Finále je tu! Ale jak dopadne?

Už dne, tj. v sobotu 02. 05. 2015 nás čeká letošní nejdůležitější korfbalová událost v českých korfbalových vodách - Finálový den ČKE, který se koná stejně jako v loňském roce v Brně. Zkusili jsme pro vás vytáhnout několik zajímavých historických statistik a informací.

Utkání s Českými Budějovicemi jsou tak trochu brněnským prokletím. Tyto celky se v play-off potkávají pravidelně od roku 2007. Dosud se střetly 2x ve finále, v obou případech se finále konalo ve Znojmě, v obou případech zvítězil tým z jihu Čech. Poprvé to bylo v roce 2007, kdy Brno bez ztráty jediného bodu vyhrálo základní část, ale ve finále padlo poměrem 9:16. Podruhé o 3 roky později na stejném místě vyzněl duel opět pro Budějovice 19:15.

Tyto celky se ale v play-off potkávaly od té doby každý rok. A kromě jediného případu tyto duely vždy vyzněly pro KCC Sokol Č. Budějovice.

2007 - finále - zvítězily Č. Budějovice 16:9
2008 - zápas o 3. místo - Brno zvítězilo 14:10
2009 - semifinále - Č. Budějovice zvítězily 25:15
2010 - finále - Č. Budějovice zvítězily 19:15
2011 - semifinále - postoupily Č: Budějovice
2012 - semifinále - postoupily Č. Budějovice
2013 - semifinále - postoupily Č. Budějovice ve 3 utkáních (rozhodující zápas 24:21)
2014 - semifinále - postoupily Č. Budějovice ve 3 utkáních (rozhodující zápas 24:20)

Zajímavostí určitě je, že od roku 2010 vyhrávaly České Budějovice titul pouze v sudých ročnících. Z tohoto pohledu vyznívá statistika nadějně pro domácí tým z Brna.

A jak to bylo v letošní sezóně?

KK Brno se stalo vítězem základní části České korfbalové extraligy s komfortním náskokem 8 bodů, když body ztratilo pouze doma v úvodním duelu s Prostějovem, v posledním kole za remízu se Znojmem a na podzim také právě v Českých Budějovicích, kde si oba celky body rozdělily. V domácích duelech Brno zvítězilo výrazným rozdílem, nutno ale přiznat, že se v té době České Budějovice potýkaly s mnoha absencemi v hráčském kádru. České Budějovice skončily v základní části na 3. místě, ale v semifinále si se soupeřem ze Znojma poradily bez větších problémů ve dvou zápasech.

Vzájemné duely těchto soupeřů v sezóně 2014/2015 dopadly následovně:
23.11.2014

České Budějovice, KCC Sokol x Brno, KK 15:12 (8:7)
České Budějovice, KCC Sokol x Brno, KK 16:21 (6:11)

11.1.2015

Brno, KK x České Budějovice, KCC Sokol 27:17 (16:10)
Brno, KK x České Budějovice, KCC Sokol 26:16 (11:7)

Co se z toho dá vyčíst?

Prakticky nic. Každý zápas začíná za stavu 0:0. Pro tým z Budějovic mluví jejich obrovská zkušenost s důležitými zápasy a střelecké schopnosti klíčových hráčů Bláhy a Krejčího. Pro Brno zase jeho velmi dobré výsledky v základní části, ačkoliv semifinále muselo doslova vydřít v třízápasové bitvě s Kolínem, dále kolektivní pojetí hry a především pak domácí prostředí, kde se dá očekávat velká podpora natěšených fanoušků.

Získá domácí tým konečně svůj první titul v seniorské kategorii v historii nebo vyrovnají Budějovice v počtu titulů nejúspěšnější tým z Kolína?
Získají Budějovice titul i v lichém roce nebo Brno prolomí budějovické prokletí?

Pokud chcete vidět, jak to doopravdy dopadne přímo na hřišti, přijďte se podívat dnes v sobotu 02.05.2015 do haly TJ Tatran v Brně-Bohunicích od 16:00h na finálový duel KK Brno x KCC Sokol České Budějovice.

Autor: Ondra
Vydáno: 2.5. 2015 07:29