nenechal ujít výborně hrající Lukáš Holík, kterému se jen pár sekund před závěrečným hvizdem podařilo uvolnit do donášky a zápas vyrovnat.

Nerozhodný stav 6:6 po základní hrací době nasměřoval utkání do penaltového rozstřelu. Nervozita svazovala ruce střelcům obou týmů a neproměněná penalta nebyla vyjímkou. Hráči Brna byli ovšem přesnější a v poslední sérii měli vítězství na dosah ruky. Stačilo „jen" proměnit poslední hod... to se ovšem nepodařilo a tak musela následovat druhá série rozstřelu. Zde měli pevnější nervy hráči Kolína, kteří nakonec v napínavém a velmi vyrovnaném zápase vybojovali zlaté medaile.

„Upřímně musím říci, že byla radost trénovat tak šikovné a bojovné hráče. Všichni nominovaní hráli na hranici svých sil a mnozí předčili naše očekávání. Vím, že jsou teď hodně zklamaní, výhra byla opravdu blízko, ale takový je sport. Zároveň jsem si jistý, že velké zápasy a velká vítězství na tyto hráče ještě čekají," dodává jeden z trenérů Jiří Ziegler.

Sestava úspěšného stříbrného týmu:  Natka Pařilová, Venda Prichzi, Adélka Rybková, Adélka Němečková, Kačka Malinová, Barča Staníčková, Lukáš Holík, Kryštof Malina, Honza Theissig, Filip Drechsler, Lukáš Telecký, Vojta Požář

!!!! GRATULEJEME !!!

Autor: Admin