Honza Šedý v reprezentaci do 16 let

V tomto týdnu si odbyde svou reprezentační premiéru hráč brněnského dorostenecké týmu Honza Šedý. Jak se do reprezentace dostal a jak se těší na tuto zkušenost?

Jak jsi se dostal na reprezentační soutředění?

Na reprezentační soustředění ČR do 16 let mě nominoval můj trenér Jakub Máša.
(Zřejmě to bylo kvůli mým vynikajícím schopnostem a výborným výkonům, které neustále podávám na trénincích a v zápasech. :-D :-D)

Co to pro tebe znamená?

Radost a štěstí. Je to pro mne obrovská výzva a zároveň i ocenění mé snahy o úspěch v korfbalu. (Snad i další krůček ke kariéře světově úspěšného korfbalisty. :-D :-D)

Co od soustředění očekáváš?

Určitě se tam naučím mnoho nových věcí, poznám nové lidi a uvidím jak se trénuje jinde než v Brně. Samozřejmě hlavním cílem tohoto soustředění je výběr hráčů, kteří pojedou reprezentovat ČR na světový pohár do Holandska. Pokud nebudu vybrán bude to pro mě přesto velice přínosná zkušenost, na kterou se moc těším a budu vzpomínat.

Jaký máte program?

Pestrý a přínosný. Budeme tam tři dny od 6.3 do 8.3. Máme hodně tréninků, ale i dva zápasy s extraligovým týmem Znojma (asi dorostu).

Co bude potom následovat? Pojede tento výběr na nějaký zahraniční turnaj?

Jak už jsem uvedl výše, tento výběr pojede na světový pohár hráčů do 16let, který se koná 4. - 6.4.2008 v Nizozemí.

Jsi z Brna sám? Případně znáš už některé hráče, kteří budou na tomto srazu?

Ano, z Brna jsem sám. Další hráče znám, ale jen od vidění z našich vzájemných zápasů. Myslím, že tam bude dostatek času, abych se s nimi více poznal.

Vydáno: 5.3. 2008 19:30