Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook

Finále školního poháru v Brně v kategorii přípravek

V pátek 5. května se na Základní škole Bosonožská v Brně-Starém Lískovci konalo finálové kolo Školního korfbalového poháru v kategorii přípravek. Přihlásilo se celkem 6 škol a 14 školních družstev. Proto se celá kategorie přípravek rozdělila na 2 samostatné turnaje pro druhé a třetí ročníky.

 

Ve dvou tělocvičnách se současně hrály obě kategorie variantou korfbal 4, která je pro tuto věkovou kategorii ideální. S vedením zápasů výrazně pomáhali jako rozhodčí mladí reprezentanti do 17 let. Adam Lorenz ze ZŠ Laštůvkova, která měla na turnaji největší zastoupení se 4 týmy, a také místní žákyně ZŠ Bosonožské Sára Sahatciu. Od 9 až do 12 hodiny se tak odehrálo dohromady 31 zápasů, které rozhodly o mistrovských školách mezi druháky a třeťáky.

 

V kategorii druhých tříd bylo přihlášeno 6 účastníků. Proto se celý turnaj odehrál systémem každý s každým. Od začátku procházel turnajem bez zaváhání domácí tým z Bosonožské, který prohrál jediný zápas až v posledním kole proti Laštůvkové. Čtyři výhry ale domácím pohodlně stačili na 1. místo a mistrovský pohár. Na druhém místě skončil druhý tým ze ZŠ Laštůvkova, která sice porazila vítěznou Bosonožskou, ale zaváhala v jiných zápasech proti Labské a Otevřené. Třetí příčku vybojovala ZŠ Labská, která jen o jediný bod předběhla své 2 pronásledovatele z prvního týmu Laštůvkové a Sirotkové. Na třetí místo stačila Labské jediná výhra, ale protože si připsala také jen jednu prohru, tak rozhodující byly 3 remízy z ostatních zápasů. Na posledním 6. místě skončila ZŠ Otevřená, které k lepšímu umístění nestačily ani 2 remízy.

 

Mezi třeťáky bylo přihlášených 8 družstev, proto se turnaj odehrál ve dvou skupinách po 4 družstvech s následnými zápasy o konečné umístění. Ve skupině A dominovalo první družstvo ZŠ Labské, které vyhrálo všechny své zápasy. Druhé místo obsadila ZŠ Otevřená a třetí v skupině skončil druhý tým ZŠ Laštůvkové. Zklamáním bylo umístění ZŠ Pastviny s několika hráči Korfbal klubu Brno, kteří v základní skupině získali jediný bod za remízu s Otevřenou.

V skupině B kraloval první tým ZŠ Laštůvkové, který skupinu vyhrál s jasným skóre 12:2. Na druhé místo v skupině se dostal druhý tým ZŠ Labské, který překvapil jak domácí Bosonožskou, tak i Sirotkovu. V zápase o třetí místo ve skupině porazila Sirotkova domácí žáky jen těsně 2:1.

 

V zápase o 7. místo si napravil reputaci tým z Pastvin, který na poslední místo odsunul domácí Bosonožskou, která tak vůbec nedokázala napodobit své vítězné mladší spolužáky z druhých tříd. Páté místo obsadil druhý tým ZŠ Laštůvkové, který si poradil se Sirotkovou 3:1. Zápas o bronzové místo přinesl boj mezi druhým týmem Labské a Otevřenou. Lépe z něho vyšli místní sousedé ze Starého Lískovce a potvrdili převahu Labské v této kategorii. Finále proti sobě svedlo dva první týmy, Laštůvkovu a Labskou. Bystrčtí z Laštůvkové měli svým soupeřům co vracet, protože v souboji o bronzové medaile na finále poháru v kategorii minižáků vyhrály děti z Labské na penalty. Zápas se lépe vyvíjel pro Labskou, ta byla ve vedení po většinu zápasu. V posledních 2 minutách však mladé korfbalistky z Laštůvkové potvrdily svou příslušnost ke Korfbal klubu Brno a třemi koši v řadě otočily skóre na svou stranu. Po výhře 5:3 se tak z titulu radovali žáci bystrcké ZŠ Laštůvkové.

 

Děkujeme všem zúčastněním a gratulujeme vítězům. Korfbal opět ukázal, že je výborným sportem i pro ty nejmenší žáky základních škol, kteří si náš sport užívají naplno. Také vyučující jsou nadšeni, že konečně našli vhodnou školní soutěž pro své nejmladší děti. Děkujeme také rozhodčím Adamovi a Sáře a také hlavně panu učiteli Martinovi Šolcovi za organizaci tohoto finále na jeho ZŠ Bosonožské.

 

Fotky z turnaje můžete najít zde.

Výsledky zápasů najdete na stránkach ČKS zde.

Konečné pořadí 2. tříd: 1. ZŠ Bosonožská, 2. ZŠ Laštůvkova 2, 3. ZŠ Labská, 4. ZŠ Laštůvkova 1, 5. ZŠ Sirotkova, 6. ZŠ Otevřená.

 

Konečné pořadí 3.tříd: 1. ZŠ Laštůvkova 1, 2. ZŠ Labská 1, 3. ZŠ Labská 2, 4. ZŠ Otevřená, 5. ZŠ Laštůvkova 2, 6. ZŠ Sirotkova, 7. ZŠ Pastviny, 8. ZŠ Bosonožská 

 

Autor: Peter
Vydáno: 12.5. 2017 12:39
Přečteno: 348x
Hodnocení: 2.3 (celkem 74 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


Zatím nebyly přidány žádné komentáře.