Přidat k oblíbeným | Nastavit jako domovskou stránku | přihlášení | registrace | seznam uživatelů
Sezóna 2017/2018

A tým - 1.místo

EuropaShield - 3.místo

B tým - 5.místo

Dorostenci - 1.místo

Starší žáci - 1.místo

Mladší žáci - 3.místo

Minižáci - 1.místo

 

Český pohár žáků

Starší žáci - 4.místo

Mladší žáci - 2. a 3.místo

Minižáci - 1. a 2.místo

Korfbalový kemp
Facebook

Hustopeče 2008

Jaké bylo letošní soustředění?...

 

Tak a je to tu! Nadešla ona vytoužená chvíle, kdy 16. srpna 2008 se skupina Brněnských korfbalistů schází před Základní školou v Hustopečích u Brna. Sešli se zde, aby zvýšili svoji fyzickou kondici, naučili se nové taktické tahy a zdokonalili svoje technické korfbalové schopnosti. Skupina dospělých korfbalistů se tady ohřeje pouze 2 dny, protože pro ně první část soustředění končí v neděli. Ale zase za týden v pátek tady na ně všichni budou čekat s otevřenou náručí. Ale nepředbíhejme, pěkně popořádku si rozepíšeme, jak vypadá takové soustředění:

Na začátku všeho je zabalení věcí, kdy musíme myslet na to, že máme 3-4 tréninky denně. Takže je k dobru si vzít více jak 1 pár ponožek na jeden den, to stejné by se dalo říct i o tričkách, kterých je asi potřeba více, než je dní soustředění. Ale nechci tady nikoho ovlivňovat, pokud si vystačíte s jedním párem ponožek 3 dny, je to na vás. Nesmíme také zapomenout na vhodnou obuv. Měli bychom si sbalit nejlépe 4 páry bot: běžeckou obuv, kopačky (tarfy) 2 páry, a nějaké to obutí, když třeba jdeme na oběd. Ptáte se proč 2 páry kopaček? No je to jednoduché, jak jsme všichni letos poznali, jedny nestačí, protože po pár dnech jsme se podívali se zvědavostí zespodu na naše kopačky, protože nám nešlo do hlavy, proč to najednou tak klouže? No a s pláčem jsme zjistili, že se není čemu divit, když už tam nejsou žádné kolíky. :-( Proto doporučuji 2 páry, to na týden stačí.

Po sbalení a přemístění k základce v Hustopečích začíná souboj o místo v tělocvičně a o žíněnky. Někteří z nás už pochopili, že když nepřijedou mezi prvními, tak by si měli dovést vlastní podložky na spaní. Ještě pomůžeme Kubovi vyložit z auta koše, pití, atd. a jsme plně připraveni na první trénink. Všichni natěšení naběhnou na hřiště a tam vidí vodu :-(. Nastává plán B - výběh. Vydali jsme se po krásném okolním prostředí, lehkým tempem, prohlédnout si slunečnicové pole a cestu plnou bláta. Na zpáteční cestě zjišťujeme, že hřiště je stále plné vody a nedá se tam trénovat. Kuba tedy přešel k plánu C - posilovačky v tělocvičně. Nechci si tady stěžovat, ale tenhle trénink mě odrovnal asi na 2 dny. Hodinu jsme makali, až už jsme nemohli. Teď už by se hodil nějaký ten korfbalový trénink, nemyslíte? A přišel. Sice v trošku provizorním prostředí, na betonu, ale přece. Tímto skončil zdárně první den soustředění.

Další dny nebyly tak výjimečné, proto se k nim nebudu rozepisovat. Zlom nadešel v neděli, kdy dorazila parta mladých nadějí, aby se zde pod velením Gabči a Lukáše naučili vše, co potřebují k zvládnutí korfbalového zápasu. S dětmi si zajisté mnozí z nás užili hodně zábavy, byli opravdu skvělí a hlavně energeticky nevybitelní, což je samozřejmě dobře. Ke konci týdne na nich bylo vidět, že se opravdu zlepšují a že chtějí něčeho dokázat. Věřím, že tomu hodně napomohli i oba trenéři.

V pátek, kdy dojeli opět naši dospěláci už někteří hráči, kteří celý týden trénovali, neměli energii ani chuť na další tréninky. Ale nějakým zázrakem jsme v sobě našli zbytečky bílkovin doplňované do svalů, abychom mohli ještě ty 2 dny doběhat a dokončit tak zdárně soustředění. Pokud můžu poradit, tak bílkoviny se dají doplňovat třeba každodenní konzumací tvarůžků.

A je tu neděle, uběhlo to jako voda a opět se balíme. Jenomže tentokrát už na odjezd domů. Další velká epizoda naší korfbalové kariéry končí, soustředění v Hustopečích 2008 vbíhá do poslední rovinky, přichází už pouze úklid a odjezd zpět do rodného Brna. Věřím tomu, že letošní soustředění přineslo všem hráčům hodně nových zkušeností a korfbalových dovedností k tomu, abychom konečně vyhráli nějakou tu ligu!!!

Sportu a zdar a korfbalu zvláště, setkáme se zde opět za rok.

Autor: pernja
Vydáno: 28.8. 2008 11:59
Přečteno: 1372x
Hodnocení: 2.8 (celkem 511 hlasů)
Známkovat:  1 | 2 | 3 | 4 | 5 (jako ve škole)

print Formát pro tiskPřidat komentář

Přidávat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Zadejte své uživatelské jméno a heslo

Uživatel  
Heslo

Registrace >
Zapomenuté heslo >

Komentáře


c Marie, :) (28.8. 2008 16:43)

Pěkný článek Tvarůžkový králi! Jsem ráda, že jsi zase něco napísal. :D
Jen jsi zapomněl vyzdvihnout pár zážitků, jako například naše hvězdné REMIDO:) 8)