Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook

Finále Školního korfbalového poháru bylo oslavou korfbalu

Přesně 134 dětí z 10 brněnských škol si ve středu 6.dubna zahrálo korfbal ve finálovém kole Školního korfbalového poháru. Dvanáct družstev soupeřilo ve dvou věkových kategoriích, 6 v kategorii přípravka do 9 let a dalších 6 v kategorii minižáci do 11 let.

 

V nové hale Tatranu Bohunice se už od 7. hodin začali scházet organizátoři a dobrovolníci, kteří připravovali halu na toto velké finále. Celý prostor byl rozdělen na 3 hřiště, na kterých se zápasy odehrávaly současně na centrální čas. Po osmé hodině se začali scházet i jednotliví žáci škol, všichni naštěstí stihli dorazit včas, i když jim cestování ranní brněnskou "špičkou" zabralo dost času a museli si kvůli tomu přivstat . Po krátkém přivítání všech účastníků se začalo prvními zápasy v půl deváté. V jednom kole hrálo vždy všech šest škol ze stejné kategorie. Začínaly přípravky, tedy žáci třetích ročníků. Každé družstvo v téhle kategorii bylo z jiné městské části Brna. A hned v prvním kole se odehrál zápas s největším počtem košů za celý den. 18 košů v jednom zápase hraném na dva-krát 9 minut, takže co minuta to koš. V druhé sérii zápasů nastoupila družstva v kategorii minižáků, tedy čtvrťáci a páťáci. Tady mělo zastoupení 5 městských části, Starý Lískovec reprezentovaly dvě školy.


A jak to vlastně celé dopadlo?
Vítězství v kategorii Přípravek trošku překvapivě zaznamenala ZŠ Labská ze Starého Lískovce. Překvapivě, protože tato škola se do školního korfbalu zapojila až jako poslední, když ukázky korfbalu byly provedeny až v prosinci minulého roku. Avšak ZŠ Labská není žádnou neznámou, s korfbalem se na ní seznámili mimo jiných také hráč našeho Áčka Honza Šedý, nebo mezinárodní rozhodčí z našeho klubu Lukáš Pazourek. Děti z Labské prohrály jediný zápas se ZŠ Pastviny, ale porazili ZŠ Heyrovského z Bystrce, kterou tak lepším vzájemným zápasem odsunuly až na druhé místo. Také žáci ZŠ Pastviny z Komína ztratili 3.místo až ve svém posledním zápase na turnaji, když podlehli ZŠ Sirotkové ze Žabovřesk, která na jejich úkor vybojovala bronzové medaile. V souboji o celkové 5.místo vyhrála ZŠ Arménská z domácích Bohunic nad ZŠ Otevřenou ze Žebětína.
Nejlepším střelcem byl mezi třeťáky Michael Šupák z Pastvin s 9 koši a nejlepší střelkyní se stala Stela Šubrtová z vítězné Labské, která svými úctyhodnými 17 koši byla i celkově nejlepší střelkyní dne.

 

Pořadí
Škola
BodyVýhryRemízy
ProhrySkóre
 1. Labská84
0
1
38:20
 2. Heyrovského84
0
1
33:18
 3. Sirotkova63
0
2
30:24
 4. Pastviny6
3
0
232:20
 5. Arménská2
1
0
4
24:28
 6. Otevřená0
0
0
5
7:53

 

Kategorii Minižáků ovládla Základní škola Pastviny z Komína, která měla ve svém týmu hned 7 hráčů hrajících také za Korfbal klub Brno. Pastviny ztratily jen jediný bod za remízu se ZŠ Laštůvkova z Bystrce, kterou střelecky vedl hlavně Martin Němeček, nejlepší střelec brněnské ligy mladších hráčů, ve které dominuje i mezi staršími protihráči. Avšak Laštůvkova se 3 hráči z KK Brno podlehla překvapení této kategorie, ZŠ Jana Babáka ze Žabovřesk. Ta do finálového kola proklouzla jen díky lepšímu skóre v oblastním kole proti ZŠ Sirotkové, když jejich vzájemný zápas skončil remízou. Na ZŠ Jana Babáka byl letos korfbal představen úplně poprvé, zatímco na jiných školách má korfbal svou historii již od seniorských Mistrovství Světa 2007 v Brně, proto je úspěch této školy menším výjimečný. Na druhé straně tento tým vedl mezi tělocvikáři známý učitel Radim Schöller. Hned za bronzovou příčkou skončila ZŠ Otevřená ze Žebětína. O 5.místo si to rozdaly dvě školy ze Starého Lískovce, nakonec ho získala ZŠ Elišky Přemyslovny po těsné výhře 3:2 nad ZŠ Bosonožskou.
Nejlepším střelcem v kategorii Minižáků byl jednoznačně Vojtěch Holík z vítězné ZŠ Pastviny. Svými 15 koši napodobil svůj výkon z finálového dne celorepublikové ligy minižáků ve Znojmě, kde se v dresu KK Brno také stal nejlepším střelcem a vybojoval bronzovou medaili. Nejlepší střelkyní se stala Michaela Škodová ze ZŠ Laštůvkova se 6 koši.

 

Pořadí Škola
Body
Výhry
Remízy
Prohry
Skóre
1.
Pastviny
9
4
1
0
36:13
2.Jana Babáka
8
4
0
1
21:10
3.Laštůvkova 7
3
1
1
36:11
4.Otevřená
4
2
0
3
17:21
5.Elišky Přemyslovny 2
1
0
4
7:42
6.Bosonožská
0
0
0
5
9:29

 

Všechny fotky z finálového dne najdete zde.

 

Celý turnaj odvedla čtveřice rozhodčích, náš nejzkušenější mezinárodní rozhodčí Lukáš Filip, slovenský internacionál Peter Bušík, bývalý hráč Děčína Martin Skála a také čerstvý absolvent trenérského kurzu Jiří Malina. O hladký průběh celého finálového dne se staralo i 5 dobrovolníků z mistrovského Korfbal klubu Brno. Ještě jednou dík Zuzce, Aduš, Martině, Štěpánovi a panu Filipovi staršímu. Během celého dne snímala dění na palubovce školní televize ze ZŠ Laštůvkova a také televize krilie.com, která vytvoří pro potřeby ČKS propagační materiál pro podporu projektu Školního korfbalu. Proto se k rozhovorům dostali například místopředseda ČKS Lukáš Filip, manažér školního korfbalu v Brně Peter Bušík, učitelé ze ZŠ Laštůvkova a ZŠ Jana Babáka a spousty hrajících dětí. Na závěr turnaje se přišel podívat i starosta místní městské části Brno-Bohunice, Antonín Crha, který přebral záštitu nad finálovým dnem a během závěrečného vyhodnocování předal každé škole pohár za umístění a nejlepším střelcům památkovou plaketu. Závěrečným ceremoniálem provázel předseda našeho klubu Ondra Fridrich. K odevzdávání cen se připojil také trenér brněnského A-týmu Jakub Máša, který mladým nadějím odevzdal poukazy na volné vstupenky na blížící se Mistrovství světa do 23 let v Olomouci. Kromě toho všechny děti dostali odznáček Korfbal klubu Brno, sladké odměny, diplomy, pohár pro každou školu a za první 3 místa obdrželi také medaile.  

 

Na závěr je nutno poděkovat všem podporovatelům korfbalu v Brně, Českému korfbalovému svazu za materiální podporu v rámci svého projektu Školní korfbal. Dále za finanční podporu pro projekt „Korfbal do škol" organizovaném Korfbal klubem Brno, a to konkrétně Magistrátu statutárního města Brna, Jihomoravskému kraji, Městské části Brno-Bystrc a Městské části Brno-Bohunice.


Věříme, že nezůstane jen při prvním ročníku školního poháru a v dalších letech bude tahle soutěž pokračovat i nadále a ještě ve větším počtu zúčastněných škol.

Autor: Peter
Vydáno: 7.4. 2016 19:05
Přečteno: 597x
Hodnocení: 2.3 (celkem 144 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.